SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pozreli sme sa do továrne Tesly. Vyhoria v nej ľudia alebo investície? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Musk zrejme potrebuje, aby sa mu v továrni usadili odbory. Také ako Teamsters. Predtým vodiči šoférovali do vyčerpania. Až odbory im vybojovali lepšie pracovné podmienky. Kto to kedy videl pracovať v kuse 60 dní. Také nebolo ani v ruských gulagoch.
 

 

v Tesle na Kukučínovej sa pracovalo 42 hod. týždenne.
A mali tam odbory.... Síce komunistické, ale ROH.
 

 

zamestnanci Tesly už n hlasovali o zavedení odborov a s drvivou väčšinou hlasovali proti. Práve vo Freemonte si veľmi dobre pamätajú časy, keď vo fabrike NUMMI, ktorá dnes patrí Tesle, vyrábalo GM a Toyota a ako sa na nich odboroví predáci vykašľali a súhlasili s jej zatvorením a presunom výroby. Načo platiť poplatky odborárom, keď sa tí na vás vykašlú?
 

 

Tak nech im pánbožko pomáha. Iného nevidím.
 

 

ak si pozrieš rôzne fóra, ktoré píšu o práci v tesle, veľa ľudí to považuje za výhodu, že môžu pracovať viac, lebo si viac zarobia. Ak sa do roka situácia znormalizuje , tak sa to zemestnancom, čo toto podstúpili, vráti aj s úrokmi, pretože každý z nich dostáva ako súčasť platu aj akcie firmy.
 

 

Akcie firmy? No, len som si spomenul, že Bill Gates nechcel, aby akcie MS vlastnili jeho zamestnanci. S tých lepších urobil milionárov, ale za akcionárov ich nechcel.
 

 

platiť ľudí akciami je štandard pri start upoch v kalifornii. Ak mi tu tvrdíš, že zamestnanci microsoftu neboli platení akciami, tak mi prosím povedz odkiaľ má Steve Ballmer tie miliardy?
 

 

Neviem ako je na tom Ballmer. Bill Gates zrejme všetky miliardy si nemohol nechať pre seba. O štrutkúre akcionárov Microsoftu neviem nič. Počul som len to, že Gates nechcel, aby jeho bežní zamestnanci mali akcie firmy.
 

 

Takze nic nevies, ale komentujes. Nabuduce si veci nastuduj a potom komentuj. Co pises je v prudkom rozpore s realitou.
 

 

To čo ty píšeš, je v prudkom rozpore so slušnosťou. Povedal som, čo som čítal. Ak to neakceptuješ ale ideš ma blbo urážať, tak si trhni nohou.
 

 

Podľa tvojich príspevkov je zjavné, že kritické myslenie Ti nie je vlastné. A ak si prečítaš niekde niečo divné, tak sa ani neobťažuješ si to overiť.
Ani si sa nepozrel kto je Ballmer. Je to bývalý CEO Microsoftu, ktorý sa ako prvý človek v histórii stal miliardárom na základe toho, že dostával ako súčasť platu akcie Microsoftu. Takže povedať, že Microsoft nevypláca zamestnancov v akciách je rovnaká hlúposť ako že slnko nikdy nezapadá. Čiže je to presne naopak, Microsoft vypláca vo veľkom zamestnancov akciami. Ja nie som taký lenivý ako Ty a dal som si to do googlu a nižšie máš niekoľko detailov aký je systém pre bežných zamestnancov. Skús sa naučiť používať internet a potom sa ti nestane, že napíšeš do neba volajúcu hlúposť a potom sa urazíš, že ti ľudia píšu že píšeš hlúposti bez overenia faktov.
Generally speaking, Microsoft gives stock grants these days. At review time (or on-hire) you'll be granted a certain dollar amount of stock. The day the grant becomes effective, that dollar amount is converted to a number of shares based on the current share price. This is not an option (though you could consider it an option with a strike price of $0) so the number of shares is lower than option-based compensation, but the dollar value is similar at the time of grant. The size of the grant is dependent on your job level and your performance for the year.


The awards generally vest evenly over five years. You don't actually receive any stock on the grant day, previously you would get 20% every year after the grant. This is changing to 10% every six months, but the effect is similar, the full grant is yours five years after the grant date. This also means that the grants can start to stack up. Getting grants the previous three years means three vests happening at (approximately) the same time.


Microsoft also allows you to buy a certain amount of stock at a discount, under an ESPP program. This is more benefit than direct compensation, but the IRS considers the discount to be part of your income.
 

 

Ono je to tak, že diskutujúci nemusí mať pravdu. To však nemá byť dôvodom, aby ho zasypali urážkami. O tom, že Bill Gates nechcel aby jeho zamestnanci vlastnili akcie MS, som čítal. Ale nebudem teraz po tom pátrať, aby som uspokojil nejakého neslušného nevyskákaného pubertiaka.
 
Hodnoť

Vyrobit tyzdenne 5 tisic aut za tyzden,

to je perpetum mobile, alebo nejaka casova slucka ?
 

 

To je len snaha prekricat tu Muskovu zufalost
 


Najčítanejšie na SME Auto