SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kedy polícia vráti vodičský preukaz zadržaný za neplatenie výživného? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pekne napísané....

.... ale! Jedna vec je splatiť dlh. Ak má povinný zadržaný VP, splatí dlh - ako sa píše v článku - exekútor je povinný dať PZ príkaz na odblokovanie a vydanie VP povinnému.
Avšak - ako poznáme exekútorov - jedno síce urobia - dajú príkaz na zadržanie VP (čo sa aj vykoná), vymôžu dlh, ale príkaz na odblokovanie VP akosi často zabudnú vydať, darmo sa bude držiteľ VP u exekútora domáhať svojho. Exekútor si to najpodstatnejšie splnil - vymohol peniaze a o ostatné sa už nestará.
A čo je horšie - aj keď sa na to upozorní SKE (Slov. komora exekútorov) - teda na postup exekútora - nič sa nedeje, náprava sa nevykoná (a ako by aj mohla, veď predsa exekútor exekútora nepodrazí) - a vodičák bez príkazu bude v policajnom sejfe možno ďalšie roky (ak sa to začne nutne riešiť súdnou cestou).
 
Hodnoť

 

§ 91/1 Zákona o cestnej premávke
Ak možno dôvodne predpokladať, že nastala zmena odbornej spôsobilosti držiteľa vodičského oprávnenia v ovládaní pravidiel cestnej premávky alebo vo vedení motorového vozidla, najmä ak neprospel na skúške z odbornej spôsobilosti na udelenie ďalšieho vodičského oprávnenia alebo ak preukázateľne nevykonával alebo nemohol vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla dva roky a viac, orgán Policajného zboru rozhodne o preskúšaní odbornej spôsobilosti
 
Hodnoť

 

Bolo by ku prospechu veci zadrzat vodicky preukaz aj porusovatelkam uradnych rozhodnuti, ktore neumoznuju povinnemu ktory plati nehorazne vyzivne v stovkach eur mesacne styk s jeho vlastnymi detmi. Pravnicka a sudna mafia obchadza zakon o rodine tak, ze pokial pri rozvode a urcovani vyzivneho musi rozhodovat o uprave styku s maloletymi detmi tak pri konani o osbnej starostlivosti o malolete deti pocas trvania manzelstva odmieta tato mafia royhodovat o uprave styku s maloletymi detmi a rozhodne iba o vyzivnom ale nerozhodne o uprave styku. To tu uz radsej ani nespominam praktiky pravnickej a sudnej mafie vo veci manzelskeho vyzivneho ked 46 rocna osoba sa domaha na sude 300 euroveho vyzivneho a sudna mafia rozhodne neodkladnym rozhodnutim o plateni 60 eur mesacne 7 rokov nepracujucej osobe s vyucnym listom predavacky a vysokoskolskym diplomom z ekonomie ked vlastni nehnutelnosti, jazdi na akoze pozicanom aute a neumoznuje styk s maloletymi detmi ale ziaden executor takejto osobe nevezme vodicky preukaz. To je ine svinstvo v slovenskej Kalabrii.
 
Hodnoť

 

Zadržanie VP je možno účinné, ale z právneho hľadiska je to podľa mňa svinstvo. Pred zákonom má platiť rovnosť. Prečo by mala byť zvýhodnená skupina ľudí, ktorí vodičák nevlastnia. No ale čo, sme na Slovensku. A keď je neplatenie výživného trestný čin, tak potom prečo nezobrať vodičák aj pri iných trestných činoch. Napríklad pri krátení dane takému Bašternákovi.
 
Hodnoť

 

Tomu hovorím celkom zaujímavý spôsob ako dostať alimenty ..., to zas bola hlava ten kto to vymyslel.
 


Najčítanejšie na SME Auto