SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Pod Tatrami vyhlásili kalamitu, pri nehode sa zranilo 24 ľudí (Minúta po minúte)

Prvý kalamitný stupeň vyhlásili v okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča.

 • Diaľnica D1 medzi Popradom a Jánovcami bola od štvrtka rána od rána kvôli nehode a pretrvávajúcemu hustému sneženiu neprejazdná. Opäť ju otvorili v piatok o šiestej ráno.
 • Na diaľnici sa ráno zrazilo dokopy asi 50 áut, zranenia utrpelo 24 ľudí. Polícia záchrannú akciu ukončila vo štvrtok poobede.
 • Nepriaznivé počasie komplikovalo dopravu na viacerých úsekoch. Polícia vyzývala vodičov, aby v snehu nejazdili na letných pneumatikách.
 • V okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča vyhlásili prvý kalamitný stupeň. V niektorých okresoch košického kraja napadlo 50 centimetrov snehu.

Dianie na cestách sme sledovali minútu po minúte.

Spravodajstvo minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

17:15 Horský priechod Súľová na ceste II/533 je už opäť prejazdný. Cestári Správy ciest Košického samosprávneho kraja už odstránili popadané stromy, prepluhovali a posypali vozovku.

Informovala o tom hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobríková.

16:30 Na uzavretej diaľnici medzi Popradom a Spišským Štvrtkom je aktuálne šesť sypačov s radlicami. Štáb zimnej služby rozhodol, že v zimnej údržbe sa bude pokračovať aj počas úzávierky dvanásťkilometrového úseku.

Diaľničná spoločnosť pomáha aj pri údržbe obchádzkovej trasy po ceste I/18 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom.

15:45 Diaľničiari nasadili zimnú techniku v stredu o siedmej večer. V noci zo stredy na štvrtok najazdili medzi Popradom a Spišským Štvrtkom sypače s radlicami na odhŕňanie 1500 kilometrov a spotrebovali sto ton posypového materiálu.

SkryťVypnúť reklamu

Ešte počas noci sa na 12 kilometrov dlhom úseku stali pre mimoriadne nepriaznivé počasie štyri dopravné nehody bez zranení. Vo štvrtok po 6:30 sa stalo viacero dopravných nehôd, pri ktorých zasahovali záchranné zložky.

Polícia pre zlú viditeľnosť a dopravné nehody rozhodla o uzavretí úseku D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom, informuje Národná diaľničná spoločnosť.

15:40 Podľa dopravného spravodajstva RTVS Zelená vlna hlásia vodiči z obchádzkovej trasy z Popradu na Spiš asi hodinové zdržanie.

RTVS tiež zverejnila video z miesta nehody.

15:20 Silný nárazový vietor v Nitre a okolí spôsobuje problémy chodcom i motoristom. Ráno spadol strom na idúce osobné auto.

Dopravná nehoda sa stala na ceste medzi Ivankou pri Nitre a Nitrou.

"Na osobné auto spadol počas jazdy strom, ktorý sa zlomil v dôsledku prudkého nárazového vetra," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

SkryťVypnúť reklamu

Pri nehode sa ľahko zranil vodič auta. Alkohol v jeho dychu policajti nezistili. Na vozidle vznikla škoda za zhruba 7300 eur.

15:17 Jeden zo šiestich pacientov, ktorí boli prevezení do nemocnice v Spišskej Novej Vsi, je v kritickom stave. Ide o muža s viacnásobnými vnútornými poraneniami.

„Absolvoval brušnú operáciu a na piatok je naplánovaný jeho prevoz na vyššie pracovisko do Košíc, na kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ informoval o tom Tomáš Kráľ zo siete nemocníc Svet zdravia.

Zvyšní pacienti mali podľa jeho slov narazené rebrá, podvrtnutú krčnú chrbticu alebo otras mozgu. Dvaja pacienti si vyžiadali iba ambulantné ošetrenie a následne boli prepustení domov.

