• NOVINKY
  • TESTY
  • PRAVIDLÁ
  • GARÁŽ
  • DOPRAVA A NEHODY
  • POHONNÉ LÁTKY

  • Načítavam, moment...

    Osobné autá nebudú najbližšie 4 roky platiť na diaľniciach mýto (Späť na článok)

    Pridajte priamu reakciu k článku

    1 2 3 > >>

    Hodnoť:   mínus indicator plus

    "super"

    ja osobne si myslim ze by sa mali spoplatnit dialnice aj pre osobne auta! v 21. storoci si kupovat nejaku dialnicu nalepku je myslim trochu pritiahnute za vlasy! stat by tym ziskal viac penazi a pre vodicov by to bolo pohodlnejsie :)
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    neviem ci bude pohodlnejsie vymontovat autoradio aby som namiesto toho dal nejaku krabicu do auta - a aby mi potom uctovali kazdu cestu do prace a domov... ako keby benzin nebol uz tak dost zdaneny...
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    neviem ako funguje slovenske myto (spominali v clanku cosi so satelitom?) ale napriklad v USA je to taka mala skatulka nalepena na skle mimo vyhladu vodica, ucet tejto skatulky je napojeny na kreditnu kartu, takze sa velmi o platenie starat netreba, staci skontrolovat mesacne vypisy. Na dialnici to nezdriava, staci preficat 30/60 kmh popod branu.
    Vyhoda toho je, ze maju rozne tarify, napriklad kto cestuje casto / kazdy den, tak moze dostat zlavu. Navyse takyto system setri potrebnu ludsku interakciu, a poplatok za usek/most je lacnejsi ako v ca$hi.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    To s tou zlavou mi znova pripomenulo stav pri rozsirovani BA. Cesta medzi polami kde bola dlhe roky 90. Potom sa jedneho pekneho dna mesto rozsirilo (posunulo znacky) a sup 60 (50). Nikto to tam samozrejme nedodrziaval a tak sa tam objavili aj zabky, ved trebalo robit dohlad nad bezpecnostou (na ceste kde sa 20 rokov nic nezmenilo). Vysledkom je terajsich 70. Blbci chrochtaju blahom lebo maju povolenu "vyssiu" rychlost aj ked v reali je tam rychlost znizena.
    To iste s tym mytom a "kto cestuje casto / kazdy den, tak moze dostat zlavu". Ze je to vyrazne drahsie ako to co mozu mat / maju uz radsej nespomenu lebo by si museli priznat par chyb.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    uplne som neporozumel tvojmu obrazu.

    Pointa je v tom, ze sa neplati pausalne, ale za pocet pouziti, co je velmi vyhodne pre tych, ktori nevyuzivaju dialnicu pravidelne. Co sa tyka zliav, to zavisi len na prevadzkovatelovi, napriklad jeden most v new yorku, v cashi myto stoji 5 dolarov, ale so zlavou, teda ak ho jeden pouzije 20x do mesiaca, stoji jedno prejdenie 3 dolare.

    Chcel som tym povedat, ze myto nemusi znamenat ze je nieco drahsie, ak ovsem taka spolocnost neobchoduje so SR.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    To je ten problem. Myto u nas bude lacnejsie iba pre tych, co pojdu jeden krat po dialnici tam a spat. Vsetci ostatni mnohonasobne preplatia dnesnu cenu. Ak z toho dostanu "zlavu" tak stale platia vyrazne viac cize sa o zlavu vobec nejedna, len marketing. A za co? Kolko 100 milionov islo do luftu len pri prvej vlne myta? Nevidim dovod tuto sekeru doplacat, nech si to doplatia zodpovedny.

    Uz to tu niekto pisal. Teraz nemam problem niekolko krat do roka otocit zapad vychod len tak, na jeden den, na vikend, na par dni. Podla nalady. Mytom toto ale padne. Uz pri dnesnych cenach sa oplati ist za hranice a aj to robim. Zavedenim myta uz nebude dovod minat peniaze na Slovensku.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    Zle zle myto! Prec s nim! :)

    Neviem akym sposobom si dosiel k svojim ivestigativnym implikaciam ceny mytneho, ale dnes vsetci co pouziju dialnicu par krat do roka doplacaju na ostatnych castych uzivatelov, co spravodlive tiez nieje.

    Snazil som sa tu vysvetlit, ze i dobry mytny system moze existovat, a to, ze na Slovensku sa na tom nabali dalsich 100 ludi, to uz je ina diskusia...
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

    Tebe sa na kreditke doláče kotia?

