SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

NDS zníži v tuneli Horelica rýchlosť z 80 na 60 km/h (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

V oboch smeroch,

alebo len v smere do Čadce? Ak len v smere do Čadce, tak OK, aj tak výjazd ústi skoro do centra a každú chvíľu ho aj pre kolóny zatvárajú. V opačnom smere je to číra buzerácia. Na to je na úseku Čadca - Oščadnica vrátane tunela premenlivé dopravné značenie, aby mohli rýchlosť regulovať podľa potreby. Už som tam videl aj 40 km/h, keď husto snežilo a šmýkalo sa.
 

 

Vieš čo podľa mňa nech je aj v oboch smeroch. Ten tunel je krátky a je tam fakt dosť kolízií. Takže ja osobne tú 60ku cez ten tunel prežijem :)
 

 

Takže max. 60 km/h od Oščanice až do Čadce v oboch smeroch, nielen tunel.

http://www.rescueonline.sk/cla...
 

Veru tak.

Dnes som tadiaľ išiel do Čadce. Tá 60ka od Oščadnice a zákaz otáčania ma teda prekvapili. Čakal som obmedzenie iba na tunel. Ale ak to pomôže a klesne počet nehôd, tak nech je to tam no :)
 

A smiem sa spýtať,

či si to obmedzenie aj dodržiaval? A či Ťa tam nikto pritom nepredbiehal? Ja som tam odvtedy zatiaľ nešiel, ale neviem si predstaviť, že to tam všetci tí Kysučania a kamionisti v tom klesaní budú poslušne dodržiavať. Skôr si myslím, že budú viac predbiehať a bude to ešte nebezpečnejšie.

Ak by naozaj chceli urobiť niečo pre bezpečnosť, mohli tam urobiť tri pruhy - dva do kopca, aby sa dali predbiehať pomalé vozidlá a jeden z kopca. Cesta je na to dosť široká.
 

Vieš čo,

v sobotu nebolo nejak veľa áut na ceste. Predo mnou šli dve autá. Na čele bola X5ka a tá pekne zbrzdila na 60ku, za ňou idúca felda nemala ambíciu predbiehať. Uvidíme ako to tam bude vyzerať, keď to tam bude preplnené aj s kamiónmi. To prekreslenie na tri pruhy by mohlo byť riešením, ale neviem či by to tam nebolo potom natesno ako popod Strečnom.
 

50 by tam mala byť - je to v meste

a navyše KLIMATIZÁCIA v tuneli, dosť nestíha - je tam veľmi veľká koncentrácia splodín, asi su tam slabé ventilátory alebo zlyhávajú. Pri nižšej rýchlosti by v tuneli malo byť menej aut a mali by tam stanoviť povinné odstupy medzi vozidlami, lebo sa nestíha tunel dostatočne odvetravať a aj chladiť, keď sa tam vozidlá natlačia tesne za sebou.
 
Hodnoť

 

Nie je to zbytocne vela? Ja by som tam dal maximalne 30ku. Vedeli by nas potom lepsie ochranit od nasich penazi.
 
Hodnoť

konecne riesenie

pesi max 4kmh
 


Najčítanejšie na SME Auto