SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pozor na neželané zvieratá v aute, v zime ich priťahuje teplo od motora (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ajajáj, sama chyba....
1. mačkou kunu nevyženiete - kuna si s mačkou v osobnom súboji vždy víťazne poradí (neoponovať prosím: opakovane preskúmané!) 2. kuna skalná aj lesná sú súčasťou prílohy č. 1 poľovného zákona 274/2009 patria podľa paragrafu 63, odst. 3) poľovnému združeniu. Presná citácia odseku: 3/ Usmrtená zver, ktorá bola nájdená na nepoľovných plochách, alebo zranená zver, ktorá prebehla alebo preletela na nepoľovné plochy, patrí užívateľovi najbližšieho poľovného revíru. 3. Odstránenie tela zvieraťa je teda povinné zabezpečiť najbližšie poľovnícke združenie, keďže mu zver patrí. A nie obvodný úrad živ. prostredia - ten rieši na vlastné náklady iba nepoľovné voľne žijúce zvieratá, nezahrnuté do zoznamu v prílohe č.1 poľovného zákona (ježko, veverica,užovka a pod.), nakoľko sú vlastníctvom štátu 4.Poľovnícke združenie sa následne o telo postará privolaním asanačnej služby (jav veľmi neistý – pravdepodobne telo odvlečú do lesa na starosť líškam). 5.Na kunu sa ide naozaj ťažko. Optimálne je dať do blízkosti automobilu či obydlia silno zapáchajúce koncentrované roztoky (čpavok, Savo) naliate do nádoby (pravidelne dopĺňať najmä na noc a pozor na deti!)
findo
Vďaka, Findo,
za múdre slová. . Mám ale ešte jednu otázku: jeden môj známy sa volá Kuniak (zrejme samec od kuny). Platí to všetko aj naňho? Myslím, tie koncentrované roztoky?
C.Smith
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

"

Potom pozor na bobra :D
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Ďakujem za radu. Dnes večer určite vyskúšam, vďaka!
 

 

V´daka platí "findovi", pochopiteľne.
 

Savo je na báze chlóru.

Ako sa mi auto poďakuje za takúto zvýšenú korozívnu záťaž?
 

veru pozor na

chlorid železitý lebo auto ráno nenajdeš
 

Súhlasím

v tomto ohľade by asi bol lepší ten čpavok.
Ale osobne si myslím, že najlepší bude ten ultrazvukový pískač.
 

 

Popri tom vynatku zo zakona ma napada, ze ak najdes kunu posd kapotou, musis len pohnut prstom na mobile, zavolat uzivatelovi najblizsieho reviru a ten sa ti o nu postara.. Prinajhorsom povies, ze je mrtva a musi ju odstranit (aj keby nebola, akioze spala).. Ale predstavit si to v praxi :)
- Neskusal ich nikto vydymovat? To by podla mna zabralo aj na cloveka..
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

daj na kapotu

vypchateho orla skalneho a kuna sa prestahuje k susedom
 
Hodnoť

Pred STK

Voľakedy dávno keď som mal ešte Š105. Šiel som s ňou na STK. Večer som celé auto riadne vyupratoval a vyumýval vrátane motora na umyvárke a šiel som s ním domov. Celé sa blískalo. Ráno som plný spokojnosti šiel do auta. Ani neviem prečo chcel naposledy pred odchodom na STK skontrolovať pre istotu aj motor, len tak pohľadom. Otvorím kapotu a pri pohľade na motor som stratil slová. Cestou domov mi stihol vletieť do motora holub. Chytil ho klinový remeň a roztrhal. Vnútornosti, perie, zvyšky potravy, mäso, úlomky kostí... Všetko bolo doslova po celom motore. Keďže vtedy sa na STK chodilo zavčasu ráno a strávil tam človek celý deň, musel som si zobrať deň dovolenky, auto znovu vyriadiť a isť na STK až druhý deň.
 

 

V kazdom pripade si neviem predstavit ako moze vletiet holub do motora skody 105, ktory je vzadu....
 

 

mozno vyfukom :D
 

Cúval

do garáže.
 

 

niečo na tento štýl? :D
http://www.youtube.com/watch?v...

ale pobavil si riadne :D
 

re

skoda 105 nejde velmi rychlo, ten holub ju dobehol ;)
 

...

bezohladny holub nedodrzal bezpecny odstup :)
 

 

aha jasné, proste to neubrzdil
 
Hodnoť

:)))))))))))

Znám trochu drsný způsob ja se zbavit kuny ,ale je 100%.Na dotyčné místo zavěste do 1 metru výšky rybařský trojháček na který naztražte uzenáče nebo makrelu.Kuna velmi dobře cítí tůto návnadu a nemůže na ni dosáhnout tudíž vyskočí a zasekne se.Ten příšerný jekot je možné nahrát do nějakého hororu.Rada je od nejmenovaného myslivce z moravských končin.
 

Chytáš na plavák, alebo

na ťažko?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Najčítanejšie na SME Auto