    Že: "je napojeny na kreditnu kartu, takze sa velmi o platenie starat netreba".
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    o platenie myta, nie o platenie kreditky - pre pripad ze si to neporozumel
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

    Ja osobne mám rád prehľad

    o svojich finančných tokoch. U nás by sa buď nabalil skytoll, lebo by ti od buka do buka účtoval cesty len čo by si sa na 50 metrov priblížil po poľnej ceste k diaľnici, alebo niektorý z podarených mobilných operátorov, ktorému by si cez banku platil SMS o pohyboch na kartovom účte.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    Tvoja poznamka nieje spochybnenie sposobu platby ale serioznosti prevadzkovatela myta.

    par podrobnosti:
    - skatulka je nalinkovana na uzivatelsky ucet na webe prevadzkovatela, ten je nalinkovany na kreditnu kartu
    - plati sa formou kreditov, uzivatel si kupi naprikald kredity za $50, ktore su pouzite na platenie myta, ked suma poklesne pod istu hranicu, tak z kreditnej karty si stiahnu dalsich $50
    - na webe je mozne vidiet kde a v akom case sa myto pouzilo a kolko to stalo
    - vypisu posielaju postou, takze kazdy ma prehlad ako pri vypise z banky
    - ta skatulka nema velky dosah, takze ak neprejde auto popod "scanner", tak sa pouzitie nezaznamena

    Je to jednoduche a prehladne.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    "Je to jednoduche a prehladne" ak je to este aj pomerne lacny system, tk na slovensku nema sancu
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    *** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    mozes si byt istý že by to znamenalo len jedno - od ludi by sa vybralo viacej ale do ciest by sa z toho nevratilo skoro nič všetko by zhabala nejaka ta spriaznena firma, pre mna by to znamenalo asi rovno vypoved lebo by sa mi neoplatilo rano sadnut do auta a zostalo by mi z vyplaty dost malo (iny sposob dopravy do zamestnania je pre mna nerealny - na bycikel daleko a autobus vlak nejde), sa pri zavadzani myta pre nakladne auta pisalo ze výška pre osobne auta by mala byt cca na urovni ceny paliva - ako krasne by nam to zdvihlo nezamestnanost a vsetky ceny
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    aj tí co chodia pešo po chodníkoch, tiež spoplatniť nie? všetko spoplatniť zdaniť a poriadne... nech proletari platia kade sa len pohnú
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    Nezda sa mi to ako dobry napad
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    najskor za kazdu blbost zaplatime dane, z tych dani stat splaca pozicky na dialnice, teda za nase peniaze postavene dialnice si musime zaplatit ked ako sukromne osoby po nich chceme prejst sukromnym autom (podotykam ze sukromnym a nie vozidlom vyuzivanym na podnikanie).
    to je ako keby som si za vlastne peniaze na vlastnom pozemku postavil dom a stat by odomna chcel najom zato ze v tom dome za moje peniaze mozem byvat.
    cim to je ze sme 100 rokov za opicami.
    napriklad nemecko ma obrovsku dobre udrziavanu dialnicnu siet a nikdy sa mi nestalo zeby som ako sukromna osoba musel platit nejake znamky alebo myto
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    nehovoriac o tom, ze rocna rakuska znamka pre osobne auto stoji 76 eur za 2200km dialnic a rychlostnych ciest, z toho cca 300km tunelov.
    slovenska znamka stoji 50 eur za cca 500 km dialnic a rychlostnych ciest, teda cca 3x drahsie v prepocte na kilometer.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    Áno kamarát, ale v porovnani s menovanými krajinami mame len 5 mil. Obyvateľov.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    Ako sa počet obyvateľov premietne do ceny výstavby a údržby 1 km diaľnice? Rád by som videl nejakú kalkuláciu.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    nap. kolko vodicov rocne zaplati za znamku ?
    ale cestny pirat zavádza, asi chcel prepocitavat vynos zo znamky na 1 km, nie cenu znamky na 1 km ... to ma ovela vacsiu vypovednu hodnotu ...
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

    A prečo by mali platiť

    dialničné mýto za osobáky firmy a súkromné osoby nie?
    Firmy dane neplatia?
    V Nemecku platia mýto autá nad 7,5tony u nás nad 3,5=všetky nákladné. V Nemecku len na dialniciach u nás aj na 1. triede.
    V Nemecku Siemens nestihol skompletovať systém a tak zaplatil 1 miliardu EUR pokutu, u nás tak isto skytoll nestihol a pokuty platili kamionisti za chyby Skytollu a ešte stála fungije akýsi ticketing.
    U nás sú má štát ročné výdavky na mýto 220 milionov EUR a príjmy maximálne 150 milionov.
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

     

    ale ved to existuje, vola sa to dan z nehnutelnosti. Mas vlastny pozemok, vlastny byt, a platis dan za to ze nieco vlastnis
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

    A kto

    vám dovolil nejaké autá ??? 100 000 Euro ročný poplatok ! Banda plechová smradlavá !!!!
     
    Hodnoť:   mínus indicator plus

    Je jasne,

    ze k tomu dojde, otazka je len kedy a kto sa odvazi to urobit... O dovod viac sa odtialto odstahovat.
     

    1 2 3 > >>

    Prihláste sa

    (?)
     


    Ďalšie možnosti
    Zoznam diskusií

    Registrácia
    Zabudnuté heslo
    Kódex diskutujúceho
     
    @denniksme: Národný bezpečnostný úrado by mali zrušiť a vybudovať odznova (Peter Schutz) Čítajte viac Čítajte viac
    Ďalšie weby skupiny: Új Szó Slovak Spectator Vii.sk
    Vydavateľstvo Inzercia Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy
    © Copyright 1997-2013 Petit Press, a.s.