SME
Nedeľa, 9. august, 2020 | Meniny má ĽubomíraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nehoda na Račianskom mýte v Bratislave zablokovala dopravu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Nehoda na Racianskom, ilustracne foto Safarikovo namestie. Krasa.
 

súhlas.

images.google.com
racianske myto

..ale tak, ja si kvalitu neplatím, ja si musim fotku racianskeho myta najs sam.. :-)
ale kde sa stala chyba u Teba :-))))

(som z BA, viem ako racianske myto vyzera)
 

 

Veď je tam električka, takže ok. Minule v článku o električkách dali ako ilustračnú fotku trolejbus.

Fakt netuším, prečo si redakcia myslí, že čitatelia potrebujú "ilustračné fotografie", "podcasty", feministické blogy namiesto komentárov a pod. Všetko sú to veci od veci.
 

 

ak by sme chceli byt exaktny, tak ide o Sturovu s pohladom na Safko ;)
ale vezmi si, je to z BA? je. su tam kolaje pre elektricky? su. a k tomu aj jedna salina zdarma ;)
je tam namestie?..tochu v dialke, ale je
je tam krizovatka?..tochu v dialke, ale je

...takze aspon trochu sa priblizilil...ale pozrime sa na to optimisticky - treba ich takto poranu pochvalit ze tam nerupli fotku Prahy s metrom, LOL
 

 

oh ale uslo mi ze na ilustracke nie je trolejbus!
tak jedna minuska pre prestitutov, nech dnes nezerem ;)
 
Hodnoť

 

Aspoň keby ste k tomu podávali správne informácie a hlavne teda obrázky :)
 
Hodnoť

 

.
 

 

a nikde sa nepise, ze vodic trolejbusu zrazil chodca.
 

 

Nehoda sa stala ráno, okolo 8:25, teoreticky pre potreby čitateľov bohato postačí to, ak je vonku informácia, je nehoda, MHD aj IAD sú z časti blokované, tak rátajte so zdržaním.

Nehoda je v štádiu vyšetrovania, takže okrem účastníkov a vyšetrovateľov nateraz asi nikto presne nevie, čo sa tam stalo a prečo.

Pravdepodobným, nateraz oficiálne nepotvrdením dôvodom nehody je zmena signalizačných plánov semaforov na tejto križovatke, lebo MHD dostala preferenciu. A táto preferencia narušila desaťročia platné návyky chodcov, a ak si to neuvedomia a pôjdu cez zebru "podľa pamäti", a nie podľa svetelnej signalizácie, tak sú v priamom ohrození života, že ich zrazí ťažký autobus, či trolejbus!

O čo sa jedná? Čo tam roky platilo?

Platilo to, že keď smer z dolnej časti Šancovej smerom cez Račianske mýto na hornú časť Šancovej dostal červenú a vozidlá zastavili, tak samozrejme dostali zelenú smery z Radlinkského a z Račianskej. A zároveň dostali zelenú aj chodci krížom cez Šancovú.
Chodci to samozrejme vedeli a akonáhle zbadali, že autá na Šancovej, idúce zo smeru Trnavského mýta už zastavili, tak sa automaticky sa pustili cez prechod na druhú stranu Šancovej, lebo vedeli, že o pár sekúnd budú mať zelenú. Tí čipernejší už neraz boli v polovici vozovky, keď im naozaj naskočila zelená.
Lenže nedávno sa to radikálne zmenilo a pohyb chodcov podľa desaťročia zažitých zvykov je o priamom ohrození života!

Čo sa tam zmenilo?
Zaviedla sa tam preferencia vozidiel MHD. Autobusy a trolejbusy zo smeru Trnavského mýta pred vjazdom zo Šancovej do križovatky Račianskeho mýty majú svoj kratučký bus-pruh. A zmenilo sa to, že tento bus-pruh dostal svoj vlastný semafor, podobný, aký majú električky. A autá už majú červenú, ale vozidlám MHD ich osobitný semafor stále signalizuje "voľno"!
Teda vozidlá MHD sa cez križovatku ešte dostanú, a zastavia až na zastávke. Po výmene cestujúcich vyjdú von zo zastávky a takto sa pri opúšťaní križovatky ešte dostanú pred tie autá, ktoré semafor zadržal už pred križovatkou.

