SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vodič musel učiť policajtov dopravné predpisy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Netreba sa báť. Ja osobne by som v súčasnosti nikdy na mieste pokutu neplatil, žiadal by som predvolanie na DI a tam by som trval na tom, že ak môže porušovať predpisy súdruh plukovní Ábel, múžu všetci. A až bude verejnosti poskytnutá info, ako bol tento súdruh postihnutý alebo ak sa verejne osravedlní, potom nech riešia mňa. Už som dávnejšie písal, že ja sa bez foťáka nepohnem a mám nafotené priestupky domácich polišov. Raz ma zastavili za obcou (v zmysle, že už neboli domy, neboli chodci, len tabuľa konca obce bola 500 m za- viete o čom píšem), keďže už som zrýchľoval a mal som 64 km/h. Priamo som žiadal predvolanie s tým, že donesiem na DI aj fotky vo formáte A4 aj s ich priestupkami (konkrétne priestupkové auto stálo vedľa mňa) a budem žiadať účasť riaditeľa DI a tam že všetko preberieme. Ak budú postihnutí policajti, ochotne zaplatím pokutu aj ja. Napísal som to do papiera, podlísal a spýtal som sa, kedy ma predvolajú, aby som stihol vytlačiť fotky. Odpoveď bola, že do 30 dní. Prešiel rok a pol a nič. Minule ma zastavili tí istí, len bežná kontrola dokladov. Tak slušných policajtov som v živote nestretol. Oni si pamätajú mňa, ja ich (hovorím stále o miestnych policajtoch v meste, kde bývam). Ale priznávam, že jazdím s dodržiavaní predpisov (celý život) a už ani raz nezrýchľujem skôr ako je tabuľa obce, nech je ako chce ďaleko od reálnej obce. Ja už im dôvod na postih nedám, ale foťák nosím stále. A už aj ďalšie fotky tých, čo nedodržujú to, čo sami pokutujú.
lanoes
<< < 1 2 3 > >>

 

Nič v zlom, ale byť na DI, tak si Vás s takouto obranou vychutnám :-). Je zaujímavé, ako všetci, ktorí spáchajú priestupok, si nevedia chybu priznať, ale hľadajú výhovorky typu, že aj policajti porušujú predpisy. Môžme sa baviť o nezmyselnosti niektorých obmedzení, ako aj o tom, že policajti vrátane ich šéfov (a iní vodiči) majú výnimky z dodržiavanie niektorých dopravných predpisov. Ale to nič nemení na tom, že každý by mal začať sám od seba.
 

 

Milý "draik" ak si čítal moje slová pozorne, tak ja som si chybu priznal. Len som odmietol platiť pokutu tým, čo páchajú tiež priestupky vo svojom policajnom aute a v policajnej uniforme. Majú smolu, že som niektoré z nich zachytil svojim fóťákom. Nič viac. Opakujem, keby som prekročil rýchlosť v intraviláne mesta, kde sú chodci, prechody, bez mihnutia oka zaplatím a ešte poviem "Prepáčte, mrzí ma to." Ale toto sa mi nikdy nestalo a nestane. A bohužiaľ, ako potvrdzujú mnohí prispievatelia aj iní v mnohých médiách, tých priestupkov páchaných príslušníkmi PZ je akosi veľa, je akosi veľa ich nadradeného správania, je akosi veľa odchodov z polície z dôvodu porušenia etického kódexu policajta. A ešte dodávam, že pri stretnutí s policajtmi som vždy veľmi slušný a pokojne argumentujem. Aj v pípade, o ktorom som písal, sme sa rozišli úplne v pokoji a pohode. Žiaľ, len to predvolanie na DI mi neposlali. Ale oni určite dobre vedia, prečo.
 

 

Ak pokutu nechces platit im, tak ju zaplat do statneho rozpoctu, cize s blockom.
 

 

Áno, súhlasím. Ja som len chcel najskôr porozprávať sa na DI a spýtať sa, ako budú riešení tí policajti ktorí páchajú dopravné priestupky. Nič viac, platí rovnosť pred zákonom. Spáchal som priestupok, OK, zaplatím (bola by to moja prvá pokuta v živote a jazdím 30 rkov), spáchali priestupky policajti, OK, ale ako ich chce riešiť ich nadriadený? Nič viac. Žiaľ, predvolaný som nebol.
Pre mňa to znamená, že policajti si svojich priestupkov boli vedomí a nechceli, aby som o tom hovoril na DI s ich nadriadeným, Nič viac.
 
Hodnoť

a tento pripad?

Je normalne aby na dialnici v odstavnom pruhu "riesili"Dopravny Policajti "zlocinca"? Mne to pride ako dost trufale co sa tyka bezpecnosti posadky legitimovaneho auta a aj legitimijucich. V Nemeckych TV vidno ako pekne z dialnice odvedu na najblizsi Parking Area a tam slusne zacina procez buzeracie a trestania. Mozno to tu uz bolo avsak nikde som nenasiel jednoznacne stanovisko napr MV alebo ako ma riadne postupovat clovek v takejto situacii, nezastavim na dialnici v odstavnom pruhu tak ma Dopravaci zastrelia?
 
Hodnoť

...

Naši policajti neovládajú toho viac, než "len" dopravné predpisy.
 
