SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Škoda plánovala vstup na trh v USA, Volkswagen jej to zamietol (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Tak je to lepsia alebo vyhodnejsia alternativa voci VW? Kvalitou lepsia nie je a cenou dobieha VW. Kazdemu by som odporucil jazdit Audi, VW, Skodu a Seat a porovnat. Rozdiely proste su aj ked sa budu majitelia napr. Skody presviedcat ze maju Audi.
 

1/3

Neviem ktorý majiteľ Škody si mysli že jazdi v Audi.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

VW ma v USA distribucnu siet

..kludne sa auta mozu ponukat uz v existujucej sieti.....
 
Hodnoť

Nemci sa chytili stareho znameho:

"blizsia kosela ako kabat". a kedze VW je 100% vlastnikom Skody, tak Skodovka musi len tisko sediet a nohami suchat.
a ze VW chcel byt svetovou jednotkou. smejem sa hlasno
 

 

Škodovka je vlastne zmontovaná skladačka z platforiem koncernu VW s vlastným dizajnom karosérie. Škoda sama o sebe je v koncerne na rovnakom mieste ako Seat. Iba Audi má vlastný vývoj komponentov, pretože je to prémiová značka. Škoda a Seat sú obyčajné montovne a celý ich "vývoj" je postavený na prekresľovaní a napasovávaní VW modulov na karosériu a testovaní motorov pre koncern (Nemecko nepotrebuje halu, kde sa dovezú nové motory a nechávajú sa bežať na brzde + sa zaznamenávajú hodnoty a vypúšťajú exhaláty). Škodofkári síce budú zúrivo tvrdiť, že Škodovka nie je montovňa, ale samostatný podnik s vlastným vývojom. Stačí ale je dna konkrétna otázka: čo skutočného vymyslela a vyvinula MB pre koncern? Podvozok? Klímu? Prevodovky? Nič. Je to klasická montáž just-in-time, ako aj v Hyundai. Všetko podstatné know-how je u majiteľa.
 

???

Vidím, že je Škoda pre Teba červené súkno. Asi Ťa tiež štve, že za Čechmi čoraz viac zaostávame. Tak na sebe makaj a nevypisuj také hlúposti. A netráp sa, oni nemajú Sagana.
 

 

Nejaké tradičné komplexy? Škodovka je pre mňa úspešná nemecká firma, ktorá zamestnáva za nadštandardné platy veľa Čechov. To ale neznamená, že sa z nej má stať modla a budeme z nej robiť niečo iné, ako v skutočnosti je. Ja som realista, 11 rokov som pracoval v automotive pre Nemcov a tak poznám toto odvetvie. Reagoval som práve na takých pokakaných truhlíkov, ktorí si aj po 23 rokom myslia, že keby sme naďalej zostali polotovarovými dodávateľmi Čiech, tak sa budeme mať teraz lepšie. Fakty ale nepustia. Tie hovoria jasnou rečou, že napriek Močiarovi a Hranolovi sa PRIEMERNE Slovensku ekonomicky darí momentálne tak dobre, ako nikdy v histórii a k Čechom sa naopak približujeme slušným tempom. Kým v roku 1992 sme boli na 65% ich úrovne v HDP, teraz je to tak 98%, čo je zanedbateľný rozdiel. Takže trochu menej plaču a viac osobného sebavedomia. Pokiaľ si myslíš, že kecám, tak sa o tom presvedči sám.
https://www.respekt.cz/z-noveh...
https://www.respekt.cz/audit-j...
http://finweb.hnonline.sk/spra...
 

