SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pokutu môžte dostať, aj keď v zákaze zastavenia parkujete na chodníku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

takych je napr.

v BA v Ruzovej doline kazde rano... o 1,5m volnom chodniku asi nepoculi, a toto my mali riesit takisto, nie ci je v zakaze alebo nie, lenze mestski papucuju len takych, co maju koleso aj na ceste....
 
Hodnoť

Za vozovku by som chodník

považoval v prípade, že je na ňom dopravným značením vymedzené parkovisko. Pokiaľ sa tam parkuje ako na chodníku (samozrejme s ponechaním 1,5 m), tak som na chodníku a nie na vozovke. Zákazy zastavenia sa umiestňujú kvôli bezpečnosti a plynulosti premávky.
 
Hodnoť

 

Ach jaj, Tomas, Tomas... :)))) Keby som mal 15 rokov a IQ 76 tak poviem, ze si zabil.
Odhliadnuc od tvojej bravurnej argumentacii kedy a preco je chodnik vozovkou, mam na teba zakernu otazku: platila znacka Zakaz zastavenia aj na chodniku napr. v roku 1980 alebo 2000? Nie, neplatila, lebo sa vztahovala iba na vozovku. Zmenilo sa odvtedy nieco vo vyzname tej znacky? Nie, nezmenilo. Plati ta znacka aj na chodniku v roku 2011? Nie, neplati, lebo sa v jej vyzname nic nezmenilo. Jedine co sa zmenilo, je blbe pravidlo o 1,5 m. Ale tato zmena preda nema ziaden vplyv na vyznam dopravnej znacky. Mimochodom, ta tolerancia policajtov k tymto "priestupkom" nevyplyva nahodou aj z toho, ze ani podla ich oficialneho stanoviska tato znacka neplati na chodniku?
 

Zastaviť a stáť možno

legitímne rôznym spôsobom: Na vozovke, šikmo či kolmo čiastočne na chodníky, celým vozidlom na chodníku...(samozrejme pri dodržaní 1,5m). Ale vždy len vtedy, ak to nezakazuje značka. Hotovo, čo tu treba riešiť. Veď ten zákaz nie je len na to, aby nebola zaprataná vozovka, ale napr. aj na to, aby autá manévrujúce pri parkovaní a posádka auta nekomplikovali situáciu a negenerovali kolízne situácie. Vodič nemá dumať nad motiváciou správcu komunikácie, ale správať sa podľa zákona.
 

hmm

podla tvojej argumentacie, by som ani nezparkoval pre domom, ci nevosiel do svojho dvora bez pokuty....kedze asi 10m pre vstupom mam znacku zakaz zastavenia....
 

Pred domom by si

nezaparkoval, správne.Zákaz zastavenia ti zakazuje zastaviť aj stáť, čiže parkovať. Do garáže vojsť môžeš - to je výjazd na mieso ležiace mimo cestu, spojený so "zastavením vozidla". Zastavenie vozidla je iné, než zastavenie alebo státie.
 

 

Tentokrat sa asi budem musiet zastat Tomasa. Zakaz zastavenia plati az do najblizsej krizovatky a je jedno, ci sa postavis pod strom, na strom, za strom alebo na chodnik. Ak je tato znacka pouzita zastavit/stat mozes len na mieste mimo cesty - t.j. parkovisko, alebo verejna zelen alebo cudzi pozemok.
 
Hodnoť

 

Chodník je mimoúrovňová komunikácia (nie vždy - môže byť značená čiaram) Značka upravuje, vymedzuje, informuje, zakazuje isté činnosti, spôsob jazdy na vozovke, ale "lopatisticky" neinformuje ako sa správať na chodníku. Tak aké výklady - stretnú sa dvaja právnici s opačným názorom a vznikne tretí názor. Zastavenie pri dávaní prednosti proti idúcemu autu za účelom odbočenia v pravo by malo takto byť taktiež porušením zákazu zastavenia.
 
Hodnoť

Zákaz a vchádzanie do garáže do

Zákaz zastavenia a vchádzanie do garáže do vlastného domu sa potom ako rieši?

Ak je značka pred vchodom do vlastnej garáže, ako potom môžem zastaviť pred garážou, odomknúť ju, otvoriť?
Čiže zastavením na chodníku (pred vlastným domom) som vlastne porušila predpis.
Komédia :-) á la Slovenská republika
 

Zuzka !

Pojem "Zastavenie" vs. "Zastavenie vozidla" ti niečo hovorí ?
 

 

Áno.
A...?
Keď zastavím pred domom a vykladám nákup, zavriem auto a idem ho povykladať do chladničky, zatiaľ je zaparkované pred domom.
Potom stačí chvíľka striehnucich orgánov a . . .
 

Kým vykladáš nákup,

je to zastavenie. Keď ideš domov poupratovať ho do chladničky, je to státie. Takže už len zistiť, ktoráže to značka je pred tým tvojím domom, Ak zákaz zastavenie, nuž, blbo bývaš :-)
K predošlému tvojmu príspevku: Zákaz zastavenia a vchádzanie do garáže do vlastného domu sa potom ako rieši? rieši sa to ako výjazd na miesto ležiace mimo cesty. Prakticky tak, že bez zbytočného obmedzovania ostatných, a pri zvýšenej opatrnosti (eventuálne za pomoci náležite poučenej osoby) vykonáš potrebný manéver.
 

GrdB

Ďakujem za poučenie.
Dobré arumenty. :-)
 

Zuzka

Preštuduj si ešte raz pojmy zastavenie, státie a zastavenie vozidla. Evidentne v tom máš chaos. Keď vchádzaš do garáže ty nezastavuješ, ty zastavuješ vozidlo a je v tom sakramenstký rozdiel. Takže tá značka sa teba netýka, a tak isto aj GrdB má pravdu, je to miesto ležiace mimo cesty...
 

Zuzka

ale pojem zastavenie vozidla si mi nevysvetlila. Ty si vysvetlila pojem Státie vs. Zastavenie... Takže ešte raz sa ťa pýtam či rozumieš tomu čo znamená pojem "Zastavenie vozidla" ???
 

Risho_21

Trpis samomluvou??
 

Zuzka GrdB

GrdB máš pravdu ale zbytočne to riešiť proste keď vchádzaš do garáže tak či tak musíš zastaviť vozidlo, teda Pojem zastavenie vozdila znamená prerušiť jazdu z dôvodu nezávisleho na vôli vodiča takže keď chceš vôjsť do garáže musíš tam zastaviť tak či tak nemôžeš vletieť do dverí. Zuzka preštuduj si ešte raz pojmy Zastavenie, Státie a Zastavenie vozidla :)
 

 

alebo chvilka striehnucich cig**** :D (just joking)
 
Hodnoť

hmmm

toto je ten premiovy obsah za ktory sa bude platit?
alebo tie hodnotne clanky o priemernych cenach PHM ?
 

 

horsie bude ak sem prestane chodit ista skupina ludi a nebude mat kto davat do poriadku tieto bludy
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Auto