SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Policajti v civile dostanú pásky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

nie je to správne

majú mať uniformu, aj autá by nemali mať civilné, ale pekne označené s nápisom "POLÍCIA", aby ich každý videl už z kilometrovej diaľky a podľa toho aj predpisovo jazdil. O to nám predsa ide, aby bola bezpečná premávka na komunikáciách, nie?!
Pokuty nevyriešia všetko!!!
 

presne tak.

ten nezmyselný zákon z dielne p.cku, k.liňáka, f.ca a p.šku treba zmeniť.
.
ja na pásky nezastavujem!
.
 

O čom to trepeš?!

Tuto nebola reč o bývalom režime!!!!
 

o čom točíš?

O tom, že vodičov môžu zastaviť aj neuniformovaní policajti, rozhodla ešte predchádzajúca vláda novelou zákona. Nové vedenie ministerstva vnútra preto podľa Garajovej muselo tejto zmene prispôsobiť vyhlášku.
 

 

Zákon 8/2008, §63, písm.1:
"Dávať pokyny na zastavenie vozidla je oprávnený policajt v rovnošate, vojenský policajt v rovnošate a profesionálny vojak s vonk.označením "POLÍCIA"; dávať pokyny na zastavenie vozidla je oprávnená aj iná osoba, ak to ustanovuje osobitný predpis."
No ten predpis už schválila táto nomenklatúra, tak netrep nezmysly!
 

o čom točíš?

ja som citoval článok. nevieš čítať?
.
ten zákon, čo tu cituješ, bol minulou vládou novelizovaný. či nepoznáš slovo novelizovaný?
 

 

zrejme ti robi problem pochopit pisany text. Len absolutny i... mohol navrhnut takyto zakon a tymi bola predchadzajuca "nomenklatura" obsadena kompletne vo vsetkych poziciach :-( Samozrejme pre niektorych to zostane aj tak "lebo Dzurinda"
 

 

Aha, cize ked bude chciet podsvetie ( ktore nema problem si splasit komplet komando falosnych kuklacov odetych a vyzbrojenych ako policajne komando ) pachat zlo, tak nemozu, lebo nebudu mat nejaku reflexnu pasku z teska . Ci to bude taka 1x1m pasocka aby aj z dialky bolo vidno ze to nezastavuje nejaky tutti-frutti zele cukrik ale ozajstny policajt ? CELE ZLE !
 

 

obhajujem reflexnu pasku? Osobne na taketo nieco vôbec nebudem reagovat. Moja reakcia bola na iny nezmysel, skus si to este raz precitat a pochopis.
 

Jeden múrdy človek kedysi povedal:

"Nezmyselný zákon treba ignorovať . Inak sa nič nezmení."
A preto ani ja, keď sa náhodou objavím na Slovensku, opáskovanému NONAME človeku určite nezastavím. Len ak bude v doprovode policajta v uniforme so služobným číslom, prípadne budú riadne oblečení policajti blikať majákom z riadne farebne odlíšeného a nápisom Polícia označeného vozidla.
Toto celé musel vymyslieť riadny diletant a za toto bol ten NONAME FEŠI zrejme aj odmenený mesačným ministerským platom.
Už sa tešm, ako Fico zastavuje, keď na neho bude nejaký človiečik s páskou, či bez pásky na ramene, mávať.
Najlepšie bude, keď sa zopár desiatok občanov dohodne a trasu od Ficovho bytu až po parlament obsadia v rozostupoch. Pročom každých dvesto metrov na neho zamávajú, aby zastavil.
 

fickot má imunitu

nusí zastaviť.
ignorovať hlupe zakony tiež nemôžeš, štát je mcnejší.
 

 

a tento zákon je z Lipšicovej dielne, nie z Ficovej!
 

ale čo?

ty nevieš čítať?
 

Ramer

má pravdu. Ak sa chcel Lipšic dištancovať od Ficovho zákona, tak tam mal doplniť chýbajúce slovko "v rovnošate" - a nie označený páskou. Tým sa Lipšic oficiálne prihlásil k Ficovmu zákonu - že s ním súhlasí.
 

ty budeš

kým, ked i myslíš, že minister vnútra nemusí dodržiavať zákon?
.
ešte raz. zákon urobil p.cka, k.liňák, f.co a schválil ho p.ška.
.
lipšic môže jediné. to je vyhláškou, na ktorú má kompetenciu "vylepšiť" tento právny skvost boľševikov z kssmer. čo aj urobil. hoci je to "vylepšenie" je na dve veci, viac urobiť nemohol.
no neskôr môže cez leg. radu vlády dať do parlamentu návrh zmeny tohto boľševického nezmyslu, a čakať, kým to "vypadnuté" slovíčko uniforma, sa tam znovu neobjaví.
.
faktom je, že to mal urobiť dávno, no ešte to neurobil.
.
ak si pochopil. taj som rád.
ak nie, nič si z toho nerob. človeku sa aj horšie veci v živote pritrafia...
.
 

Tak ak si to

z takého jasného textu stále nepochopil, skúsim znova: Ak chcel Lipšic opraviť Ficov zákon, mal tam doplniť vynechané slovko "v rovnošate" - a nie tam dopĺňať kadejaké pásky. Tým sa prihlásil k zákonu - že mu vyhovuje, aby policajti bez rovnošaty mohli zastavovať autá. Potom nekritizujme už iba Ficov zákon, ak s ním súhlasí aj Lipšic.
 

chlapče,

lipšic nemôže meniť prijatý zákon. on ho musí rešpektovať.
.
skús si ešte raz prečítať môj predošlý príspevok. ak to nepomôže, skús viac krát...
 

Tak ani dvakrát

nezabralo? Skúsim teda tretí. Však sa vraví: Do tretice - všetko dobré.

Lipšic musí, podľa vlastných slov, doplniť deravý zákon o vyhlášku k zákonu. V tej vyhláške buď uvedie veci na správnu mieru a doplní vynechané slovko "v rovnošate", alebo sa mu Ficov návrh pozdáva a doplní len "pásku" pre policajtov v civile. Zdá sa, že si už vybral Ficov návrh. Potom nech ho nekritizuje, lebo vo vyhláške sám podporuje Fica.
 

zasa len mimo realitu.

vyhláškou nesmieš meniť charakter zákona. to si určite ešte nepočul. vyhláškou môžeš zákon len doplniť. čo lipšic aj urobil.
.
druhým krokom mal byť už spomenutý návrh na leg. radu vlády. (dúfam, že bude)
.
bodka!
 

Navrhovanou

zmenou by sa nezmenil charakter zákona - ide o upresnenie, ktoré vyhlášky k zákonom vždycky stanovujú - spôsob výkonu zákona. Lipšic tam rovnošatu nedoplnil - čiže dal súhlas zákonu vo Ficovom znení s nepatrnou odchylkou. Lipšicovi podobný zákon veľmi vyhovuje, je známy túžbou po posilňovaní právomocí a zvýhodňovaní policajtov. Samozrejme - vždy na úkor občanov.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Auto