Momentálne nie ste prihlásený

Prvá jazda: Nissan GT-R pri pomalej jazde klame (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Hodnoť

Legendárny Skyline... Fanúšikovia motošportu ho nenávideli, organizátori závodov preklínali a konkurenčné tímy boli zúfalé... Prečo? Lebo R32 bol neporaziteľný, vyhral takmer všetko a vždy.
Závodil v skupine A šampionátu JTCC a vyhral 4 ročníky v rade s neuveriteľnou bilanciou 29 víťazstiev z celkových 29 závodov :) V Austrálskom šampionáte vyhral 2 ročníky po sebe. 24 hodinovku na Nürburgringu vyhral v triede N na prvý pokus a rovnako 24 hodinovku v Spa-Francorchamps. V závode na Pikes Peak štartoval 3 krát a 3 krát vyhral. V legendárnom závode na okruhu Mount Panorama Bathurst bol majster tri roky po sebe... A tak ďalej. V roku 1992 sa zniesla proti GTR vlna protestov a v ďalšom roku sa niekde menili pravidlá, inde zakázal pohon 4x4,.... A Skyline stále vyhrával....

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.

Suhlasim, ved ja som nikdy netvrdil, ze turbomotory su zle... Ale osobne preferujem atmosferu. Keby som si mal vybrat kultove Japonske sportove auto, moja volba by jednoznacne padla na NSX s atmosferou.