SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koľko ZŤP sa preváža luxusnými športiakmi? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Skús porozmýšľať, že čo znamená taký text: „...jasne viditeľná na účely kontroly“ Vieš, čo to znamená? Podstatou nie je viditeľnosť, ale taká viditeľnosť, kedy na účely kontroly bez problémov je možné prečítať číslo preukazu. Neviem, aký súd by si presvedčil, že keď preukaz je na sedadle, tam napísané číslo je možné kontrolovať? No a to už ani nechcem komentovať, že podľa teba predné sedadlo je prednou časťou vozidla.
stolik.
Zle si presvedčený,
keby všetci jazdili ako ja a mne podobní, tak túto rubriku na SME môžu zrušiť, parkujem presne do boxov a len na voľné parkovacie miesta, za rýchlosť som ešte neplatil a dokonca zastavujem na stopke. Moja reakcia má logiku čiste v tom, že ak sa sedadlá volajú predné, sú to tie v prednom rade zo dvoch alebo viacerých, čiže sa logicky nachádzajú v prednej časti vozidla. Ja nešpekulujem, iba vnášam trocha logiky do Tvojich rýchlych súdov. Podľa Teba končí predná časť vozidla za čelným sklom?
smiler
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

 

Gratulujem ti a to bez irónie, ak ozaj jazdíš tak, ako píšeš.

Ale s tou logikou to trošku preháňaš.
Teda podľa teba:
„...ak sa sedadlá volajú predné, sú to tie v prednom rade zo dvoch alebo viacerých, čiže sa logicky nachádzajú v prednej časti vozidla.“
Teraz ale neviem, že ako sa volajú sedadlá, ktoré sú v strednom rade? Predpokladám, že stredné a sú v strednej časti vozidla. Ale čo sa stane, keď zadné sedadlá sklopím? Stredné sedadlá sú zrazu zadné a sú v zadnej časti auta? Veď ostali na svojom pôvodnom mieste. :-)))
 

A čo keď niekto sklopí

stolík. Bude kľud?
 

 

Nenapísal si či by si sklopil v prednej, alebo v zadnej časti. Ale kľud by nebol, lebo by si sa olial pivom. :-)))
 

Nie,

stredné zostali strednými, takisto zadné zostali zadnými, len sú sklopené, ale fyzicky stále prítomné...........:o))) Pekný deň
 

 

Celé sa točí okolo toho, že niektorí by nevedeli podľa zákona vyložiť tú kartu do prednej časti auta tak, aby bola dobre viditeľná, čo samo o sebe je už smutné.

Ale k tvojmu príspevku. Bežne sú autá, kde v bežnej prevádzke zadné sedadlá máš sklopené, vlastne zapustené do podlahy. Vidíš len dva rady sedadiel a úložný priestor.. Teda predné sú prednými sedadlami a zadné sedadlá sú zadnými. V prípade potreby ale môžeš v aute vytvoriť ďalší rad sedadiel a vtedy „tvoje“ zadné sedadlá sa stanú strednými sedadlami. Čo potom?
 

Tie sedemmiestne vozidlá

majú posledné dve sedadlá definované ako núdzové, resp. doplnkové, v názvosloví sú to potom predné, zadné sedadlá a "tretia rada sedadiel". Takže asi tak.................:o)
 

 

Už ma to nebaví.
Síce uznávaš aj ty, že nie je možné na pohľad určiť, ktoré sú predné a ktoré sú zadné sedadlá, ale keď je to v „v názvosloví“, potom ten kontrolór to ľahko preverí.

Normálny človek tú kartu má vyloženú za predným sklom na viditeľnom mieste a nemá žiadny problém.
Len takí, ktorí z frustrovanosti chcú „dokázať“, že všetky zákony, ktoré prijala súčasná vláda, sú zlé, začnú špekulovať aj v tomto prípade o prednom sedadle, o podlahe a o tom, či zákon umožní takú kartu vyložiť do svetlometu.
 

