SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ruská daň môže odstaviť domácich dopravcov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dúfam, že toto nezaregistroval Hranol Idiotovič Idiot
 
Hodnoť

terminológia

Prosím pánov redaktorov a tiež tých ktorí články prekladajú, aby si doplnili terminológiu. Stále dookola tu čítam o prepravcoch, v každom článku o doprave. Doteraz som sa držal ale dnes už mi to nedalo. Je terminologický a obsahový rozdiel medzi pojmami dopravca a prepravca. Dopravca je poskytovateľ dopravných služieb a prepravca je jeho zákazník (odosielateľ alebo príjemca tovaru, v prípade osobnej dopravy všetci cestujúci). Tento rozdiel je definovaný v STN 01 8500 Základne názvoslovie v doprave. Túto istú chybu opakujú všetci redaktori a reportéri bez rozdielu, správne to povedia iba vtedy, keď sa s najväčšou pravdepodobnosťou pomýlia. Takže ak niekto zahlási, že havaroval autobus plný cestujúcich a za nehodu môže prepravca, tak hovorí úplne mimo. Na vine by podľa tohto boli všetci cestujúci.
 

 

chýba tam ten zo želez. stanice to by bol guláš
 

 

2 Všeobecné dopravné termíny

2.1 doprava
úmyselný pohyb (jazda, plavba, let) dopravných prostriedkov po dopravných cestách alebo činnosť dopravných zariadení, ktorými sa uskutočňuje preprava.
2.11 dopravca
právnická alebo fyzická osoba prevádzkujúca dopravu pre cudziu alebo vlastnú potrebu.

4 Všeobecné prepravné termíny

4.1 prepravca
súhrnný názov pre odosielateľa a príjemcu [vývozca(exportér), dovozca (importér)].
4.2 preprava
činnosť, ktorou sa priamo uskutočňuje premiestňovanie osôb a vecí (nákladu) dopravnými prostriedkami alebo dopravnými zariadeniami.
 
Hodnoť

Jozef

myslíš, že to pochopia? Aj tak za to môže Fico.
 

uff BOHUZIAL nepochopia:(

pokial si cital clanok vlafa zvysila dan 2 nasobne po vlne kritiky sa vsak rozhodla dan ponechat na urovni roku 2002 , ALE (cervene nenapadne skodlive vedenie) "dovoli regionalnym vladam zvysit dan az 10 nasobne" - pokial viem v Rusku v regionalnych vladach sedia guverneri s plnou oddanostou ....neni vsetko zlato co sa blisti ani Robert nie:)
 
Hodnoť

pani novinari alebo sudruhovia?

sudruch novinar ako to prekladate clanky zo zahranicnej tlace ..! jasne je napisane ze senatori vratili navrch zakona !!! taku sprostost len v slovenskych novinach pisu nespravno!1
 
Hodnoť

 

"Zaujímavé je, že okrem zvýšenia dopravnej dane, Štátna Duma schválila od januára 2010 zvýšenie spotrebnej dane z piva o 50 % a z nízkoalkoholických nápojov, vína a cigariet o 30 %. Proti týmto zvýšeniam nik neprotestoval." Prečo by protestovali, veď pijú vodku... :-)
 
Hodnoť

 

rusi su tiez dobri bolsevici. ak vlada nema peniaze, tak ich vyzbiera od ludu doslova vypalnym sposobom, ktory mnohych existencne, resp financne postihne. to je tak, ked stat riadia fuseri, ktori nikdy neriadili, ani hoddogaren s jedinym zamestnancom.
 


Najčítanejšie na SME Auto