SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Taxík nepotrebuje vždy autosedačku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

este to dopln:

a dieta ma menej ako 3 roky
 

v ramci slobody prejavu

doplnam link na povodnu diskusiu
http://natankuj.sme.sk/diskusi...
 

 

diskusia pekna, len ked si clovek chce pozriet clanok ....
"články sú nedostupné. skúste to neskôr."
 

No

clanok je zhruba o tom istom ako tento (len je tam "par" chyb o ktorych sa docitas v diskusii), to len autor obcas zmaze clanok, obcas diskusiu:
http://natankuj.sme.sk/c/50809...
 

 

a obcas recnika z diskusie, nie? :D
 

ale to si vymyslas

to by urcite neurobil ;-)
 

 

vidim, ze uz je to OK... :-)))
 
Hodnoť

 

A mame novu verziu clanku s novou diskusiu :D
Hlavne, ze pan redaktor ma neomylny vyklad prava.
Tomas, bol si prichyteny pri cine. A na buduce mi neodporuj ak ti poviem, ze o prave nevies vobec nic ;)
 

to su vsetko

vynimky potvrdzujuce pravidlo a po tolkych potvrdeniach by si uz mohol uznat ze autor sa vyzna :-)
 

 

100x opakovana loz sa stava pravdou? :)
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Mňa by tiež zaujímalo,

ako to je s vozením detí na prednom sedadle. Znamená to, že ak majú sedačku, tak môžu? Na základe princípu: čo nie je zakázané, je povolené?
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

Prosim ta, uz nesir paniku. Nie je to zakazane.
Alebo - mas k zakonu autoritativny vyklad relevantnej institucie?

Ja deti vozim aj vporedu v sedacke a este mi policajti problemy nerobili...
 

jedine obmedzenie je vyska

do 150 cm autosedacka, nad 150 cm staci pas
 

§7

(4) Preprava dieťaťa je zakázaná na predných sedadlách za podmienok ustanovených v odseku 2.

(2) Vo vozidlách kategórie M1 a N1, v ktorých sú umiestnené dve detské zadržiavacie zariadenia na zadných sedadlách a v ktorých nedostatok priestoru bráni umiestneniu tretieho detského zadržiavacieho zariadenia, možno dieťa vo veku tri a viac rokov a s telesnou výškou menšou ako 150 cm pripútať bezpečnostným pásom.

tzn. ze na predne sedadla v autosedacke dieta mensie ako 150 cm posadit mozes a vacsie ako 150 cm aj bez autosedacky
 

 

Odsek 2 je cosi ako vynimka z vseobecnej povinnosti pouzivat autosedacku. Odsek 4 je v podstate zbytocny, len zdoraznuje, ze ta vynimka sa da uplatnit iba vzadu, nie vpredu.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

odsek 2 hovori o zadnych sedadlach preto, lebo ide o situaciu ked su sedacky vedla seba a kvoli tomu uz neostalo miesto pre dalsiu. Ako inak to strucne sformulovat?
Ak mas jednu sedacku vpredu a druhu vzadu, nie je predsa problem dolozit dozadu tretiu, pokial nemas VW Up!
 

 

ja som aj tak pochopil
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Auto