SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Polícia nebude pokutovať za iné evidenčné číslo v dokladoch od STK (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

iné evidenčné číslo v dokladoch od STK

Len ci to vedia aj policajti ?
A podla noveho prikazu zhora, ma kazdy policajt vybrat 5-pokut pocas sluzby !!!
 

iba?

a popritom si asi vypit nesmu?
no.poviem ti...na to teda treba mat zaludok.
Kali ty nepriatel sLovenska!
 

 

je uplne jedno ci to vedia, hlavne nech to vedia vodici a nechch sa hned pri kazdej kontrole nepo**ru z neistoty
 
Hodnoť

keď lekári a policajti netrafia diagnózu

a admin počet znakov v nadpise.... :)

Takže páni zákonodarci veselo športkujete? Skúsime najprv nejaký zákon, a keď nebude fungovať, tak opravíme? Kto zaplatí tú opravu? Ak nebude oprava fungovať, tak dolepíme? Kto to zaplatí a rehabilituje všetkých dotknutých? Takto urobíme aspoň 5, lepšie 10 úprav, a keď sa dostaneme na koniec, tak ten prestane zodpovedať tomu, čo bolo treba dosiahnuť tým zákonom na začiatku?

To máte z toho, že ste príliš často pozerávali rozprávku Pat a Mat.

Takým spôsobom sa môžu správať iba tí, čo ich napája sponzorovaná dojná krava, lebo v normálnej tržnej spoločnosti by išli pod vodu.

To sa idete akože chváliť tým, ako ste zariadili, čo malo fungovať už na samom začiatku? Môžem ja na takom aute rozbiť potom okno? Podľa článku nie, lebo prídem o stk, podľa iného zákona asi môžem, ale ma to bude stáť toľko komplikácií, že si rozmyslím, aby som si niekde samorozbíjal okno.

Ak teda chceto ktosi hovoriť o zákonoch a nie iba "zákonoch", tak si povšimnite, že zasahujete iným zákonom do ústavných práv o vlastníctve tým, že ma nútite platiť poistku, alebo nezmyselné peňazodojné inštitúty dočasného vyradenia z prevádzky, keď je auto nepojazdné, a nemám čas ho okamžite opraviť. Ani ho normálne nemôžem použiť na ND. Ak je to preto, že auto je zdrojom nebezpečného odpadu, tak vám poradím. Buď tam tie nebezpečné odpady nedávajte, alebo konštruujte a vyberajte ten odpad z auta tak, aby to išlo. Mňa nezaujíma ako to urobíte, rovnako ako nezaujíma laika, ako si vykonám svoju odbornú prácu. Vy hádam laici tiež nie ste. Trošku ste pozabudli, že väčšinou ak chcem zarábať a pokračovať v práci, tak ja prvý potrebujem nejaké pojazdné auto. Napríklad požičané, kým vyriešim svoje. Alebo efektívne vyriešte odklad stk a dočasné vyradenie bez nezmyselných poplatkov. Hádam máte internet, však sme sa vám naňho poskladali, alebo nie? Lebo mne sa fakt stalo, že auto sa mi pokazilo pár mesiacov pokazilo pred vypršaním stk, na nové nemám, a oprava je náročná, auto zostalo nepojazdné. Tak podľa vás čo som mal robiť? Zakázať mu sa pokaziť? Dočasne vyradiť z evidencie, lebo sa ráčilo pokaziť? Uvedomujete si vy vôbec, čo po ľuďoch chcete? Nielen že sa človeku auto pokazí a nemôže robiť, ešte mu to skomplikujete, a nútite ho stáť pár hodín v rade na polícii, kam môže prísť desiatky km aj pešo, aby si láskavo mohol dočasne vyradiť auto?
Pri dnešnej skvelej previazanosti ešte informovať aj poisťovňu, lebo tá si po 5 rokoch na dačo spomenie a začne vymáhať penále? Ste vôbec schopní zaručiť, že to dočasné vyradenie sa premietne do databázy aj iným?
Ak chcem nejaké auto uchovať historicky, prečo musí celú dobu byť pojazdné a platiť sa zaň poistka? Ako ste prišli k tomuto narušeniu vlastníckych práv garantovaných ústavou? Však aj veterány obsahujú ekologicky nebezpečné látky.
Dokonca aj nabité pištole, pušky, samopaly... tak ich skúste tiež zrušiť, nech je to tu trochu viac mierotvorné a hospodárske.
Alebo zaveďte iné batérie, motory, oleje, gumy, a nemrznúce kvapaliny, ak sa vám nepáčia súčasné. Zakážte ľuďom farby a epoxidy. Nechajte hoci celé auto robiť z dreva.

Vrak na parkovisku? To je predsa iná otázka, ide riešiť tak, že auto bez značiek tam byť nemôže. Nastavili ste také podmienky, že ani vás nezaujíma, odkiaľ nadojím. Tak sa učte aspoň rozoznať kravu od atrapy.
 

Dočasné odhlásenie

v rade západných štátov EU, napr aj v Taliansku dočasne odhlasujete auto zaslaním SMS z mobilu poisťovni s ktorou máte uzavreté povinné zmluvné poistenie. Auto prihlasujete zase zaslaním SMS poisťovni, ale vždy len k 1. následujúceho mesiaca. Netreba odovdávať SPZky. Sme v EU, ale sa cítím ako občan 3.kategórie. Dokedy ešte?! Apropo nedávno som čítal reklamné maďarské a rakúske inzertné noviny, kde ponúkali na predaj v obchodných reťazcoch palenice na 17 litrov a 25 litrov. Prečo je to v okolitých štátoch povolené a na Slovensku všetko zakazané? Máme jednú jedinečnosť, platíme poplatky a pokuty za veci, ktoré sú bežne v štátoch EU. Čím je to dané? Slovaci si nevedia sami vladnuť a riadiť tento štát?
 

 

Dobrá poznámka, nevedel som. Zrejme aj bez ďalších poplatkov, bez ktorých by u nás nevedeli vyžiť. A ešte aj bez deformácie, kde sa predĺženie dočasného vyradenia vždy berie od dátumu 1. vyradenia, čím sa navyšujú platby retroaktívne, aj to je podľa mňa protiústavné. Nie som veštec, aby som vedel, kedy pokazené auto urobím, a čo sa dovtedy udeje. Ak ho nechcem vyhodiť, a len sa mi niečo skomplikuje, tak prídem o majetok, alebo platím astronomickú sumu. By som rád videl právnika, ktorý mi vysvetlí, ako zmysel jedného zákona ide proti zmyslu druhého zákona, lebo v sporných otázkach sa hľadá výklad v smere zmyslu zákona, a existuje aj akýsi zákon, ktorý o tom pojednáva, iba sa nepoužíva, veď načo, keď sú iné a "lepšie".
 
Hodnoť

dakujem pani polucia

ani nevies ako mi odlahlo
 

na poluciu nespoliehaj

je lepšie mať to vo vlastných rukách ... :-))))
 
Hodnoť

 

A to trvalo kolko rokov, kym na to to niekto na ministersve prisiel, ze STK a EK sa vydava na VIN cislo a nie na EC....
 
Hodnoť

 

dúfam, že teraz začnú posielať naspäť všetky pokuty, ktoré takto neprávom vyzberali.....veď všetky údaje na to majú.....
 
Hodnoť

 

ocenujem tento ustupok zo strany policie a tvorcov zakona..
pred par rokmi som takto absolvoval "uradnu" STK pri kupe auta z ineho okresu..
ludia takto aspon usetria cas a nejake peniaze na poplatkoch a zbytocnych pokutach..
 


Najčítanejšie na SME Auto