SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Európsky týždeň mobility vyvrcholí štvrtkom bez áut (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Kopec vzletných rečí,

ale na to aby sa reálne niečo zmenilo, treba ísť inou cestou, napríklad SKUTOČNÝM rozvojom verejnej dopravy, nie tým, čo je tu teraz (predovšetkým čo sa týka regionálnej dopravy, MHD v Bratislave sa ešte ako-tak dá použiť).

Ja reálne inú možnosť ako jazdiť autom do práce (40 km) nemám - autom to trvá (dvere-dvere) od cca. 30 minút v ideálnych podmienkach po max. 45 minút v bežný deň (s výnimkou zriedkavej blokácie diaľnice pri haváriách, čo je tak raz za 2 mesiace, alebo pondelka, ak vyrážam v nevhodný čas). Čisto verejnou dopravou to netrvá menej ako 2 hodiny (dvere-dvere) a zahŕňa 15+10+5 minút pešej chôdze. Bicyklom je takú vzdialenosť jazdiť denne nereálne; kombinácia bicykel-vlak trvá tiež cca. hodinu a pol v dobrom prípade, a naviac, pri občasných cestách vďaka cenovej politike ŽSSK vychádza len o málo lacnejšie než náklady na auto...
 

 

A ešte som zabudol, napr. v takom Mníchove sa chytili za hlavu niekedy na konci šesťdesiatych rokov a odvtedy tam systém verejnej dopravy vylepšujú. Neviem, kedy tento zlomový okamih nastane aj u nás.
 


Najčítanejšie na SME Auto