SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vodič musel učiť policajtov dopravné predpisy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3

Hodnoť

Pozná Vôbec niekto dopravné predpisy?

V zákone č. 8/2009 v § 44 odsek 7sa píše: „vjazd povolený len vymedzenému okruhu vozidiel, “ čo súvisí so značkou zákaz vjazdu B 5: zákaz vjazdu osobných automobilov vo všeobecnosti. Ak sa pod značkou nachádza dodatková tabula napr.: okrem MHD alebo dopravnej obsluhy, tak tam postihnutý smie ísť. Má to priamo citované na parkovacom preukaze. Bol ale zmenený zákon kde sa už nespomínajú len MHD a dopravná obsluha, ale pojem „vjazd povolený len vymedzenému okruhu vozidiel“. Je teraz potrebné objasniť okrem akých vozidiel môže postihnutý ísť do zákazu vjazdu. Mám na mysli značku B 5:Zákaz vjazdu osobných automobilov. Myslím, že postihnutý tam ísť nemôže, ale motorkár áno tak mi chýba istota. Ak je dodatková tabula: okrem obyvateľov domov č... tak čo. Môžte niekto špecifikovať: vjazd povolený len vymedzenému okruhu vozidiel, “ ?.
 
Hodnoť

To nic

Mne policajt pozeral s baterkou do dokladov min.5 minut a potom sa s kludom Anglicana opytal: "Vy ste ten veterinar?" No co som mu mal povedat? "Ano, len prave teraz som prezleceny za inziniera." (Bolo to v dokladoch)
 
Hodnoť

policajti

si kludne daju vynimku a zaparkuju auto v jedinom odbocovacom pruhu na trnavskej ulici v BA. Ak by to bolo nevyhnutne, tak nic nepoviem ale v podvecernej spicke?

Dalsia vec: minuly rok tiez zvykli po 0700 policajti riadit premavku na krizovatke Podunajska-Vrakunska. Vysledok bol minimalne 2krat dlhsie stanie v zapche.
 
Hodnoť

:)

jasne, že policajti nič nepoznajú, sú to v zásade podpriemerne inteligentní a tupí ludia. V podstate takí preoblečení hrubokrkí.
 
Hodnoť

 

Takže najskôr hádam toľkoto: Takzvaný parkovací preukaz (symbol vozíka pre osobu ZŤP) môže byť vo vozidle len vtedy, ak sa takáto osoba v tomto vozidle prepravuje. Buď ako vodič alebo ako cestujúci – spolujazdec. Ak takáto osoba vo vozidle nie je, tento preukaz vo vozidle (za sklom) nemá čo hľadať.
No a teraz k tomuto – videl som, ako na parkovisko pred nákupným centrom na mieste vyhradenom pre takto označené vozidlá úplne samozrejme zaparkoval vodič SUV, odniekiaľ vybral fotokópiu tohto preukazu, priložil ho zvnútra k prednému oknu, vystúpil a išiel nakupovať (?). To, že na parkovanie mal kopu iných ďalších voľných miest – to je zas ďalšia vec, to zas čosi naznačovalo...
Sledovali ho dvaja mestskí policajti – no bez odozvy alebo nejakej reakcie. Takisto ho (toho postihnutého) videli prichádzať, ako si sadol do vozidla, preukaz zas odložil na svoje miesto – a odišiel. A zas bez akejkoľvek reakcie. To svedčí o nekompetentnosti, neprofesionalite týchto dvoch policajtov, ale i o pocite nadradenosti, výnimočnosti, neprispôsobivosti dotyčného „postihnutého“ vodiča. Tým však nemožno tvrdiť, že všetci mestskí (obecní) policajti sú diletanti a neschopáci, že všetci slováci sú arogantní, neprispôbiví chrapúni. Ak sudca naschvál a účelovo „pochybí“, čo má za následok prepustenie obvineného z vraždy – to ešte neznamená, že všetci sudcovia a „pravoťáci“ na akejkoľvek úrovni sú nečestní prevíti. Ak lekár svojou povrchnosťou a lajdáctvom nechá zomrieť pacienta, to ešte neznamená, že všetci lekári by mali odovzdať svoje diplomy. Atakďalej. Pravda je však aj to, že tých rôznych pochybení, rozporuplných výrokov, nekompetentných zásahov, protiprávnych konaní a asociálneho správania sa zo strany príslušníkov spomínaných skupín je až príliš veľa. Až tak veľa, že sa už treba báť.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

Od golilich sluhov (policajtov)

sa ani nic ine, ako zastrasovat a sikanovat slusnych ludi ani neocakava.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME Auto