SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Agresívny vodič nedovolil inému predbehnúť ho (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Vodičovi (ak sa tak dá nazvať) s auta s kamerou by mali zobrať nielen vodičák ale aj rodný list! Tomu s rozbitým Passatom 60€ pokuta a vybavené.
 

celkom často stretávam takýchto

obyvateľov maštale. Najprv má kopec času, šuchce sa ako rušňovodič pred stanicou a zrazu má naponáhlo.

Btw. to mu tam pípal detektor radarov alebo služobná vysielačka?
 

Nemohol to byť ten auto-stop systém?

Také to, čo do istej rýchlosti zastaví samo auto ala Volvo?
 

nasi zeleni

https://www.youtube.com/watch?...

podobny dobytok mame aj u nas, a v statnej sluzbe.
 

 

Ja by som vodičák zobral OBIDVOM, keď už. Obaja sa správali ako chrapúni, obaja išli ako prasatá, na nehode majú obaja rovnakú vinu. Jeden predbiehal ako prasa cez plnú čiaru v meste s prechodmi pre chodcov, druhý išiel neprimerane pomaly, a potom pridával, keď bol predbiehaný. Obaja si môžu ruky podať...
 

 

neviem ako v tej krajine, ale u nás sa za obiehanie ***** cez 2 plnú vodičáky neberú.
ten ***** s kamerou výrazne provokoval, je vidieť ako ešte pribrzdil, čo je bezdôvodne ohrozovanie vodičov za nim,...
 

 

jeden provokoval, druhy sa nechal vyprovokovat. Navyse predbiehal, ked isli oproti, takze najlepsie by bolo obom zobrat vodicak, zosrotovat obe auta, a z toho uhradit ujmu ostatnym ucastnikom.
 
Hodnoť

 

rozhodne sli obaja ako prasata, teda podobne ako dost vela vodisov na Slovensku
 
Hodnoť

 

Obhajovať predbiehaného a hovoriť niečo o priúčke snáď normálny človek nemôže myslieť vážne.
Však ten ho normálne ohrozil. Som zvedavý na reakciu redaktora ak by došlo k čelnej zrážke a vážnemu zraneniu.

Táto redakcia vážne nemá pána?
 

 

Chcel by som vidieť pána redaktora, či by tiež hovoril o príučke pre vodiča, keby sedel v tom aute čo išlo oproti a ten ***** do neho skoro čelne vytlačil ten passat či čo to bolo.
 

 

nielenze ohrozil predbiehajuceho, ale aj vodicov iducich oproti, ktori boli nezainteresovani a nevinni.
 

 

chceš mi povedať že ty by si išiel 20km za ním keby ide krokom a je tam plná čiara...nevieme koľko ho už brzdil dovtedy kým začalo video...a to auto ozaj išlo krokom, ja by som si pomyslel že chce parkovať a nevie čo sú smerovky. na rýchlosť predbiehaného auta pri začatí predbiehania bolo predbiehanie bezpečné, to len ***** bol tupý a pridal - žiadal by som za to najvyšší trest, trest smrti!!! ;)
 
Hodnoť

takýchto ***** je plná cesta

zasierajú sa celú cestu, idú výrazne pod max. limit, ale na to ***** ale nedovolia vám, aby ste ich obehli. Potom samozrejme seriete na zákazy, ale ked je možnosť bezpečne obehnúť, tak ich obehnete, samozrejme oni pridajú.
To isté, aj ked idete v 2 pruhoch a váš končí, tak vám úmyselne pridajú,... a ked ich predbehnete, tak znova výrazne spomalia.
samozrejme polícia má možnosť bezdôvodnu pomalú jazdu pokutovať, ale nerobia to a nerobia ani pokutovanie dementov čo vám naschval pridávajú ked ich obiehate,.
 
Hodnoť

tak agresívny vodič

rozhodne nebol len jeden. ten čo išiel pomaly síce mohol tých za sebou vytáčať, ale neporušil nič. MPR v meste je maximálna nie povinná a bolo tam veľa chodcov, prechod - o.k. pre neho to mohla byť rýchlosť primeraná, aj ke´d to niektorí horkokrvní môžu nazvať bezdôvodne pomalou. Agresivitu začal ten nadržanec, čo začal predbiehať cez plnú a ešte pred prechodom. Ten bezpečný spomaľovač však dostal červenú hmlu a začal zrýchľovať. Samozrejme nadržanec neubral/nezabrzdil, (teda druhýkrát eskaloval napätie) a v duchu "radšej mŕtvy ako druhý" pridal tiež a chcel predbiehanie dokončiť. Keď videl, že to vyzerá na barana, tak to strhol a bolo vymaľované. Agresívnejší bol vodič nadržanec, lebo dvakrát mal možnosť vychladnúť a zabrániť nehode, nemusel predbiehať tak riskantne a keď spomaľovač začal akcelerovať, stačilo pribrzdiť a obehnúť ho neskôr. Vinu by som rozdelil 2:1.
 

 

ešte mu úmyselne pribrzdil na to mal aký dôvod? odpor vzduchu?
to či ma niekto obieha a porušuje predpisy mňa nemá čo zaujímať a nemám pritom čo ja porušovať predpisy a ho ohrozovať.
Mňa denne obieha x-prasiec a neriešim, chcem, aby ma čo najrýchlejšie obehli aj im to umožňujem, prípadne aj pribrzdím,... neriešim či ide rýchlo, či obieha v zákaze, ale riešim to, aby som predišiel prípadnej nehode a aby som bol čo najďalej od neho.
čo vyriešil ten ***** za kamerou? nič
 

 

Trošku s nadsázkou by som povedal, že ak by sa všetci správali rovnako ako ten týpek s kamerou, tak by sa problém vyriešil, pretože by prasatá prestali predbiehať cez plnú (navyše v úseku s množstvom chodcov)...
 

 

Ale on nepredbiehal...obchadzal prekazku, ktora na ceste nema co robit.
 

 

To, že by pri tom zahynulo "zopár" nevinných ľudí Vás netrápi?
 

písal som,

že niečo vyriešil? Obidvaja si robili naschvály, ale pravidlá začal porušovať ten zozadu tým predbiehaním. (nevieme, či sa už predtým nelepil na kufor a nepoblikával)
Ak sa stotožňuješ s majstrami, čo tvrdia, že 50 v meste je povolená, k tomu chyba rýchlomera 5km/h, ktorá je vždy záporná, k tomu +5 km/h čo ešte policajti vraj tolerujú a trpíš ak nemôžeš ísť takto vyrátanou 60, všetci ťa zdržujú, sú to prasce čo ťa obiehajú - hmm, cítiš sa stále ako defenzívny typ vodiča?
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Auto