SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spotrebné dane z nafty a benzínov na Slovensku patria v únii medzi najvyššie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Slovnaft sú zlodeji a mafiáni

To zatiaľ potvrdzuje, že Slovnaft je banda zlodejov. Zlacňovať sa im nechce.
V Rakúsku 95-ka stojí 85 centov, pri započítaní našich daní by u nás mala tá istá 95-ka stáť 88 centov, t.j. +1 Sk.

Bojkot - ak tankujete iba na Slovensku, netankujte na Slovnafte!
 

je tom možné. no tým zlodejom

to cez h.atinu daroval m.čiar. to len aby sme vedeli, o čom je reč.
.
no dôležité je nasledovné. :
S T A N O V I S K O
strany SMER – sociálna demokracia k radikálnemu zvyšovaniu cien pohonných hmôt

Strana SMER – sociálna demokracia už niekoľko mesiacov poukazuje na absolútnu nečinnosť vlády M. Dzurindu v súvislosti s neustálym nárastom cien pohonných hmôt, ktorý má obrovský dopad na obyčajných ľudí a podnikateľský sektor. Čím je situácia kritickejšia, tým je ignorancia krajne pravicovej vlády väčšia. Kým vlády v Európe krízovo zasadujú a prichádzajú s návrhmi na kompenzáciu dopadov zvyšovania cien alebo na zníženie spotrebnej dane z pohonných hmôt, naša vládna koalícia sa zaoberá kupovaním nezávislých poslancov, aby mohla dokončiť svoje poslanie – predať všetko a na všetkom zbohatnúť. Ako tragikomédiu SMER – sociálna demokracia vníma, že M. Dzurinda namiesto riadenia vládneho kabinetu a spravovania štátu buď hrá futbal s Rómami alebo žiakmi základnej školy alebo sa bicykluje.

Situácia so spotrebnými daňami z pohonných hmôt je na Slovensku absurdná. I. Mikloš najskôr vyriešil svoju hrubú neprofesionalitu pri príprave štátneho rozpočtu na rok 2004 arogantným a nepotrebným zvýšením tejto spotrebnej dane nad úroveň požadovanú európskou legislatívou. Toto všetko sa dokonca udialo v skrátenom legislatívnom konaní. Ten istý I. Mikloš podporovaný celou krajne pravicovou koalíciou arogantne odmietal všetky legislatívne návrhy SMERU – sociálna demokracia na zníženie spotrebnej dane z pohonných hmôt. SMER – sociálna demokracia podal trikrát návrh zákona na zníženie spotrebnej dane.

SMER – sociálna demokracia na rozdiel od krajne pravicovej vlády pri svojich návrhoch na znížene dane vychádza z presvedčenia, že štát musí rozumne intervenovať na prospech ľudí a podnikateľského sektoru najmä v kritických situáciách. SMER – sociálna demokracia bol pripravený podať opätovne podobný návrh na zníženie spotrebnej dane z pohonných hmôt, ale dnes mu to neumožňuje zákonná 6 – mesačná lehota, ktorá musí podľa Rokovacieho poriadku NR SR uplynúť na opätovné podanie toho istého návrhu zákona.

SMER – sociálna demokracia vyzýva vládu SR, aby v skrátenom legislatívnom konaní dala svoj vlastný návrh na zníženie spotrebnej dane, ktorý SMER – sociálna demokracia podporí. Dnes určite existujú oprávnenejšie dôvody na skrátené legislatívne konanie na zníženie daní, než tomu bolo v roku 2003 pri ich zvýšení vďaka hrubej chybe I. Mikloša. Štát sa musí vzdať narastajúceho profitu z hrozivého rastu cien pohonných hmôt v prospech verejenosti a podnikateľského sektoru.
.
pětiletce, zdar zdar zdar!
 

mne zlyhava pamat ci?

V rokoch 2006 - 2010 bol SMER - socialna demokracia (ktorej lidri maju na rukach hodinky za milion Sk a druhy za 700 000 Sk) vo vlade a mal tam drvive postavenie. Ci nie?
Preco neznizil spotrebnu dan na benzin a naftu? Preco ju neznizil na uroven Rakuska?

jaj aha..jebodristac FICORILA
 

 

thimm, rozpis prosim ta tvoj vypocet. Hlavne spocitaj celkovu sumu dani v rakusku a u nas, a porovnaj.
 

 

No ak to pozeras podla toho grafu, tak ten je divny - Slovenska DPH tam vyzera akoby mala 17%, rakuska spotrebna dan na benzin je 0,442 euro a v grafe vyzera akoby bola 0,48-0,49 euro.
Takze rozdiel v spotrebnej dani medzi nami a Rakuskom je 7,3 centa, po zapocitani DPH je to 8,7 centa. Rozdiel v DPH (1 %) v prospech Slovenska rozdiel v zdanovani znizuje o cca. 1 cent. A zvacsa aj v takejto vyske sa zhruba pohybuje rozdiel v cenach.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

ja sa prihovaram, aby spotrebna dan a DPH na alkohol bola nulova pre romsku komunitu z osad. Alebo aby mali zakladnu vycapnu liehovinu rovno zadarmo, ale zafarbenu na cerveno (ako nafta) - aby s nou nemohli dalej obchodovat :) Podmienka - nekurit s nou, vypit priamo na vydajnom mieste na okraji osady :)
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 


Najčítanejšie na SME Auto