14:01 „Cesta bola nenormálna, odrazu človek vletel iba do bielej tmy. Nič nevidel, vietor sfukoval sneh, nedalo sa tomu zabrániť. Vodiči búchali jeden do druhého,“ opisuje rannú nehodu jeden z účastníkov Anton Eštočák.

SkryťVypnúť reklamu

Smeroval z Košíc do Čiech. Kamionistu robí už dlhé roky, ale tvrdí, že s takým niečím sa ešte nestretol.

Cesta bola podľa jeho slov ako čisté sklo.

Prečítajte si tiež: Účastník nehody na diaľnici: Odrazu som vletel do bielej tmy Čítajte 

13:57 Sneženie sa nevyhlo ani Košiciam a okoliu.

Prečítajte si tiež: Aprílovú snehovú nádielku si užili aj v Kavečanoch a na Jahodnej Čítajte 

13:45 Pri nehode na diaľnici bolo poškodených 50 áut. Informoval o tom riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade Peter Benko Počet sa podľa jeho slov ešte stále upresňuje.

"Diaľničný úsek je v oboch smeroch neprejazdný, doprava je odklonená na cestu 1. triedy I/18," uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Pri dopravnej nehode zasahovali dve desiatky hasičov z Levoče, Popradu, Mengusoviec, Prešova a Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Žiline. "Hasiči v spolupráci s odťahovou službou pracujú na uvoľnení cestnej komunikácie," priblížila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

SkryťVypnúť reklamu

Diaľnica je v tomto úseku uzatvorená aj pre nepriaznivé poveternostné podmienky a snehovú búrku. Ako uviedol Benko, viacero vodičov malo už na autách letné pneumatiky.

K tomu, kto nehodu zavinil, sa podľa jeho slov ešte nedá vyjadriť. "Budeme zaisťovať viacero motorových vozidiel, aby sme sa dostali k príčinám," doplnil.

Na území troch okresov - Poprad, Levoča a Kežmarok, vyhlásila Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad od 8.00 h prvý kalamitný stupeň.

"Chcem vyzvať motoristickú verejnosť, aby zvážili cestu do okresu Poprad a v žiadnom prípade by nemali použiť vozidlo, ktoré má letné pneumatiky," uzavrel Benko.

12:59 Od rána už majú na nitrianskej radnici hlásených najmenej desať padnutých stromov. Silný vietor poškodil strechu na budove súdu, kde odtrhol dva plechy aj viacero osobných áut. Zasahujú tam hasiči.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Vietor v Nitre láme stromy, poškodil strechu súdu a spôsobil aj nehodu Čítajte 

12:57 Zvýšené až veľké lavínové nebezpečenstvo sa v horách vytvorilo v dôsledku intenzívneho sneženia a silného vetra. Vo Vysokých tatrách je momentálne štvrtý stupeň z päťdielnej stupnice, v Západných a Nízkych vyhlásili tretí stupeň.

Prečítajte si tiež: Horskí záchranári varujú pred veľkým lavínovým nebezpečenstvom Čítajte 

12:45 Zjazdnosť ciest je problematická najmä v hornatých častiach v okresoch Spišská Nová Ves, Rožňava a Košice – okolie. Košická správa ciest má v teréne 15 sypačov, tri traktory s radlicami, šesť nakladačov, slúži 29 vodičov a 11 pilčíkov, informovala hovorkyňa košickej župy Zuzana Bobríková.

Husto snežilo na horskom priechode Súľova a na Dobšinskom kopci, taktiež aj v západnej oblasti Slovenského raja - Mlynky, Dedinky, Stratená, ako aj na horských prechodoch Grajnár a Gretľa, povedala technicko-prevádzková námestníčka košickej Správy ciest Zuzana Fejesová.

SkryťVypnúť reklamu

V noci tam pribudlo asi 30 cm nového snehu, čo znamená, že výška snehu je tam momentálne medzi 40 a 50 cm. Odpluhovaním napadnutého snehu sa pri cestách vytvorili mantinely ako v zime. Silný vietor v tejto oblasti spôsobuje vytváranie snehových jazykov.

