SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

BMW i4 M50 je elektromobil, ktorý obmäkčí aj zarytých odporcov (test)

Prvé elektrické M kombinuje absurdné zrýchlenie s tichým komfortom.

BMW i4 M50 (Zdroj: Marek Čepa)
BMW i4 M50 Gran Coupe
Cena od / verzia od (eur)58 660 / 71 660
Spotreba WLTP výrobca / test (kWh/100 km)18 – 22,5 / 23,8
Objem batožinového priestoru (l)470
Rozmery – rázvor, dĺžka, šírka, výška (mm)2856; 4783; 1852; 1448

Za predchádzajúce roky sa na trhu objavilo množstvo nových elektromobilov. Kedysi šlo skôr o raritu, no stretnúť dnes na ceste také auto je úplne bežné.

Stále však existujú takí, ktorí k elektrickému pohonu pristupujú s nedôverou, najmä keď ide o športové autá. Mnohí totiž máme v mysliach, že poriadny výkon predsa musí sprevádzať aj riadny rachot motora.

Jedným z áut, ktoré by mohli týmto pochybovačom zmeniť názor, je práve BMW i4 M50. Ide o prvý elektromobil divízie M, ktorá sa preslávila práve výkonnými športovými sedanmi.

V podobnom duchu sa nesie aj ich prvý elektrický model. Elektrické štvordverové kupé sa z väčšej časti delí o kontroverzný vzhľad s radom 4 Gran Coupe vo verzii M Sport vrátane dizajnu športových nárazníkov.

Bezemisný pohon prezrádza zaslepená mriežka, absencia niektorých nasávacích otvorov a, samozrejme, chýbajúce koncovky výfuku.

Športové ambície auta dávajú jasne najavo exteriérové doplnky z karbónu, aj veľké M Sport brzdy skrývajúce sa za príplatkovými 20-palcovými kolesami. Na nich sú obuté široké športové pneumatiky s rozmermi 255/35 R20 vpredu a až 285/30 R20 vzadu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Masívne gumy si vyžiadali aj nie práve najelegantnejšie rozšírenie lemov blatníkov, ktoré nájdeme len na autách s týmito diskami. Nemá ich ani každá M50. Aj bez zvuku na seba auto strhávalo pozornosť všade, kam prišlo, z nemalej časti vďaka špeciálnej modrej farbe, ktorá je za nemalý príplatok 3463 eur.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu