SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ukončenie 9. triedy nebude podmienkou na získanie vodičského preukazu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

< 1 2

Hodnoť

 

Ak je raz niekto ***** v tridsiatich, v pätnástich asi tiež nepatril k ozdobám školy. Podstatná je slušnosť a zodpovednosť. Sprísniť by mali predovšetkým psychotesty.
 

 

Len smutné je, že sa dnes dá všetko kúpiť. Ak nie u jedného doktora, úradníka, tak u iného. Keby nebola korupcia, tak sme niekde inde.
Prípadne by mal byť presne určený dopravný psychológ, ktorý by sa nedal podplatiť. Ale zas sú aj iné prostriedky - nátlak, vyhrážanie... A niektorí tupci sa to neboja použiť.
 

 

RE: "Len smutné je, že sa dnes dá všetko kúpiť. Ak nie u jedného doktora, úradníka, tak u iného. Keby nebola korupcia, tak sme niekde inde."
- Za komunistov sa nám nepáčili bonboniérky pre doktorov. Socialistického nedostatkového podplácania sme sa zbavili. Teraz má pravdu a slobodu ten čo má prachy a konexie.
 
Hodnoť

Ved predsa musia SMERaci podrzat

svojich volicov :))
 
Hodnoť

a to uz by ako bolo

keby isli proti svojim vlastnym volicom a clenom...
 
Hodnoť

 

Skor by to malo byt o prisnych psychologickych testoch na mentalne schopnosti, ale najma na agresivitu a schopnost prisne dodrziavat zakonom stanovene pravidla cestnej premavky. Toto by sa malo tvrdo skumat a dostat vsetkych nebezpecnych "vodicov" prec spoza volantu.
 

 

Áno, o tom to všetko je. Správať sa normálne v cestnej premávke - to nie je vo vzdelaní daného jedinca. To je o jeho osobnosti, ktorá je definovaná dedičnosťou, hlavne však výchovou a vplyvom sociálneho, no najmä spoločenského prostredia. To je o charaktere, schopnostiach, všeobecnej inteligencii, vedomostiach. Na získanie potrebných vedomostí však nepotrebuje školu určitého stupňa. Tie by však mali byť predmetom záverečných skúšok. Záverečné skúšky (skúšky z "odbornej" spôsobilosti) v tej ich súčasnej podobe sú však absolútne nevyhovujúce, nič nepreverujúce a o ničom nehovoriace. Jednoducho úbohosť po každej stránke. Či obsahovej alebo spôsobom ich vedenia. Tie by sa mali v prvom rade zmeniť. Tam je celý ten "pes" zakopaný!
 
Hodnoť

kamionisti

a myslíte si že kamionisti maju ukoncenu základnú skolu??vela ich ani to nemá..
dokonca jeden rom chcel mat vodicák a psychologička ho poslala kade lahsie,ked nevie čitať nemôže mat ani psych.test na vodicák,ha a co sa stalo tento rom prisiel o l-2 mesiace aj s vodicákom!! také sú u nás benevolentné zákony!!!
 
Hodnoť

 

Pani Nicholsonová , máte pravdu určite to základne vzdelanie by mal mať každý vodič, lenže vy darmo podávate návrhy vám to v denščnom parlamente neprejde. Vám by to prešlo keby ste sa začali správať tak ako sa správa Matovič, že kolaboruje so stranou Smer, ked bude strana Smer potrebovať hlasy .aby im prešiel ústavný zákon tak ich bude mať v Matovičovi a preto na oplatku schvaľujú návrhy strany Most. Lenže vy a vaša strana sa správa rozumne a podporujete len tie návrhy zákonov, ktoré považuje za rozumné, a to vám Smer neodpustí, preto aj teraz tie návrhy čo ste navrhovali týkajúce sa romslkej otázky, ktoré prevzal Matovič za svoje Smer mu schvaľuje. Vaša strana bude vždy zaznamenávaná, dokedy bude Fico šefovať.Tí čo vám zaznamenávajú , že nemáte vysokú školu, sa nepozerajú čo ste urobili, ale kritizujú vás zato. To že je plno poslancom , ktoí majú vysoškolské diplomy urobené pdvodom to im nevadí, predvami štátne tajomníčka na ministerstve práce, v nedeľ+u do obeda varila a pritom si učtovala veľké sumy za školenie aj s pani Tomanovou, že dostalli pomerne veľké peniaze za pomenuté školenia to ľudom nevadí, hlavne, že Nicholsonova nemá vysokú školu, prečo je ten národ slovenský taky, prečo nehodnotí prácu, ale len sľuby a reči, tak ako ich teraz sľubuje Matovič, škôlky pre romské deti. V bratislave sa veľa školiek popredalo a dnes nemá stovky deti škôlku, mamičku po mareskej nemôžu nastúpiť do práce,musia byť doma bez prímu prretože nemajú kam deti umiestniť, to netrapí tých kriklunov, ktorí kričia školky v romských osadach, nech má každa osada škôlku, kto ich a za čo v dnešnej dobe postaví a prečo nie aj pre deti neromské, sme zvedaví kedy sa uskutočnia tie Matovičové návrhy, reči a reči. Koľko domov sa postavilo na Luniku IX a ako vyzerajú a v tom istom čase sa postavili na Luniku domy pre neromské obyvateľstvo a tie služia a ešte dlho budú, tak dopadnú aj romské škôlky, ale najskôr musia byť postavené. Pan Matovič dostalo vaše hnutie vyše 4 miloiny uer a ste nané iba štyria, preto OLNO má len štyroch členov darujte aspon polovičku z nich a postavte z nich prvú škôlku v niektorej osade a potomvám ľudia uveria, že to myslíte naozaj, strana Smer tiež dostala veľkú sumu, má mnoho sponzorov nech postaví druhú a ukážte , že to myslíte naozaj.
 
Hodnoť

 

V prechádzajúcom príspevku so myslel Stranu OLNO a nie stranu Most, omluvam sa.
 
Hodnoť

Škola

Tu ani nie je tak problém gramotnosti. On to síce prečíta ale neporozumie písanému textu. Na pochopenie je potrebná predovšetkým istá abstrakcia na základe pochopeného textu. A s tým, bohužiaľ musím konštatovať, zápasia aj naši stredoškoláci a aj vysokoškoláci (s obomi skupinami som mal a mám reálnu skúsenosť). Domnievam sa však že požiadavka na ukočenie aspoň zákldaného vzdelania by mala byť MINIMÁLNOU intelektuálnou požidavkou na získanie VP. Ďalej sprísniť psychtesty predovšetkým zamerané na agresivitu, a psychyckú úroveň, pretože to čo sa vyskytuje na našich cestách asi nemá v európskom priestore rozmer. A problematika úplatkov, tu je situácia hrozivá. Roky som vyučoval v autoškole a mámk osobnú skúsenosť, že na základe úplatkov získal vodičský preuklaz chlapec, ktorý bol vyslovene retardovaný (neviem ako to nazývajú psychiatri asi ľahká debilita - ak to nie je správne ospravedlňujem sa - chcel som tým demonštrovať jeho stav aby to bolo obraznejšie), urobil to sice na tretí krát a nie u mňa pretože šéfovia vedeli že u mňa by to nešlo, nakoniec to spáchali tak, že mal akože sólo termín s iným inštruktorom a policajtom aby to nikto nevidel a všetky dátumy boli zapísané na riadny termín skúšky. Už dávnejšie som s autoškolou skončil ale pokiaľ mám info, ten "tiežvodič" mal už 4 nehody. A život ide ďalej.
 
Hodnoť

 

Myslím, že zámer p. poslankyne Nicholsonovej bol dobrý ale návrh nebol šťastne formulovaný.
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Auto