„Pre popadané stromy na vyše osemkilometrovom úseku bol od tretej hodiny ráno pre všetku dopravu uzavretý horský priechod Súľova. Sprejazdňovanie tohto úseku zabezpečujeme vlastnými kapacitami, na výpomoc sme zavolali aj členov hasičského a záchranného zboru,“ informovala Fejesová.

12:22 Celkovo dvadsaťštyri zranených, z toho dvoch ťažko, šesť stredne a šestnásť ľahko si vyžiadala reťazová nehoda na D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom, priblížil aktuálne čísla hovorca záchranárov Boris Chmel.

SkryťVypnúť reklamu

„Na mieste zasahovalo sedem posádok Záchrannej zdravotnej služby, ktoré transportovali pacientov do nemocníc v Poprade, Spišskej Novej Vsi, Levoči a Kežmarku. Podľa mojich informácií medzi zranenými deti neboli,“ informoval Chmel.

„Ošetrili sme trinástich pacientov, z toho boli šiesti hospitalizovaní, išlo o ľahké a stredne ťažké zranenia,“ povedala hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda.

Ďalší pacienti boli prevezení aj do levočskej nemocnice, jeden z nich je s ľahkým zranením hlavy a krku hospitalizovaný. „Zatiaľ nie je jasné, kedy bude prepustený do domáceho liečenia,“ informoval Tomáš Želazko z tlačového oddelenia spoločnosti AGEL SK, pod ktorú nemocnica patrí.

Ďalší boli s ľahšími zraneniami prepustení do domáceho liečenia. V nemocnici v Spišskej Novej Vsi skončili šiesti zranení, štyria muži a dve ženy.

SkryťVypnúť reklamu

„Jeden muž s ťažším poranením chrbtice je zatiaľ hospitalizovaný na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny. Ostatní pacienti s ľahšími poraneniami sú v starostlivosti na expektačnej izbe oddelenia urgentnej medicíny,“ uviedol Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet zdravia.

12:00 Riaditeľ Modrého anjela Branislav Chrenka hovorí, že okrem zdravotnej pomoci je pri komplikovaných nehodách dôležitá aj tá psychická. Prečítajte si rozhovor:

Prečítajte si tiež: Ľudia sú pri nehodách v šoku, musia sa z toho vyrozprávať Čítajte 

11:38 Úsek D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom je stále uzavretý, na obchádzke cez Poprad treba rátať s kolónami. Takisto je uzavretý horský priechod Súľová.

Prečítajte si tiež: Sneženie zasiahlo aj cesty v Košickom kraji, uzavreli Súľovú a Pačanský kopec Čítajte 

11:26 Po vyšetreniach prepustili z levočskej nemocnice päť osôb s ľahšími zraneniami do domáceho liečenia. Šiesty s ľahkým zranením hlavy a krku zostáva hospitalizovaný a zatiaľ nie je isté, kedy bude prepustený do domáceho liečenia.

SkryťVypnúť reklamu

11:01 V zápchach a hustom snežení ostalo stáť pod Tatrami množstvo motoristov. Viete, čo v takom prípade treba spraviť?

Prečítajte si tiež: Uviazli ste v kalamite v zápche? Vypnite motor a čakajte na príchod pomoci Čítajte 

10:49 Na horskom sedle Pusté Pole na hranici okresov Sabinov a Stará Ľubovňa sa vytvárajú snehové jazyky. Cesta je zjazdná, avšak fúka tu silný nárazový vietor. V regióne Šariša sneží aj v okrese Bardejov, kde cestári nasadili mechanizmy a darí sa im udržiavať komunikácie v zjazdnom stave. Povedal to Jaroslav Štofko zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja.

Hasičov v Prešovskom kraji privolali vo viacerých regiónoch k popadaným stromom. Zasahovali v tatranskej oblasti v Novej Lesnej, medzi obcami Liptovská Teplička - Vikartovce, v Nižnom Slavkove v okrese Sabinov aj v Ďurďoši v okrese Vranov nad Topľou.

10:24 Vodičom, ktorí mali namierené do Liptovského Mikuláša okolo vodného diela Liptovská Mara, jazdu komplikoval sneh. Cestu druhej triedy smerujúcu na Oravu zavialo.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Fujavica pri Liptovskej Mare ochromila dopravu Čítajte 

10:16 Krátko po ukončení záchrannej akcie Boris Chmel uviedol, že nehoda si celkovo vyžiadala dvadsaťštyri zranených, z toho dvoch ťažko, šesť stredne a šestnásť ľahko. „Podľa mojich informácií medzi zranenými deti neboli," povedal. Pôvodné informácie hovorili o 25 zranených.

Na mieste zasahovalo sedem posádok Záchrannej zdravotnej služby, ktoré transportovali pacientov do nemocníc v Poprade, Spišskej Novej Vsi, Levoči a Kežmarku.

„Zranení sú momentálne na centrálnom príjme,“ potvrdila hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda. Šesť pacientov bolo prevezených do levočskej nemocnice. „Momentálne sa im vykonávajú všetky potrebné vyšetrenia,“ uviedla Marta Csergeová, hovorkyňa spoločnosti AGEL SK, pod ktorú nemocnica patrí. Väčšinu zrejme po vyšetreniach prepustia do domáceho liečenia.

SkryťVypnúť reklamu

10:13 V súvislosti so zlou poveternostnou situáciou zasahovali hasiči počas stredy a dnešnej noci najmä pri technických udalostiach. Najhoršia situácia bola v Bratislavskom kraji, kde hasičov vyslali k takýmto prípadom 28-krát. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov na cesty a autá. V Trnavskom kraji hasičov vyslali k ôsmim takýmto prípadom. Odstraňovali uvoľnený plech na streche budovy, spadnuté stromy z ciest a auta. Zasahovalo 22 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a nasadili osem kusov hasičskej techniky.

Príslušníci v Banskobystrickom kraji zasahovali päťkrát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, spadnutého telegrafného stĺpa cez železničnú trať a v jednom prípade hasiči odstraňovali strom, ktorý spadol na štátnu cestu a elektrickú trafostanicu. Na celom Slovensku zasahovali hasiči pri udalostiach technického charakteru 103-krát.

SkryťVypnúť reklamu

10:03 Meteorológovia vydali výstrahy na snehové jazyky a záveje pre Trenčiansky, Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj.

09:48 Hlavný cestný ťah medzi Ružomberkom a Dolným Kubínom je pre vrstvu snehu a šmýkajúce sa nákladné vozidlá ťažko prejazdný. Informovalo o tom Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Na cestách druhej triedy v okrese Liptovský Mikuláš sa tvorí poľadovica. "Všetky cesty vrátane horských priechodov sú v súčasnosti zjazdné. Motoristom však neodporúčame jazdiť na letných pneumatikách. Všetku dostupnú techniku máme nepretržite v teréne a vzniknuté problémy operatívne riešime," potvrdil riaditeľ liptovského závodu správy ciest.

Dopravnú situáciu najmä na hornej Orave stále komplikuje sneženie a silný vietor. "Na cestách sa tvoria snehové jazyky a v horských oblastiach, napríklad v okolí Malatinej, Zuberca alebo Oravskej Lesnej sú popri cestách už metrové mantinely snehu. Deň aj noc sme v teréne a odhŕňame," skonštatoval Jozef Oršuliak z oravskej správy ciest.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Na cestách pod Tatrami vyhlásili kalamitu, neprejazdné sú viaceré úseky Čítajte 

09:34 Ak sa vodiči budú chcieť vyhnúť miestu hromadnej nehody, na obchádzke cez Poprad majú podľa dopravného servisu rádia Expres rátať s kolónami a poľadovicou.

