SME
Štvrtok, 4. jún, 2020 | Meniny má LenkaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Študenti odrežú Škode Scala strechu a spravia z nej dvojmiestny kabriolet (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pekné, študenti sa (napriek vírusu) snažia upliesť bič.
 

rozrezat

a nemohli by ju rozrezat celu? ved to vyzera zufalo od zaciatku
 
Hodnoť

 

Tiez nechapem, preco SKODA za cele tie roky nevyrobila ani jeden model cabrio.
 
Hodnoť

Som veľmi skeptický

a neverím, že automobilka dá na návrhy "akýchsi" študentov, aj keď svojich. Podnikoví dizajnéri majú takýchto návrhov plné šuflíky, napokon preto sú tam.
Aj za socíku jestvovali dizajnérske súťaže vypísané časopisom "Automobil" a podobnými časopismi. Napriek tomu, že dizajnérske práce a návrhy prekonávali tie fabrické, nik o nich ani len nezavadil. To skôr niektorí nadšenci z Bratislavy postavili svoje prototypy "naživo".
Len si prestavme, že dáke "ucho" príde s úžasným návrhom a obráti niekoľkoročnú prácu podnikových profesionálov na posmech.
 

 

Obávam sa, že si nepochopil zmysel študentských projektov.
Samozrejme, že automobilka s tým nebude nič robiť. Ale môže pomocou toho nájsť šikovných budúcich dizajnérov.
 

Kedysi, redaktor Technických novín

spovedal na Brnenskom veľtrhu zástupcu japonskej firmy Nikon, ako je to u nich so zlepšovateľským hnutím, ako sme ho poznali v Československu. Keď japonský zástupca poprosil, aby mu vysvetlili, čo tým zlepšovateľským hnutím sledujeme, pochopil našu problematiku, pousmial sa a odpovedal v tom zmysle, že ak by v jeho firme takáto iniciatíva pracujúcich mala ísť zdola, zrušil by vývojové oddelenie.
 

 

Síce naďalej nechápeš čo sa ti pokúsil ozrejmiť diskutér nad tebou, ale aspoň si sa vyrozprával..
 

Ak by si pozorne čítal,

tak hovorím stále k veci, súviciacou s problematike vývojových oddelení a hľadaním talentov. Študentov, nádejných dizajnérov, sú mraky. Podobne, ako architektov. Ale talenty, skĺbené s usilovnosťou, so záberom na iné technické disciplíny, so znalosťou pevnosti rôznych materiálov, aerodynamiky, s vlastnými trojrozmernými modelmi, tam už tá možnosť výberu rapídne klesá. Je to doživotné vzdelávanie, rehoľa, podobne, ako lekár, dobrý lekár.
 


Najčítanejšie na SME Auto