Stolik a čo je

podľa teba predná časť vozidla. Reflektor a dosť? Isto že lepšie by bolo ak by v zákone bolo niečo o položení preukazu za predné sklo ale bohužiaľ. Vtedy aj ja dedukujem že po stred vozidla je predná časť. A teraz ma kľudne napadni , ktorá je predná časť keď auto cúva.
 

 

Jasné, že by to bolo lepšie. No ale keď pokračujem podľa tvojej logiky, čo by sa stalo s takým autom, čo nemá predné sklo, ale je tam priezračná živica? Kam by sa dalo umiestniť preukaz? :-)))
 

Ty si fakt z gumy,

tebe treba impulz a skáčeš do skonania :-)))
 

 

To znamená, že nesmiem rozmýšľať podľa vašej logiky? :-)))
Dobre no. Ja nemusím špekulovať, ako ty a tebe podobní, lebo mne je jasné zo zákona, že v aute kde a ako má byť umiestnená karta invalidného.
 

predne

sklo z organickych materialov, sa bude aj nadalej oznacovat za predne sklo. bilinkovy caj je iny pripad rovnakeho jazykoveho javu. vyhlaska ktora upravuje, kde ma byt ten preukaz, predpoklada, ze dusevne chore osoby nebudu drzitelmi takeho povolenia ani vodicskeho preukazu.
 

 

Mňa prekvapuje, že tu niekto môže špekulovať nad tým, či tú kartu položí za sklo, alebo na sedadlo.
Zákon jasne hovorí a je to aj v článku: „Parkovací preukaz je potrebné umiestniť v prednej časti vozidla tak, aby bola predná časť parkovacieho preukazu jasne viditeľná na účely kontroly.“ Teda na také misto, aby sa dali prečítať aj malé čísla.

Ale ani tvoj myšlienkový pochod nechápem.
Parkovací preukaz môže dostať každý telesne postihnutý, ktorý spĺňa požiadavky. Teda aj duševne chorý.
A to už vôbec nechápem, že podľa teba ako súvisí vodičák, alebo vlastníctvo k motorovému vozu, s parkovacím preukazom?
 

suvis je jednoduchy, nie?

ak niekto je dusevne chory tak, ze nie je schopny soferovat, nepotrebuje ani taky preukaz, alebo potrebuje? drzitel takeho preukazu tam moze parkovat aj s autom z pozicovne, naopak ak bude vlastnit zdravotne postihnuty cely vozovy park, preukaz dostane pravdepodobne jeden, alebo nie?
 

 

Teraz si ma presvedčil, že nemáš ani poňatia o tom, čo píšeš.
Parkovací preukaz dostanú tí telesne postihnutí, ktorí sú odkázaní na individuálnu prepravu. A je úplne jedno, či má vodičák, alebo nie, či vlastní auto, alebo nie, alebo či mal infarkt, či má nohy odrezané, alebo či je duševne chorý.
 

 

Takže dajme tomu, že budem mať priesvitnú prednú kapotu auta. Potom pod ňu môžem preukaz v pohode položiť? Alebo do predného svetlometu? (Samozrejme tak aby nebránila svetelnému lúču v osvetlovaní...)
Ach...
 

 

Mňa sa pýtaš?
Prečítaj zákon, tam je presne napísané, že kam a ako máš parkovací preukaz vyložiť.

Ale aby som ti poradil pri tvojom špekulovaní.
Polož parkovací preukaz do svetlometu a za sklo vylož kartu, kde s veľkými písmenami bude napísaný text: Parkovací preukaz som vyložil do svetlometu. :-)))
 

 

A jeje, tolko kriku pre nic. Cislo preukazu sa bez problemov da precitat, ak je polozeny na prednom sedadle. Predne sedadlo, sa vo vacsine osobnych aut naozaj nachadza v prednej casti vozidla.
 

 

Pravdaže prečítaš. Najmä keď dvere na aute sú otvorené a tú kartu zoberieš do ruky. Vtedy prečítaš aj tie malé čísla, ktoré sú potrebné pre kontrolu. :-)))
 

 

Bol som si to overit. Cisla z preukazu polozeneho na sedadle som bez problemov precital. A pre aku kontrolu su potrebne? Zistia z nich akurat majitela preukazu, nic viac.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

Najčítanejšie na SME Auto