09:30 Cesty na území žilinského kraja sú zjazdné, na niektorých úsekoch môže byť kašovitá vrstva snehu. "Zaviedli sme zase nočné pohotovosti a fungujeme ako v zime. Zimná údržba oficiálne skončila 31. marca, ale tento týždeň máme na nočných zmenách šoférov aj dispečerov," povedal generálny riaditeľ Správy ciest Dezider Szabó.

09:27 Pre nepriaznivú poveternostnú situáciu a dopravnú nehodu zvolal prednosta Okresného úradu v Poprade Slavomír Kravčák zasadnutie krízového štábu.

09:25 Cestári majú v okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča plné ruky práce, momentálne im podľa riaditeľa prešovskej správy ciest pre oblasť Poprad Mariána Barillu na pomoc prichádzajú dva sypače od Národnej diaľničnej spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Zasahovať budú na miestach zasiahnutých výlukou dopravy, a to na výjazde Poprad – východ na ceste I/66 smerom do mesta a ceste I/18 v úseku Poprad-Spišský Štvrtok.

09:19 Hovorca záchranárov Boris Chmel informoval, že počet zranených sa zvýšil na 25. „Z toho sú dve osoby ťažko zranené, šesť osôb má stredne vážne poranenia a sedemnásť ľudí sa zranilo ľahko,“ konkretizoval.

Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru sú už všetci účastníci nehody evakuovaní z havarovaných vozidiel. „Osoby, ktoré nie sú zranené, sú v evakuačných autobusoch HaZZ, kde sú im poskytnuté deky a teplé nápoje. Zranené osoby boli prevezené do okolitých nemocníc,“ informovala. Hasiči budú podľa jej slov v spolupráci s odťahovou službou pracovať na uvoľňovaní cestnej komunikácie.

Prečítajte si tiež: Vodiči otočili. Časť z nich mení letné pneumatiky za zimné Čítajte 

POPRAD.Na diaľnici v úseku medzi Popradom a obcou Spišský Štvrtok v okrese Levoča sa vo štvrtok po 6.00 ráno stala hromadná dopravná nehoda.

Ako počas mimoriadne zvolanej tlačovej konferencie na Okresnom úrade v Poprade informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade Peter Benko, poškodených bolo okolo 50 áut. Počet sa podľa jeho slov ešte stále spresňuje.

Hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Boris Chmel uviedol, že pri reťazovej havárii sa zranilo 24 osôb, z toho dve ťažko. Stav najvážnejšie zraneného muža v nemocnici v Spišskej Novej Vsi je stabilizovaný.

"Muž s najvážnejším zranením mal sériovú zlomeninu rebier, výbežkov stavcov a pohmoždenie pľúc. Je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti," priblížil hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ, pod ktorú nemocnica patrí.

V popradskej nemocnici ošetrili 13 pacientov, zranení boli prevezení aj do levočskej nemocnice. Jeden z nich s ľahkým poranením krku a hlavy bol hospitalizovaný.

Situáciu komplikuje veľmi nepriaznivé počasie - silný vietor a snehová búrka. Podľa hovorcu záchranárov Borisa Chmela zasahuje na mieste šesť posádok Záchrannej zdravotnej služby, ktoré rozvážajú zranených do nemocníc.

Diaľnica je neprejazdná

"Úsek je v oboch smeroch neprejazdný, na mieste zasahujú všetky záchranné zložky," povedal operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove. Pri dopravnej nehode zasahujú hasiči z Levoče, Popradu a Mengusoviec.

Hasiči na mieste robia na autách protipožiarne opatrenia.

V okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča vyhlásili prvý kalamitný stupeň, cestári hlásia veľké problémy na cestách, v celom regióne neustále intenzívne sneží a fúka silný vietor, ktorý na vypluhované cesty okamžite nafúkavá sneh späť.

Pre reťazovú dopravnú nehodu bola z diaľnice D1 v úseku Poprad – Spišský Štvrtok odklonená doprava na cestu I/18.

