SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vinníka nehody na zúženej ceste určili podľa metra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

blá blá, preboha sme sa nedozvedeli odpoveď na podstatu:
* tie súvislo zaparkované vozidlá sú prekážkou, kvôli ktorej ten na ktorého strane sú sa musí vyhnúť?
* robí nejaký rozdiel to či sú na vyznačených parkovacích miestach, alebo nie?
* ak parkujú (aj jednotlivo, teda nie súvislo) a porušujú predpis o 6m na šírku pri dvojsmernej komunikácii tak čo?
* podľa mňa ten kto zastal určite nemôže niesť vinu, veď darmo by aj ten oprotiidúci bol najviac vpravo, tak vlastne schválne nabúral ( a ak sa len nevedel trafiť, tak to je jeho vina), ale ťažko to dokázať

ďakujem
 
Hodnoť

Niekoľko nepresností

1. Jazdí sa v pravo, čo najbližšie pravému okraju vozovky.
2. Stáť či parkovať sa smie na pravej strane cesty v smere jazdy, ak pre každý jazdný pruh je zabezpečená šírka 3,5 m. Teda ak tam vozidlá stáli ako popisuje článok tvorili prekážku, mešlo o parkovanie.
3. Ten na koho strane je prekážka nesmie ohroziť ani obmedziť protiidúce vozidlá.
Teda ten vodič má možnosť:
a) prejsť tak aby neobmedzil ani neohrozil protiidúce vozidlá, teda ani tak, že kôli zúženému priestoru donúti protiidúce vozidlá spomaliť.
b) miestom neprejsť, teda otočiť sa a ísť inou cestou.
Inak nesie zodpovednosť a ťažko bude dokazovať svoju nevinu, dokonca aj keď zastane v takom mieste dopúšťa sa dopravného priestupku, teda vždy bude niesť vinu minimálne spoluvinu na nehode, ak dokáže úmysel druhému vodičovi, do neho nabúrať, čo je skoro nemožné. To s tou stredovou čiarou , že ak tam nieje nemôže ísť v protismere a podobne, je nebezpečný výmysel T.N. lebo krajnica aj bez stredovej čiary je jednoznačne daná a vodič je povinný jazdiť v pravo čo najbližšie pravému okraju cesty, čiže nemôže ísť stredom a tvrdiť, že nevie kde je stred cesty.
 

Nemáš pravdu

Ak by som aj išiel po prostriedku a zastavím a ten oproti mne do mňa vrazí, vinný je on. Nesprával sa ohľaduplne.
 

 

1: súhlas.
2: keďže sa pri troche chcenie dokážu cez daný usek minúť dve vozidlá, je šírka prejazdu spolu pre oba smery odhadom 5m
3a: Vozidiel vlavo je asi 5-6, okrem toho sú na tej strane aj kontajnery, takže v okamihu vjazdu do tohoto úseku ak nikto nejde v protismere, neznamená to, že o dve sekundy sa tam spoza domu nezjaví.
3b: čo ak nie je iná cesta (v tomto prípade je)
Mám v aute kameru, vedel by som dokázať, že som stál čo najviac v pravo, takže nie je to nemožné. A ak mám dostať za niečo pokutu, tak za zlé státie... a môžu ma kludne odtiahnuť, ale nie určiť za vinníka nehody.
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

lenže ty nejdeš

popri zaparkovaných autách, ty obchádzaš prekážku. Preto si povynný neobmedziť a ani neohroziť protiidúce autá. Proste tam nemáš čo hľadať, ak už tam si a tým spôsobíš haváriu i za ňu zodpovedný.
 

 

lenze ten v protismere je taktiez povinny nenaburat, zo zakona. je to tam pisane menej smiesne, ale je to tak, ma konat tak, aby z ziadnej zrazke nedoslo (vezmi si paradox, ze mam SUV a oproti ide Tico Daewoo, ktore predbieha traktor.. mozem to donho napalit nie? ale nebude to legalne uplne ciste..) to je fuk ze mam PRAVO PREDNOSTI, musim ZABRANIT zrazke..
 
Hodnoť

 

Z komentarov co tu citam, mi pride spravny postup: 1. zastavit vozidlo kvoli prekazke na ceste a nemoznosti ju bezpecne obist. 2. zavolat policiu aby danu prekazku (auta) odtiahli.
Ostatne riesenia napriklad u nas na sidlisku nie su mozne (slepa ulica), polovica okruhu okolo sidliska je zjednosmernena, ale druha polovica nie je. Napriek tomu sa tam parkuje tak, ze dost miesta na jazdu dvoch sirsich vozidiel tam nie je (miestami sa tam ledva zmesti vobec jedno sirsie auto). Ak by sa mi nieco podobne naozaj na sidlisku stalo a bol by som uznany za vinnika, situaciu by som nasledne asi vzdy riesil mojim spomenutym sposobom. Inak povedane, opat sa raz ukazalo preco je slovensko bananistan :(.
 


Najčítanejšie na SME Auto