SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ropa je drahá, benzín nezlacnie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

BODAJ BY NIE, keď je riadne manipulovaná

zo 100 % usktočnených obchodov s ropou WTI a Brent končí IBA ( !!!!!!!! ) 5 % reálnou dodávkou. 95% je čistá manipulácia ceny. Cena ropy pôjde dolu, prichdádzajú obmedzenia na špekulačné obchody .
================================
Ropa (crude vs. brent) I - Rozdiel medzi futures kontraktmi ropy typu crude a brent je v súčasnosti naozaj veľmi výrazný. Predtým sme boli zvyknutí na drahšiu cenu WTI... zhruba o 1 USD, avšak v súčasnosti je ten rozdiel skutočne viac ako 3 USD na barel a to navyše v neprospech ropy typu crude (WTI). Tento rozdiel je spôsobený najmä súčasnou situáciou a to konkrétnejšie prebiehajúcimi výpoveďami pred CFTC (Commodity Futures Trading Commission). 3 hlavné kolá výpovedí sú naplánované na 28. júla – teda včera, 29. júla, teda dnes, keď budú pred CFTC vypovedať predstavitelia bánk JP Morgan Chase & Company a Goldman Sachs a na 5. augusta

===
Ropa - Mark Mobius z Templeton Asset Management, známy investor dnes vyhlásil, že "nebude prekvapený, ak sa cena ropy prepadne na úrovne 20 - 30 USD za barel". Komentár: Pridáva sa tak k slovám Verlerer-a, bývalého poradcu US vlády, ktorý prednedávnom vyhlásil, že podľa jeho názoru cena ropy prepadne na úroveň 20 USD za barel do konca roka... Títo uznávaní odborníci pravdepodobne vedia o čom hovoria... Najväčšiu hrozbu pre taký výrazný pokles v súčasnosti predstavuje zmena regulácie... A tá je aj podľa nášho názoru dosť pravdepodobná, dovolíme si tvrdiť, že až potrebná a s istotou k nej príde. To, v akom rozsahu však siahne svet po regulácii trhu s ropou bude záležať od mnohých faktorov... (PV)
 
Hodnoť

ja ju nemam ma ju cislo 5

clanok zverejneny streda 29. 7. 2009 18:00 s nadpisom: Pognóza: benzíny by mali zlacnieť, nafta nie

Ludia, ved je demokracia.. vyberte si...
 


Najčítanejšie na SME Auto