„Aj po požiadavkách dopravnej polície tam teda posilňujeme výkon pluhovania aj posypov, a však pre prehustenú dopravu sa na mieste začali tvoriť kolóny, v ktorých ostávajú zablokované aj naše sypače,“ informoval Marián Barilla, riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad.

Prečítajte si tiež: Na diaľnici pod Tatrami sa zrazili desiatky áut, je niekoľko zranených Čítajte 

Prídu dva sypače

„Vzhľadom na súčasnú situáciu nám prídu na pomoc od Správy a údržby ciest PSK Prešov dva sypače. Rovnako som požiadal aj riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti v Mengusoviach, aby nám poslal na výpomoc aspoň dva sypače, aby sme mohli udržať cestu I/18 a tiež mali šancu udržať aj ostatné cesty,“ povedal Barilla. Vodičov na cestách žiada o trpezlivosť a pochopenie, situácia sa podľa jeho slov nedá nazvať ináč, ako vysoko extrémna.

Zhruba od 4:00 je neprejazdná cesta medzi obcami Vikartovce a Liptovská Teplička (okres Poprad) pre množstvo popadaných stromov a cesta Hozelec – Úsvit pre silné zafúkanie. „Musíme nútene preskupovať sily a udržiavať hlavné ťahy, v kombinácii s extrémnym počasím to môže spôsobovať veľké problémy na ďalších cestách,“ uviedol Barilla.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Auto

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 2. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 3. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 4. Prehľad a automatizácia
 5. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 6. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 7. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 8. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 1. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 2. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 3. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 4. Prehľad a automatizácia
 5. Dopyt v Bratislave mierne klesol, ceny však stále rástli
 6. Šéf PLANEO: Budúcnosť obchodu je v službách
 7. Čo robiť, aby dieťa neskončilo v nemocnici s črevnou virózou?
 8. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 1. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 10 652
 2. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 10 650
 3. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 6 460
 4. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 5 500
 5. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 3 953
 6. Kde u nás kúpite domácke potraviny 3 501
 7. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 3 395
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 2 810
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Martin Venhart.

Rozhovor s Martinom Venhartom.


16 h
Peter Schutz.

Pitvanie kravín slúži len polarizácii spoločnosti.


18 h
Momentka zo zápasu Slovensko - Česko na MS do 20 rokov 2022.

Slovensko nemá po úvodnom predstavení na MS do 20 rokov na konte ani bod.


Šimon Čop 3 h

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 5 ďalší 11 h

Neprehliadnite tiež

Volkswagen Phaeton druhej generácie a koncept Porsche Cayenne Convertible.

Do výroby sa nedostali, skončia v múzeu.


8. aug
Seat Leon

Pri drahších modeloch majú Slováci slabosť na SUV.


5. aug
Nissan Qashqai a Škoda Karoq

Karoq je stále dobrým autom, Qashqai sa vrátil vo veľkom štýle.


5. aug
Kia EV6 GT

Maximálna rýchlosť je až 260 km/h.


4. aug

Blogy SME

 1. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom
 2. Stop alibizmu: 11 otázok, na ktoré odpovede od fanúšikov ruskej okupácie Ukrajiny nedostanete
 3. Marián Viskupič: Aj v pokazenom koláči sa dajú nájsť chutné hrozienka
 4. Marek Kytka: Prečo je David Krejčí kľúčový pre Boston Bruins ?
 5. Věra Tepličková: Poslankyňa Tabak vzdeláva (a už zasa v potoku)
 6. Oskar Kaman: Zážitková atrakcia na kolesách s pivom v ruke! Fenomén, ktorý spôsobuje problémy?
 7. Jozef Sitko: Nesystémový systém manipuluje výsledky blogu
 8. Štefan Vidlár: Hodová story
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 127 811
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 117
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 11 402
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 10 365
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 6 024
 6. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 5 375
 7. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 254
 8. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 2 852
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťZatvoriť reklamu