Teda tu bol kameň úrazu! Autá chytili už červenú, ale trolejbus idúci vo svojom bus-pruhu mal zelenú. To ale chodec nevedel, videl iba to, že autá postáli, tak po starom vstúpil na vozovku, nuž a rozbehnutý trolejbus so signálom voľno ho sejmul.

Teda je tam nový signalizačný plán, na staré zvyky treba zabudnúť! Ak aj máte rodinu, najmä starších rodičov, fungujúcich podľa starých zvykov, ale aj deti, tade samostatne idúce do školy, tak ich láskavo upozornite na túto zásadnú zmenu a nech na staré návyky zabudnú.
Jednoznačne platí to, že autá zastavia, ale MHD ešte pár sekúnd má zelenú. Po novom treba bezpodmienečne rešpektovať červený signál pre chodcov! Tak si svojich milých upozornite, aby ste nemuseli predčasne organizovať ich pohreby!

A ani vodiči áut nič nepokazia, ak podľa možností na červenú zastavia tak, aby ich autá vozidlá MHD mohli v tom bus-pruhu predbehnúť a zastaviť na zastávke...
 

 

ďakujem za objasnenie, chodím tadiaľ každý deň, a nechápala som posledné týždne prečo MHD chodí na červenú. našla som na imhd, že pribudla nová signalizácia, ktorá ale nie je pre bežného chodca moc viditeľná. lebo často sa chodec pozrie na semafor pre autá a keď naskočí červená, tak vie, že už prichádza jeho čas.
ja som bola účastníčka nehody, bola som v trolejbuse, keď sme ho zrazili, tak ma to dosť znepokojilo, a veľmi dúfam, že je v poriadku ..
 

 

Tak aj ty si musíš dávať pozor a na staré zvyky treba zabudnúť! Ja cez tú zebru chodím možno raz za dva mesiace, a tiež som vždy konal tak, že autá už stoja, tak môžem ísť, lebo o pár sekúnd bude zelená.
Tak teraz už to neplatí. Autá postoja, MHD ale až neskôr. Povedz to aj svojim známym a rodine, čím väčšej skupine to "roztrúbiš", o to menšia pravdepodobnosť, že tam niekoho zabije.
A ak by si tade išla autom, a ak sa to dá, tak urob vozidlám MHD miesto, aby tú svoju preferenciu mohli využiť, alebo upozorni na to vodiča, ktorý Ťa autom vezie...
 

 

Išiel som tade s MHD včera večer okolo 19:45, a signalizačný plán je pravdepodobne vrátený do pôvodného stavu, teda MHD opäť stratila svoju preferenciu, všetky pruhy opäť naraz dostávajú signál "Stoj".
Nateraz samozrejme neviem, či je to vrátené do pôvodného stavu z dôvodu tej nehody, alebo či signalizácia križovatky má viac režimov, trebárs špička/sedlo, deň/noc, či pracovný deň/víkend a pod.

Dopravná plánovačka Kratochvílová evidentne stále je vo svojej pôvodnej forme, teda s občanmi komunikovať stále nevie, neupozorňuje na zmeny. Teda opäť komunikujem ja, sledujte signalizáciu a na staré zvyky zabudnite, nevieme, čo tam ešte tá neschopná pani nečakane vypotí a ako opäť zasiahne do signalizačných plánov...
 

Ďakujem,

ze to konečne niekto výstižné objasnil. Denne tam prechádzam xx krát. A zvyky chodcov...nie železná, ale zelezobetonova či kevlarova košeľa...!!!
Vrhajú sa na priechod, hoci je červená...len aby " stihli"...
Nuž dobrovoľní darcovia orgánov na transplantaciu....najdite si iné miesto samovraždy, nie frekventovanú križovatku v meste...robite zdržanie ostatným...
P.s. asi bez sarkazmu to chodci( som vodič, chodec aj cyklista
.)nepochopia....
 

Pokial ta zelena je tak kratko,

ze sa to neda stihnut, mozno by si to chapal. Neviem presne tento prechod, ale na trnavskom take su.
 


Najčítanejšie na SME Auto