Hodnoť

 

zastrasovanie a sikanovanie ide slovenskym policajtom najlepsie a vacsinou niesu ani nicoho ineho schopny. Mentalne vacsina zamestnacov policajneho zboru je na urovni 5 rocnych deti a jedina vhodna praca pre tychto ludi je kopat vykpi, ziel vacsinou ani netusia ako sa do ruky chyta cakan alebo lopata. Hlavne ze sikanuju obcanov z ktorych dani cely zivot ziju a v styriciatke si uz vacsinou valaju sumky na vysluhovych dochodkoch. Ktory mentalne obmedzeny nasilnicky jedinec nechce byt policajtom?
 

Prosím neurážať deti.

Dokonca 5ročné.
 

 

S tvojou gramatiku by som o mentálnej úrovni iných, radšej pomlčal.
 

 

co ma prosimta spolocne mentalna uroven a gramatika?
 

 

Nezvládnutie naučenia sa elementárnej gramatiky čo to o mentálnej úrovni napovedá. Nakoľko sa mentálny spája s výrazmi ako rozumový a duševný, očividne taký človek veľa rozumu nepobral. Preto je smiešne, ak niekto taký tvrdí, že niekto iný sa hodí maximálne k lopate. Pri lopate totiž nie je problém stretnúť práve mentálne slabšieho človeka, ktorému rozumové schopnosti nedovolil zvládnuť ani len tú gramatiku, nie to ešte niečo zložitejšie.
 
Hodnoť

 

Naposledy predvčerom som videl na chodníku pár metrov odo mňa pekné mladé dievča, ktoré bolo tiež odkázané na takúto prepravu cez pridelenú sociálnu výnimku pre zdravotnú újmu (za predným sklom nového Porsche Cayenne so "zrkadlovým" EČV mala zastrčený spomínaný parkovací preukaz - modrú kartičku so symbolom vozíka), našťastie na svoj údel sa vie pozerať optimisticky - vyzerala byť celkom dobre naladená. Asi ju ešte nikdy nezastavili policajti, s motiváciou pokutovania za dopravné priestupky. Niektorí sú zrejme lepšie naučení, ako tí z článku.
 
Hodnoť

 

Inak, kolegovia vodiči, dávajte si pozor na spôsob zastavovania policajtmi. keby sa aj po...i, trvajte na tom, že zastanete pred policajným vozidlom, nikdy nie za ním !!!!! Oni si môžu zapnúť majáky a upozorniť prichádzajúcich vodičov na prekážku na ceste (diaľnici). Nie že neopatrný vodič nabúra zozadu do vás. Takto to funguje vo vyspelpm svete, treba to naučiť aj slovenských policajtov.
 
Hodnoť

 

Mám taký pocit, že preškoliť by si zaslúžili nie len policajti, ale aj ten pán. O akej vyhláške to tam točí. Vyhláška, ktorá upravovala pravidlá cestnej premávky stratila platnosť v roku 1996. Od tohto roku je v platnosti už druhý zákon o cestnej premávke. Niekto tu ide poúčať policajtov, pritom sám ani netuší, aký predpis uvedenú vec upravuje.
 

 

To nic nemeni na tom, ze to v zakone je a s nou je spojena aj vyhlaska: http://www.minv.sk/?osobitne-o...
 

 

Samozrejme, že v princípe to nič nemení. Chcel som len poukázať na skutočnosť, že dotyčný poukazoval na niečo, čo už neplatí. Tebou uvádzanú vyhlášku určite nemal na mysli. :-)
 
Hodnoť

Nepozná zákon o PZP, o význame a úlohe b

Mal som tú "česť" stretnúť doslova experta, ktorý porušoval všetko čo sa dalo, nakoniec mi nechcel uznať povinné zmluvné poistenie doložené bielou kartou. Vyžadoval potvrdenie o zaplatení priamo na mieste, že keď mu nepredložím, tak ....pokračoval dialóg "DAJTE SI DOLE EVIDENČNÉ ZNAČKY" odpoveď " To teda nedám" Výkrik policajta : "TAK ICH DAME DOLE MY" Keď som mu prečítal pred skupinou !čumilov" zo zákona o PZP a zo Všeobecných zmluvných podmienok,. tak mi nakoniec zadržal vodičský preukáz, bez vydania potvrdenia - zákon mu pritom prikazuje také potvrdenie vydať a odmietol mi dať prečítať zápis
Podal som sťažnosť, aj cez prokuratúru. Prvá odpoveď bola z KRPZ BA "NEDÁ SA VYŠETRIŤ". Po odvolaní, doteraz - vyše roka a pol nie je odpoveď. Pritom je to jasné zneužitie právomoci verejného činiteľa
 

 

A vodičský preukaz Vám už vrátili?
 
Hodnoť

 

Inak sú také prípady, veru tak, hoci úprimne, väčšina šoférov čo niečo poruší a chytnú ich, tak cíti krivdu, ALE sú aj takí smradi v zelenom, ktorí chcú od Vás pokutu aj keď ste nič nespáchali a to dokáže človeka pekne vytočiť, hlavne keď neovládajú zákony, mohol by som Vám rozprávať, ako sa kamoš sa dostal do CPZ len preto, že policajti nepoznali zákon o zbraniach a strelive a až po dvoch hodinách, čo im zákon niekto vysvetlil, ho pustili a pritom som tam bol a najprv jedna hliadka, - nevedal, potom druhá hliadka - nevedela, potom nejaký papaláš a každý si ten zákon vykladal po svojom. Nechápali že na historickú pušku na čierny prach netreba zbroják! verili by ste?!?
 

 

Žiaľ - verili...
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Auto