To

jsou odkazy na tři roky staré články, tehdy bylo zvláštní období, kdy pár novinářů podobné nesmysly psalo. Dnes je skokově jiná situace, viz. např. přebytkový rozpočet letošního roku. Pravda je taková, že odstup mezi státy je konstantní, za těch 23let se nic moc nezměnilo, resp. pár odvětví zřejmě k horšímu v neprospěch SR. Např. zdravotnictví, tam je úroveň v ČR jedna z nejlepších na světě, v SR bohužel chybí peníze a statisticky umírá zbytečně na léčitelné nemoci asi 3tis lidí ročně, což je dvojnásobek stavu v ČR. SR v době socíku nebylo polotovarovým dodavatelem ČR, ale stěhovalo se tam mnoho celých výrob, které se v ČR zrušily. Např. televizory z Pardubic na Oravu, Š1203 z Vrchlabí do Trnavy, motocykly do PB, traktory do Martina, boty do Bardejova, telefony do Stropkova atd. Výhodou rozdělení státu je fakt, že ustalo obviňování, že za něco může Praha.
Ve Škodě samozřejmě vývojové oddělení je, sdílení platforem a komponentů v koncernu je logické, kvůli úspoře, ale platí to obousměrně, tedy Škoda není jen příjemcem dílů z koncernu ale i jejich výrobcem pro celý koncern.
 

 

A ty na čom fičíš? Pripomenul si mi vtip o tom, aký je rozdiel medzi Klausom a Bohom :-) Nemá asi zmysel reagovať na tvoj šovinizmus, malomeštiactvo a absurdné povýšenectvo. Preto ti dám iba jednu konkrétnu otázku a chcem konkrétnu odpoveď. Čo také konkrétne vyvynnul pre materský koncern závod Škoda v Mladej Boleslavi v tom slávnom vývoji? Teraz sa čecháčik predveď ! Konkrétne, žiadne české kecy.
 

Pro celý koncern

např. vyvíjí motory 1.0, 1.4, 1.6 MPI.
 

 

To myslíš tie skúšobné haly nazývané" Centrum pre testovanie motorov"??? Aby som ti to preložil na drobné, Nemci si nechali od českej vlády zaplatiť stavbu testovacieho centra, kam sa na motorovú brzdu budú voziť z Nemecka nové motory (iba výbehové atmosferické). Zbavili sa neekologickej prevádzky, ušetria na mzdových nákladoch a ešte to majú "za hubičku". Tie motory boli dávno vyvinuté v nemeckej centrále a keďže sa koncern VW začal seriózne zaoberať nielen novšími motormi TDi a TSI, ale hlavne elektromotormi a budúcimi vlastnými hybridmi, potreboval uvolniť priestor starých MPi skúšobní. Zas ti to čecháčik nevyšlo. No skús ešte jeden pokus o nejaký vývoj. Škrabku na ľad a dáždnik radšej vynechaj :-)
 

Haha

ty mě bavíš, ale zas ne natolik, abych ti hledal odpovědi, které si stejně demagogicky překroutíš podle svého. Mě je Škoda celkem ukradená, samozřejmě nepopírám, že je členem nadnárodního koncernu, to je osud jiných slavných značek, nejen rovněž slavné, ale komunisty zdecimované Škody. Dnes je Volvo čínské, Saab žádný, Land Rover indický atd., co bys chtěl po Škodě?
 

 

Reálne fakty nie sú demagógia. Povýšenectvo a šovinizmus je smutný. Hlavne, keď je úplne neopodstatnený.
 

Víš jak se

to říká o potrefené huse? Šovinismus je tvrzení, že Slovensko bylo polotovarový dodavatel do ČR (v době ČSSR). Jak jsem nahoře psal, na Slovensko se z ČR stěhovala nebo zakládala finální výroba mnoha spotřebních věcí, takže ani není pravda že by v SR byl pouze těžký průmysl, který logicky po roce 89 krachnul (opět sabotáž ze strany ČR). Stavěly se fabriky na zelené louce, např. ty televizory na Oravě, ale i Tatramatka na pračky, bojlery, dále Calex ve Zlatých Moravcích, Sedita na cukrovinky a mnoho dalších finálních výrob, vše postavené na zelené louce.
 

