SME
Piatok, 28. február, 2020 | Meniny má Zlatica

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Francúzsky crossover Peugeot 2008 narástol a dozrel (prvá jazda) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

SUV moc nemusim, ale toto ma pekny dizajn. Co ma zarazilo je objem palivovej nadrze. 44l maju auta nizsej strednej triedy.
 

hmmm

Dizajn by mal byť pri kúpe v rebríčku rozhodovania až za motorom...tento trojvalec má v 208 záruku na 60 000km. Ak to platí aj pre 2008, tak by som sa tomu autu vuhol veľkýýým oblúkom.
 

 

No ja by som si to auto nekupil ani nahodou, len som zhodnotil dizajn. Jasne, ze na prvom mieste by bol motor, podvozok, ergonomia.. diizajn by ale tiez zohraval nejaku ulohu, na konci by bola urcite farba :)
 

 

sestra si kupila 1,generaciu...ma 62000km a na 1000km dolieva cca 2l oleja...trojvalec...teraz to riesi ,kedze nepresla cez STK...
 

 

nie náhodou 62000 km, či?
 

 

sorry, videl som o jednu nulu viac
 

 

Zmluvná záruka je 2-ročná záruka na nové vozidlá Peugeot, bez ohľadu na počet najazdených kilometrov.
 

lenže

2008 alebo 208 je model, ktorý nie je mierený na fleet, kde sa za tie 2 roky najazdí viac ako 60 000km. Toto je typické auto do mesta a pre slovenskú strednú triedu. Ujka okolo 50, čo si kúpil auto na 20 rokov. A ten motor sa mu začne kaziť práve po 5-6 rokoch keď bude mať 60 000km a záruka nikde. Mám na tento motor veľmi referencie...a ako hovorím nikdy by som nebral auto s ním.
 
Hodnoť

Veď to je

nafúknutá 3008ka, či?
 
Hodnoť

 

"Trojvalec pracuje kultivovane a má lahodný zvuk".
Ako, chápem, že Vám za tie "recenzie" automobilky platia, ale keď už im robíte PR, tak nás nemajte za blbcov.
 

 

Dobrý deň. Pointa bola, že ten lahodný zvuk bol umelý a vychádzal z reproduktorov. A trojvalec v Peugeote 2008 pracoval oproti konkurenčným naozaj kultivovanejšie. Viac sa samozrejme dozvieme v redakčnom teste ale pri prvej jazde mi to prišlo veľmi fajn. Mrzí ma, že to nebolo pochopené správne.

Želám pekný večer,

Daniel Balucha - autor
 

 

Dobrý deň.
Hoci nie so všetkými recenziami súhlasím, no testy hodnotím kladne a som spokojný. V mnohých prípadoch je to o subjektívnom dojme.
Chcel by som sa však spýtať, či nemáte v pláne testy s trojvalcom po nejakej záťaži. Napr. po 50-60 tisíc km, každodennom jazdení.
Pretože na trojvalce a 1.0 l motory len samá chvála, ale je to reálne použiteľné auto na každodenné jazdenie po diaľnici? Viď príspevky vyššie.
Podobný väčší test by bol možno fajn, len je pravdepodobné, že nie každá automobilka by bola spokojná s jeho výsledkami. Ale možno sa mýlim.
Ďakujem a pokračujte vo svojej práci tak ako doteraz. Chyby sa nájdu vždy, ale dajú sa odstrániť.
 


Najčítanejšie na SME Auto