Poradňa

ako sa mám zachovať?

mám osobné auto 1 rok. Priznám sa, nepreštudoval som vštko, čo bolo potrebné, ako napríklad objem nádrže. Tankujem vždy doplna, sledujem tak spotrebu! Po signály, že idem na rezervu sa snažím čím skor natankovať. Rezerva ako som sa dočítal je na mojom seate 7 litrov, ale celkový objem nádrže je 45 litrov! Stále som tankoval cca 40 litrov benzínu. Až raz sa mi podarili naplniť nádrž 50 litrami. Keďže som v tom čase nemal ani potuchy o jej objeme, nereklamoval som to. Až doma som si ujasnil situáciu. Pracovníčka čerpačky ma poslala na zriaďovateľom - Hypertesko KE. Po čase som dostal odpoveď, že oni majú stojany ociachované, teda správne dávkujú benzín. Mám pocit, že som bol ... V podstate stále tankujem na tejto čerpačke a niečo také sa mi stalo prvý krát - podľa prejazdených km by som mal mať priemernú spotrebu 7,8 l/100 km. Je to blbosť! Poraďte ako sa v takej chvíli zachovať, pretože ma nikto nepresvedčí, že stojan z ktorého som čerpal bol v tej chvíli v poriadku!
Vlastním SEAT IBIZA ST 1,4

Odpovede:

Mne v Srbsku na OMV natankovali do Fabie 1.4 peknych 57 litrov, a to som este nesiel na rezervu :) A na Ukrajine, tam na benzinkach davaju pod kolesa kliny, aby sa auta naklonili a este viacej tam voslo...

Dátum vloženia: 26. 10. 2011

Pridal: erik.grave1

pre pokoj svedomia, skus natankovat aj inde, ci to budes mat rovnako. mozno svoje robi aj sklon vozovky aj maly naklon nabok sposobuje ze sa da natankovat viac alebo menej.

Dátum vloženia: 21. 10. 2011

Pridal: behemot

Vôbec to nesúvisí so spotrebou. Vozidlá koncernu VW majú na konci plniaceho hrdla do nádrže ovzdušňovací ventil. Ak sa pri tankovaní uvolní, tak sa natankuje min. + 10 % objemu nádrže. Stačí sa oprieť pištolou o ventil, ktorý je ako pružinka, uvolní sa vzduch a nádrž sa doplní viac ako je v dokladoch.
Mám tiež vozidlo seat, v dokladoch má nádrž objem 70 l a bežne tankujem 80-81 litrov. Potvrdí ti to každý skúsený motorista

Dátum vloženia: 20. 10. 2011

Pridal: komi

Preboha, nerob paniku! 45 L (deklarovaných) je norma, ale nádrž je väčšia (cca 47-48L). Nikdy sa totiž netankovalo tak, aby v nádrži nezostalo miesto (vzduchová bublina). To, že natankovali 50 L, neznamená, že majú zlé ociachované stojany (to by si ani nemohli dovoliť - pravidelne sa vykonávajú kontroly). Ak by mali zle ociachované stojany, prípadná kontroly by to okamžite zistila a dostali by mastnú pokutu.. Jednoducho ti natankovali až po hrdlo!

Dátum vloženia: 20. 10. 2011

Pridal: misoft

Dátum vloženia: 20. 10. 2011
Pridal: ludovit11
Zaradené do:

Partneri:

Našli ste technický problém? Porušuje niektorý z príspevkov pravidlá? Ďakujeme, že nás budete kontaktovať.

Poslať správu administrátorovi

Poradňa je priestor pre vecné príspevky o doprave, cestách, premávke, motorizme, pohonných látkach a ďalších príbuzných témach súvisiacich s cestnou dopravou.

Ak je niečo, čo vás z tejto oblasti zaujíma, no nenašli ste doteraz na svoje otázky odpoveď, ak máte podnet na zlepšenie, návrh alebo námet, ktorý chcete pripomienkovať, alebo sa chcete posťažovať, a pritom to súvisí s cestnou premávkou, pre vás je určená časť Otázky.

Časť Odpoveď je určená pre reakcie, ktoré dávajú odpoveď na položené otázky, pripomienky k námetom alebo návrhy k sťažnostiam na riešenie problému.

Príspevky, ktorých časti nebudú v súlade s vymedzeným okruhom tém, budú administrátorom vymazané. Platí to aj pre duplicitné príspevky, alebo pre príspevky, ktorých časti budú bez súhlasu prevádzkovateľa propagovať služby alebo produkty, alebo ktorých časti sa budú akýmkoľvek spôsobom venovať osobám (najmä, avšak nielen) autorov otázok alebo odpovedí, najmä priamo či nepriamo niekoho urážať alebo zosmiešňovať, alebo hoci aj čiastočne akokoľvek porušovať zákony Slovenskej republiky alebo navádzať na ich porušovanie