 

Ale téma je "pohádka" o vývoji v automobilke MB, chlapče. Historky z minulého storočia patria do inej diskusie. Mňa vždy pobaví, ako dokážete tvrdiť taký nezmysel, ako že bolo na Slovensku všetko Čechmi postavené na zelenej lúke. Potom sa človek pomaly dozvedá, že to bola pekná propaganda a Slovensko malo slušne rozvinutý priemysel a bankovníctvo až do roku 1919, keď boli všetky väzby s inými časťami Uhorske pretrhnuté a došlo skôr k deindustrializácii po prilepení k rozvinutejším Čechám. Ale to vás v Čechách radšej neučia. Narušili by vám podstatu štátnosti :-)
 

 

Jaký rozvinutý průmysl byl na Slovensku v r.1918 ? Hlavně průmysl na zpracování surovin . Mimochodem řekni mi nějakou významější fabriku v r.1918 která vlastnili slováci ? Největším počinem po r. 1918 byla elektrifikace Slovenska, která byla často prováděna přes odpor slovenského obyvatelstva, které moc nerozumělo, v čem jim elektřina nějak pomůže.
 

 

Počúvajte, českí trollovia na slovenských diskusiách. To si neviete zistiť nejaké relevantné informácie na nete? To mám robiť za vás? A keď vám dvom čecháčkom nájdem niečo, prestanete už trollovať??? Tak už si doplňte vzdelanie z tých vašich českých tradičných komunistických propagánd zo školy vedených za účelom tzv. bratstva našich národov. A hlavne si zafixujte naslednovný citát z druhého článku:

Konkurencia vyspelejšieho priemyslu českých krajín viedla k odbúravaniu priemyslu na Slovensku, s následným zvyšovaním počtu nezamestnaných a vysťahovalcov. Na západe republiky žilo z práce v priemysle 39,7% ľudí, na Slovensku iba 17,4%. Najväčšími podnikateľmi sa na Slovensku stali české banky, ktoré kúpené slovenské podniky zväčša zatvárali a zariadenia vyviezli do Čiech.

http://www.palba.cz/viewtopic....
http://referaty.atlas.sk/vseob...
http://spravy.pravda.sk/svet/c...
 

Že vás furt

baví psát či číst články s těmi nesmysly. Tehdejší tzv. Horní Uhry byly agrární oblastí, pokud šlo o průmysl, byl zastaralý, např. zmíněná výroba železa probíhala starou technologií víceméně vesnické tavby železa pro účely zemědělství, ocelárna, tedy zušlechťování železa žádné. Pokud šlo o podniky nebo důlní průmysl, patřil v podstatě ze sta procent Maďarům, Němcům, Židům. Slovenská kapitálová vrstva nebyla žádná. Lokality s určitou koncentrací výroby či průmyslu, byly osídleny cizím živlem, např. Spiš byla německá (v Krompachách velká železárna), rovněž důlní průmysl v B. Štiavnici a pokud jde o Bratislavu a zmiňovanou dynamitku? Jednak v BA žilo pouhých 5tis Slováků z 80tis, takže je otázkou vůbec mluvit o slovenskosti tehdejšího Presburgu (také tehdy nebylo automatické, že město připadne ČSR) a Dynamitka patřila Nobelovi, nikoliv Slovákům. Když se dnes změní politické poměry na Slovensku a KIA si odstěhuje fabriku, taky budete tvrdit, že "Slovákům" někdo ukradl fabriku? :-). Slovensko mělo po roce 1918 milion problémů, akce kterou tam za krátký čas provedli Češi, byla nesmírně efektivní. Zavést školství s výukou slovenského jazyka v národě zasaženém vysokou negramotností (v roce 1900 až 40%) a nastavit parametry státní správy, se povedlo skvěle. Obdobně Podkarpatská Rus.
 

Potom naozaj nechápem

Trochu menej plaču a viac osobného sebavedomia... Nemám prečo plakať, ani sebavedomie mi nechýba, ale ani mi nevadí, keď je niekto zaslúžene lepší ako ja. A to Česi určite sú, určite o viac ako 2 % HDP. Akurát že Škodovka nič nevyvíja...
Moja otázka: Kedy si si naposledy kúpil nejaký zložitejší výrobok vyvinutý na Slovensku (automobil, spotrebná elektronika, domáci spotrebič a pod.) a ktorý?
Moja druhá otázka: Čechov ekonomicky dobiehame, ale české mestá sú plné pracujúcich Slovákov, vrátane mnohých mojich známych. Prečo asi?
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Auto