SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak zakážu kamiónom vjazd na cesty II. a III. triedy, Česmad bude štrajkovať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nedomyslené!

Opäť naši "najmúdrejší" vypotili somarinu. Zakázať! A keď bude potrebné previezť niekomu náklad o hmotnosti 15 ton a v jednom kuse - čo urobia? Kamionista to vysype na kraji cesty a nech sa náklad dokotúľa sám? Alebo ho budú musieť autogénom rozrezať, aby ho rozdelili na niekoľko malých dodávok?

Zase niekto v parlamente zhrabol čiarku za návrh, ktorý len viacej uškodí, ako osohu donesie. Hlavne, že máme policajtov, ktorí celé hodiny sedia za kríčkom a čakajú na "hriešnika", ktorý prekročí o 5 km/h rýchlosť, no nekontrolujú oprávnenosť prejazdov kamiónov cez cesty 2. a 3. triedy (a keď už, tak si zase zgustnú na tých, ktorí tam naozaj musia ísť).
 

 

Evidentne si nepochopil princípy tohto návrhu zákona.
Ale peníš, ako keby si pochopil.
 

 

15 ton v jednom kus??? wtf
V zivote som nepotreboval odviezt nic, co by malo v jednom kuse 15 ton a to som pred casom dokoncil barak.
 

 

napriklad 19000l nafty je cca 15 ton.mozes to druzstevnikom doviest aj na 5x,ale to by asi zaplatili viac.maju na to?nemaju?
 

 

Aha, takze ty si nepotreboval... A co tak vsetky firmy a sklady?
 

Pokiaľ viem,

má sa zakázať prejazd, nie vjazd. To znamená, že ak potrebuješ doviesť 15 ton ponožiek na dedinu, kde sú iba cesty druhej a tretej triedy, môžeš kamionom. Ale ak to potrebuješ doviesť z KE do BA, tvoj kamión nemôže ísť skratkami cez dediny (okrem dedín postavených na diaľnici už dva roky hotovej- Hubová, Sučany atď.) :-)
 

 

Ja som mu to vytkla hneď. Nenapísala som mu to hneď priamo, nechala som ho, nech - keď dopení - trošku ponamáha svoju hlavu, abyna to prišiel sám.
Nestalo sa.
Ale misoft nie je jediný taký - vď príspevky messyho (ten ma neprekvapuje) a katolíka
 
Hodnoť

kamióny patria na ĎIALNICE

Pretože diaľnice a rýchlostné cesty sa budovali najmä KVÔLI NIM.

Keď sa trepe kamión cez tie úzke cesty III. triedy, ktoré= sú štíhle ako modelka, doslova TŔPNEM, či ma ako vodiča osobného auta nezmetie do cesty.
O tom, že kamióny tieto treťotriedne cesty sústavne ničia, už ani nemusím hovoriť.

Ale oni ničia aj cesty I. triedy, tedy hlavné cesty v mestách. Keď prechádzam cez križovatky - tie vlnkovité tvary, to je hrôza.
Ono je to možno zapríčinené aj tým, že mnohé hlavné cesty od čias ČSSR neprešli PORIADNOU REKONŠTRUKCIOU, v tej dobe sa nepočítalo s tým že bude po nich toľko kamiónov chodiť.

Ja tento návrh zákazu vjazdu kamiónov na cesty II. a III. triedy schvaľujem. Viacerí si vydýchneme, aj my vodiči osobných vozidiel, aj obyvatelia dedín.
 


Najčítanejšie na SME Auto