SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Dacia Jogger je najdostupnejším spôsobom, ako odviezť sedem ľudí (test)

Trojvalec sprevádzajú vibrácie, ale aj zaujímavý zvuk.

Dacia Jogger (Zdroj: Marek Čepa)
Dacia Jogger 110 TCe – prehľad základných parametrov
Cena od / verzia od (eur)14 550 / 15 950
Spotreba – výrobca / test (l)5,7 / 6,2
Objem batožinového priestoru (l)160 / 565 / 1 807
Rozmery – rázvor; dĺžka; šírka; výška (mm)2897; 4547; 1784; 1691

Aký typ karosérie si predstavíte, keď sa povie rodinné auto? Dnes je potreba priestrannejšieho auta pre mnohých argumentom, prečo siahnuť po štýlovom SUV. V minulosti boli ideálnou formou transportu pre rodinu MPV alebo kombi.

Dacia však pomerne nedávno predstavila nový Jogger, ktorý v sebe kombinuje vlastnosti všetkých týchto áut. Výsledkom je priestranné a variabilné kombi so slušnou svetlou výškou, ktoré na želanie ponúka až sedem miest na sedenie.

K tomu všetkému pridajte ceny začínajúce od 14 550 eur a z novinky je lákavé auto, hlavne keď za podobné peniaze dostanete prakticky iba menšie hatchbacky. Na papieri pôsobí Jogger takmer až príliš dobre.

V krátkosti sme sa s ním mohli zoznámiť počas prvých jázd vo Francúzsku, keď v nás zanechal skutočne pozitívny dojem. Či sa za lákavou ponukou skrývajú nejaké výraznejšie háčiky sme sa teraz presvedčili počas plnohodnotného týždňového testu.

Už zvonku auto naznačuje, že prioritou pri vývoji bola dostupná cena, ktorou sú Dacie známe. Celá predná časť sa napríklad zhoduje so Sanderom Stepway, ušetrilo sa aj použitím jednoduchých nálepiek na označenie značky a modelu na piatych dverách.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu