SME
Štvrtok, 4. jún, 2020 | Meniny má LenkaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nestihnete STK pre opravu auta? Odhláste ho dočasne z premávky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

tak neviem

,či ma náhodou nepoužili na predlohu pána Miroslava: http://auto.sme.sk/diskusie/20...
Takže doplním doplním pokračovanie príbehu. Auto sa narýchlo skladalo, robila sa STK+EK, A môže sa znova rozkladať (ešte vždy nie je v takom stave a výzore, ako si predstavujem, a to bude trvať ešte fakt dlho.
A ked je pravda, čo sa píše v článku, čiže som na dočasné odhlásenie naozaj nepotreboval STK +EK, tak asi pôjdem navštíviť toho milého pána na odbore dopravy "Okresného Národného Výboru " v Košiciach na Hroncovej, aby som sa mu pekne podakoval za moju zbytočne vynaloženú námahu a peniaze.
Vyslovene som mal vyplnené tlačivo, kolky, a on mi povedal (nie telefonicky, bol som tam osobne), že áno, ale po vyplatení pokuty za Emisnú-STK bola vtedy ešte platná.
Chvalabohu to mám nateraz vyriešené(donútili ma strašidelné články ti na SME o tých pokutách do schránky), zasa som o niečo poučenejší a nas....tejší na tento štát. Ci už mal pravdu chlapík na OU, a tú pokutu mal právo mi udeliť, alebo má pravdu článok, a chlapík ma zo zištných ,alebo vedomostných dôvodov oklamal (potom v tom má štát prsty takisto, lebo ho zamestnal). Poprosím nejakého právnika tu na diskusiách o názor.
A k článku, ked som naozaj inšpirácia ja (myslím, ten pán Miroslav), tak to auto nie je Oktávia, ale Tisícka.
A mením si nick na valsorim :)
 

k tej Hroncovej len toľko

že pred pár rokmi, ked som tam bol dočasne odhlasovať auto z evidencie dodám, že v tom čase mali pracovnú dobu rozloženú tak, že som sa mohol na vybavenie pracovne uvoľniť až v posledný takýto deň tesne pred koncom mesiaca.
Auto som už mal takmer hotové na STK a tesne predtým pri poslednej jeho skúške mi vyskočila porucha riadenia. Preto som v daný deň nabehol na Hroncovú aby som ho stihol odhlásiť a to asi pol hodiny pred záverečnou.
Dotyčný pracovník veľmi dobre vedel o tom, že som v časovej tiesni a preto začal špekulovať o tom, že priložený kolok je neplatný, lebo je na ňom zatrhnutý asi milimeter z boku. Aj mi ho kvôli tomu odmietol prevziať. samozrejme, že to bola totálna hlúposť, ale evidentne očakával akúsi "protihodnotu". Asi kvôli tomu, že tam vôbec pracoval. Uzavrel som to tým, že teda pôjdem na poštu Merkúr ho vymeniť.
Len zakoktal či to vôbec do záverečnej tam stihnem a aj sa vrátiť, nakoľko už tiež končí. Stihol som. Samozrejme nestrácal som čas vymieňaním. Jednoducho som kúpil druhý kolok a pôvodný som neskôr použil inde.
Ked som sa vrátil bol úplne vytočený z toho že mi ho "vymenili" a utrel hubu nasucho. Už na prvý pohľad bolo jasné, že je to na danom mieste "dopravný pánbožko" ktorý takýmto a podobnými spôsobmi asi bežne pretriasal vodičov na milodaroch.
Neviem či tam ešte vôbec pracuje, ale bol to vyslovene kšeftársky haj zel ktorý si nezaslúžil nič iné len byť na hodinu vykopnutý z práce.
 

sklamem Ťa :)

ale tú otázku som ešte v januári písal ja p. Novotnému cez email :)
 

