SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tatra 603X Coupé ožila, zatiaľ ako dokonalý model (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pekný nadčasový dizajn

S takýmto dizajnom by sa to mohlo presadiť aj dnes, napríklad ako elektromobil. V danom čase v socializme to však bolo zrejme nevyužiteľné. Šesťstotrojky a šesťtotrinástky boli podnikové manažérske autá cenovo nedostupné bežným ľuďom, a taký by bol aj tento typ, avšak oveľa menej praktický. Ako športový typ pre ľudí bola potom určená Š 110 R.
 
Hodnoť

Toto nie je nič iné

ako zbytočný angažovaný sentiment. Už za protektorátu Nemci zakázali nemeckým dôstojníkom jazdiť na Tatraplánoch, pretože mali ľahký predok, tým pádom zlú reakciu auta za zníženej adhézie. Dnes sme ďalej, trendom je motor vpredu a pohon prednej nápravy. Toto je taký ideologický výkrik do tmy. Zdôrazňujem pojem ideologický.
 

 

Prečo všetko z minulosti škatuľkovať do kolónky "ideologické"? Hádam vtedy nežili šikovní odborníci, konštruktéri atď.? Napr. ja keď vidím toto auto, nevidím veľký rozdiel oproti takým francúzskym autám z tej doby. Myslím, že toto by medzi ne celkom zapadlo. Navyše jeho návrh vznikal v súkromí dizajnéra, nie počas jeho práce.
 

No tak

si ho kúp
 

 

Tak predsa otázka nestojí.
 

 

Nechcem porovnavat, ale pozri si napr konstrukciu Porsche, ty trend.
 

 

Resp. pochopil si vlastne o com je ten projekt? Cielom nie je spravit nahradu za tvoj firemny Passat Combi. Podla mna to malo na tu dobu dost nadcasovy dizajn.
 


Najčítanejšie na SME Auto