SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vládne limuzíny stoja na priechodoch. Prečo nedostanú pokutu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Akú výnimku vytiahnú.!?

Súhlasím z kritickou myšlienkou, ale mali bi ste upustit od chybných vyjadrení problému, pretože sami viete, že nešlo o parkovanie, ale statie... to je podstatný rozdiel. No a ministry a vládny pokritci, iba ukázali samotnú úctu k nám občanom a nášmu zriadeniu, hlavne, že TOTALITA už bola...ale výhody ostávajú a pod dohľadom polície...
 

ja by som bol zvedavý

ako poriešili bandu nezamestnaných kamionistov(budeme tu stáť aj dva mesiace) čo blokovali Rožňavskú ulicu v Bratislave. Tí tam zavadzali poriadne ale tu vidím možno 15 - 20 sekundové zastavenie a vystúpenie ministra. Tam si mal dávať citáty z paragrafov.
 

presne tak...

a naviac tam riadila premavku policia...nechapem tomu fakt, ze co je natom ze tam zastavi auto niekto vystupi a ide dalej, policia aj zastavovala auta ked vystupovali ministri, takze kôli ich bezpecnosti tam aj stali...a naviac ty soferi asi mali prikaz kde maju zastavit, inde by porusili pokyn nadriadenych alebo co...zas SME cosi hlada proti vlade ;-)
 

Benevolencia...!?

Aj keď je to priťiahnuté za vlasy,... stále ide o rovnosť pred zákonom, alebo ste zabudli ako pokutovali za blikanie... http://zilina.sme.sk/c/5201478...
 

rovnosť

Presne tak, zákon platí pre všetkých, a je jedno o aký sa jedná , lebo pokiaľ policajti nemusia rešpektovať zákony tejto republiky prečo by ho mali rešpektovať občania..
 

 

Ja som dostal za takéto doslova 5 sekundové zastavenie pokutu 500,- SKK v roku 2005 na veľkonočný pondelok ráno o 9:00 v Galante na hlavnej ceste oproti starému OD, keď bola úplne prázdna ulica. A nepomohlo žiadne vysvetľovanie, že len kamarát vyskočil z auta... špiny policajtské!
 

Aká rovnosť ? ? ?

Sú rovný potom rovnejší a bohorovný a to sú členovia tejto skorumpovanej vlády , ktorá môže všetko je mi s nich na zvracanie .
 

:-) Pre Nafta

Zákon č.1 Zb.zákonov z roku 2010
§1,ods.1, časť a.
-vodič ministra, alebo vodič gen. prokurátora môže zastaviť na priechode pre chodcov počas rokovania vlády, na čas nevyhnutný na nastúpenie a vystúpenie ministra resp. gen. prokurátora a to vtedy, ak mesiac predtým štrajkovali kamionisti a blokovali dopravu, aby vyjadrili svoj nesúhlas...
 
Hodnoť

Odkaz pre p. redaktora.

Pán redaktor. Váš príspevok považujem za nehoráznu dezinformáciu. Sám by ste mali vedieť nasledovné vec:
1. v takýchto prípadoch má polícia spracované zvláštne plány bezpečnostných opatrení, kde je presne okrem iného určené, že kde budú vozidlá zastavovať a kde budú parkovať,
2. v mieste takýchto opatrení je vylúčená verejná doprava /zákaz vjazdu na určitú dobu/ to že tak bolo svedčia aj Vaše zábery.
3. tento plán je teda fakticky výnimka zo zákona na ktorú ste poukazovali.
Prosím Vás aby ste v budúcnosti neuvádzali Dzurindovské bludy.
 

Niet čo dodať...

aj Bushova limuzína zastala na priechode, dokonca vošla do pešej zóny... vtedy sa nekritizovalo? Veď tiež porušil predpisy ako teraz a tiež mal výnimku - je logické, že aj teraz.
 

Hĺbka veci

Už len pre srandu som zvedavý, ktorý konkrétny paragraf umožňuje takéto rozhodnutie v súčasnom zákone a v plnom znení, aby bolo možné poukázať na konkrétne argumenty redaktorov... Nestavujte na logiku aj keď ani ja nepochybujem, že sa im nevymkla z kompetencii...:-)
 

bpre bimbofelix

Preštudujte si zákon o Policajnom zbore a ním súvisiace právne normy a tam to nájdete
 

Dvakrát pozerať raz sa vyjadriť...