to teda

som. Znamená to jediné, že nás je podobne šikanovaných viac.Uznaj, že ked si prečítaš ten môj januarový príspevok tu na SME, tak tie naše prípady ako keby jedna mater mala (alebo jeden úradnícky tajtrlík v šanone). Ešte aj rok výroby -"67", sedí, len ty máš Oktávku. Asi Kombi, kedže v tom roku, myslím od 64 sa už limuzínky nevyrábali.A veľmi by ma zaujímalo, ako si dopadol,napíš mi to pls, hoci aj do súkromnej správy,ak už nemáš príspevok.Dúfam, že si to tiež nejako poriešil a nemusel si to krásne auto odhlásiť natrvalo.
Mňa už pred rokmi obral úradnícky šimeľ o iné krásne auto. Moje prvé, v osemnáctke bol Fiat 850-sportka. Zapotrošili si mi komplet papiere, odmietli mi vydať duplikáty tak som ho predal na súčiastky za smiešnu sumu (vtedy sa to ešte dalo).Teraz by malo cenu cca 10 000 €.
Další môj sen po dokončení Embečky je Tatra 603 (švagor ich za mlada mal pokúpených za šrotovú cenu asi 5 kusov, niektoré sa prerobili na buginy, niektoré na trojkolky a zvyšoki sa asi roztavil vo VSž. To by teraz pod plachtou nabralo inú cenu, ale bohužiaľ, mladosť-pochabosť.
A ked sa tu už dnes rozhorčujem, tak teraz niekedy som tu niekde čítal, že vraj ani Administratívna STK nie je povinná. To je prípad môjho auta na bežné použitie. Kúpil som ho 4- ročné, z asi mesačnou stk, a kedže chcem mať všetko v poriadku,lebo sa rád smejem pomáhačom do ksichtu pri nezmyselných kontrolách, tak som si dal tú aministratívnu za myslím 16 € spraviť. Takže tiež len čistý sponzoring štadionu v bašte futbalu v Topoťčanoch, alebo hokejovej haly pre druholigový LM.
Také mám dnes nervy, že sa idem radšej z malým pobicyklíkovať na trojkolke, kým nepotrebuje značky a poistku.
 

Jednoduchý spôsob ako ich všetkých osr4ť

je prihlásiť auto v cudzine a prevádzkovať ho tu v SR a raz za 6 mesiacov s ním vyjsť von, aby bol zákon spokojný a pomáhači naďalej hladný....
NIe som si istý, ale niekde v EU je štát, kde TK a EK ani neexistuje, tam to má majiteľ auta v povinnosti udržiavať svoj automobil v prevádzky schopnom stave. Nuž uvažujem, že či si nekúpim auto u nich a naši mi potom môžu tak akurát pískať! Už dávno nie som vo veku prekypujúcim testosteronom a auto pre mňa už dávno nie je značka výnimočnosti a dôležitosti, ale iba obyčajný prostriedok na presun z miesta A do miesta B.... A k tomu nepotrebujem žiadne buzerácke predpisy a buzerujúcich dôležitosatváriacich pajácov v uniformách....
 

 

Podobná skúsenosť, pred rokom aj niečo mi tam z mojich daní platená zmrdica tvrdila to isté, auto môže byť dočasne odhlásené iba ak má platnú stk a ek. Buď dostali príkaz zavádzať alebo iba chcela bakšiš. Tuším však že možnosť B je správna, počas jednej prihlasovacej tortúry som v priestoroch tejto štátnej zmrdoinštitúcie registroval pár indivíduí v teplákoch, s veľa pásikmi a zlatými reľazami hrúbky zimnej reťaze pre osobák, ktorí si s zmrdoúradníkmi veľmi dobre rozumeli. Skôr by ma ale zaujímalo či mi pokuta môže prísť spätne , keď už som auto dobrovolne odovzdal výpalníkovi na ekologickú likvidáciu a odhlásil ho u fízlov natrvalo.
 

Potrebné PZP na dočasné vyradenie...

To je taký kocúrkovský zákon, keď je aj potrebné predložiť kópiu dokladu o zaplatení povinného zákonného poistenia, ak chcem vyradiť auto z prevádzky...
Načo budem platiť PZP, ak bude auto stáť napr. 2 roky nepojazdné v garáži...??!!
Zákon neumožne aj prerušenie platenia PZP, ak sa vozidlo nepoužíva??
 

 

Čo dodať, slovakistan. Páči sa mi anglický model. Auto na verejnej ceste musí mať zaplatenú daň, ak nemá ( čo vie odhaliť prvá kamera na diaľnici ) štát majiteľa silne análne obšťastní, ak nemá na zaplatenie pokuty tak auto ide do lisu. Auto je však možné dočasne vyradiť jednoduchým úkonom, SORN vypíšem doma, pošlem v obálke na DVLA a môže sa mi povaľovať na mojom súkromnom pozemku do súdneho dňa. Zákon tam postihuje iba ignorantov a vymrdancov, v slovakistane každého plošne a tiež tých čo majú hlboko do vrecka a nevedia rýchlo poriešiť opravu v prípade väčšej poruchy. Ale sú to tie božie mlyny, veľa z nich volilo istoty, tak ich majú...
 
Hodnoť

....

Asi to rozsiruju zamerne ze sa neda odhlasit ani docasne ked nema STK a EK.. aj ja mam taku skusenost a nie v Kosiciach ..pravdepodobne to robia vsade.. kvoli pokutam..
 
Hodnoť

Byrokracia na hlavu

Keď ma chytia na ceste, že nemám STK tak nech ma pokutujú. Ale mám doma veterána s ktorým som nebol vonku dva roky tak prečo by som mal mať STK? Naháňanie peňazí STK. A prečo by som mal absolvovať tortúru s dočasným vyradením. Stáť na OÚ a potom na polícii a samozrejme kolky.
 

Lebo aj počas tych dvoch vyjazdov

možeš zrušiť lamborginy alebo usmrtit cloveka. Primarne nas chrania pred našou hlupostou nie niesu to zlatička? :D
 

písal

som, že dva roky som s ním nebol mimo garáž.
 

Mozno myslel

povinny vyjazd na STK+EK a naspat.
 

Samozrejme

je to tak a nechápem, ako v dobe neochotných,nekompetentných a úplatných úradníkov niekomu napadne urobiť takýto komplikovaný zákon. Ako bonus je potreba ísť na policiu (akí to policajti?? však robia evidenciu, čo v Poľsku zvládne teta na dôchodku na nejakom mestskom úrade a to ešte aj lisuje EVC.), kde sú nekonečné rady.
Ak niekto jazdí s vozidlom bez kontroly, nech dostane pokutu (aj keď nie som s tým celkom stotožnený), no pokuta bez toho aby som jazdil, to je proste možné len na SLovensku. Veď nakoniec zákon nie je dogma.No ale toto nie je o bezchybnosti vozidla a bezpečnosti (bohužiaľ), ale o štátnom výpalníctve.
 
Hodnoť

premlcacia doba ?

Prosim pan redaktor, dalo by sa obsirnejsie vysvetlit nasledovne? " Ak si to obvodný úrad dopravy najbližších 5 rokov nevšimne, Miroslav sa vyhne pokute." Mam to chapat ze ked 5 rokov na mna nedosli, auto uz je xy rokov rozobrane takze fyz. neexistuje, tak uz som za vodou a pokuta za stk a emisnu 2x166 eur mi uz v zivote nehrozi?

Vopred dakujem za akekolvek vysvetlenie.
 

Pripájam otázku k Tvojej

Pokuta 2 x 166 eur je za akékoľvek obdobie, počas ktorého auto nemá STK a EK?
 

Zisťovala som to za onoho času, lebo

som mala problém s termínom STK. Koncom decembra som bola pracovne v zahraničí a prvý týždeň v januári zasa súdruhovia nerobili a navyše 4. januára bola sobota, 5. nedeľa a 6. traja králi. Nakoniec som uprosila na 7. 1. takže v podstate som bola 3 dní v renonce. No a potom som sa dozvedela jóbovku, že štátne výpalníctvo podporené degešmi z našej národnej zrady pracuje podľa ich zákona, ktorý nerieši túto záležitosť ani ochrannou lehotou ani nejakou zľavou na spôsob penále, čiže 30 dní x 0,5 e a pod. Takže je totiž jedno, či budeš meškať JEDEN DEŃ alebo 350 DNÍ, vždy je to 2x166! Som za to, že zákony treba rešpektovať a dodržiavať, ale toto považujem za vrchol výpalníckeho svinstva. Lenže asi žiaden normálny zákon sa nedá očakávať od modro-červených-zelených a ostatných farebných, keď všetci majú voliča na klobáse a za dva dní čo sú v Blave musia povybavovať svoje kšefty. Pohľad do parlamentu je jasným dôkazom. Prečítaj si nedávny článok z Košíc, len tam je pekných pár tisíc bez STK a za rok pokutovali tuším 2-3 perc....
Ešte ale žijem v nádeji, že súdruh na tom výpalníckom oddelení môže sa nado mnou zľutovať a na tie 3 dní prižmúri očí. Lenže ja nechcem takéto milosti, ja chcem zákony, ktoré myslia aj na takéto situácie, lebo nie vždy je situácia ideálna. Môže sa stať, že ochoriem a prešvihnem termín STK o 1 deň a už mám v schránke šek na podporu výstavby ficových štadiónov. Je však zaujímavé, že títo lotri čo napáchajú škody za milióny, tým sa nestane nič, tí ešte ako bónus dostávajú funkcie či padáky.
A ešte jedna vec mi napadla. Raz ma zastavila hliadka ochrancov a pomáhačov mocných a nie chudoby. Keď nič nenašli, jeden z nich mi pripomenul, že mi o 2 dní končí STK. Tak som sa ho opýtala, akoby zareagoval, keby som ju nestihla v termíne. Dobracky sa pousmial a povedal, ja by som vás pustil, však to stane, ja už nemám 10 týždňov platnú STK ... A toto sú prosím tí, ktorým prischol prívlastok ďalší štátny výpalník
 

slovensko je krajina

kde maju ludia jedine pravo. Platit, platit, platit....
 

 

...ale za to dostanú ISTOTY, ISTOTY, ISTOTY...
 

Jednoducho si zvykni na to

robit v tomto sku*venom štate vsetky doležite veci s 2 tyždnovym predstihom. Synove stipendium, emisne, stk,danove priznanie este aj ta blba zmena positovne pre PZP sa musi urobit mesiac pred ukončenim aktualnej poistky. Ked sa toto naučime všetci tak tie svine utru hubu.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Auto