Dosiahnuť hranicu 400 km/h zvládne len úzka skupina áut. Teraz sa k ním pridalo ďalšie vozidlo, ale iba dvojkolesové. Upravená Kawasaki H2R umožnila dosiahnuť túto rýchlosť tureckému pretekárovi a štvornásobnému šampiónovi v sérii Supersport World Championship.
Kenan Sofuoglu je na najlepšej ceste k zisku piateho titulu, to mu však nebránilo absolvovať štvormesačnú prípravu na pokorenie rekordnej rýchlosti. Ako miesto pre neoficiálny rekord bol určený novopostavený most cez Izmitský záliv.
Rekordnú rýchlosť dosiahol Kenan dva dni pred oficiálnym otvorením mosta. Úsek dlhý 2,68 km zvládol za menej ako 30 sekúnd. Jeho pokus však nebol oficiálne uznaný a nedostane sa medzi rekordy.
Tachometer síce ukázal rýchlosť 400 km/h, chýbal však údaj z presne kalibrovaného radaru. Navyše sa do hodiny neuskutočnil ani opakovaný pokus v opačnom smere, potrebný pre uznanie rekordného zápisu.
“Maximálna rýchlosť, ktorú dosahujeme v pretekoch, je okolo 300 km/h, takže 400 km/h je skutočne vysoká rýchlosť“, nechal sa počuť Sofuoglu.
Turecký pretekár, momentálne jazdiaci za tým Kawasaki Puccetti Racing, dosiahol už v predchádzajúcich pokusoch rýchlosť 390 km/h. Teraz sa môže opäť naplno sústrediť na svoju športovú kariéru. V priebežnom poradí World Supersports mu patrí prvé miesto a pokúsi sa obhájiť celkové prvenstvo z minulého roka.