Nie nepreštudujem si zákon o Policajnom zbore a ním súvisiace právne normy, pretože to nepotrebujem.... Ak niekto vie, že je to v súlade z tým ktorým zákonom nech konkrétne poukáže z ktorým paragrafom. Ak chce niekto poukázať na svoju znalosť nech to dokáže konkrétne a nie dojmami, že tam niekde to je, len si to nájdi... To preto, lebo sa tu veľmy rado zovšeobecňuje a bagatelizuje. Aj samotný právnici, policajti, sudcovia používajú literatúru na to, aby si ujasnili konkrétne nejasnosti z praxe.... Mne osobne to je jasné tiež, že pravdepodobne na túto konkrétnu situáciu je opora v zákone...
Ja osobne som realista, nie fantasta preto sa rád pozriem na to, čo konkrétne vyvráti tvrdenia redaktorov...nech to nabere na kvalite tvrdenia proti tvrdeniu...:-)
 

Právny výklad zákona

Zák. č. 8/2009 Z.z. - Dopravné značky a dopravné zariadenia - § 60 ods. 5 : " Pokyny policajta a pokyny inej oprávnenej osoby sú nadradené pokynom vyplývajúcim z dopravných značiek a dopravných zariadení." - Všeobecné oprávnenia policajta - § 69ods.1" Policajt je oprávnený" - ods. 4 " Výnimku z druhej časti tohto zákona, ktorá je v cestnej premávke okamžite potrebná, môže povoliť policajt na mieste samom v nevyhnutnej miere a za predpokladu, že sa tým neohrozí bezpečnosť cestnej premávky." Z citovaného znenia zákona je zrejmé, že policajti ( tak " ochrankár" ako aj hliadkový policajt) v rámci výkonu služby má jednoducho takého zmocnenie na základe zákona. Jedná sa predsa o zasadnutie vlády a nie zasadnutie nejakého združenia, takže akékoľvek negatívne komentáre k porušovaniu dopravných predpisov policajtmi vo výkone služby ( samozrejme okrem nejakých extrémov pri ich výkone) je to "mlátenie prázdnej slamy" a teda "vybíjanie" si osobných frustrácií, depresií, nevraživosti blogerov (zo seba a okolia) a podobných anomálií a nie je podstatné, či zo subjektívnych alebo objektívnych dôvodov. Inak uvedené zmocnenie platí tak u nás ako aj všade v zahraničí - ani tam to nie je nič mimoriadné.
 

tak, tak

je to vybíjanie frustrácií z tejto vlády, polície a iných orgánov
 

 

Stále sa tu niečo cituje a strieľa vedľa, tento zákon je jasný, že policajt je oprávnený..., ale vyvracia to tvrdenie, o tej nevyhnutnej nutnosti- nedalo sa vystúpiť pred alebo za priechodom aj ked to znie smiešne, proste ide o detail a nie frustrácie. Samozrejme, že ide o vládu a je jedno akú, skúste sa venovať právnym detailom a nie furt politike, nie všetci sme hlupáci lebo také ľahké nevieme...
Mňa osobne frustruje, a zároven uráža, keď policajny direktor prikáže vyberať pokuty za blikanie a vtom je tá rovnosť pred zákonom v tých smiešnych detailoch....a právnych hračkách...:-)
Mne osobne sa napr. už 2krát stalo, že ma vytlačil policajný doprovod vládnych limuzín a to na prázdnej ceste v nepriehľadnej zákrute, kde takmer došlo k vážnej nehode čelnej zrážky a to len preto aby sa dostal nejaký napr. dzurindovec na nejaké zasadnutie o rozkrádaní. Takže ja sa mám kvôli naprdencom zabiť tak ako sa stalo už neraz napr. s Čarnogurským. A vôbec to nebolo nutné... :-(
 

 

Ty si ale riadna trubka
 

 

no nevrav, ak nedokážeš vecne prispieť tak neotravuj a svoje osočovanie si nechaj pre svoju partičku puberťákov...
 
Hodnoť

neposkakoval tam nahodou p

policajt co organizoval to vystupenie tych aut? A ked policajt povie tu zastav tak tu musim zastavit.
 

 

policajt bol aj vodič
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Auto