BRATISLAVA. Pred mesiacom bolo potvrdené, že nový liftback určený pre európske trhy sa bude volať Rapid. Dnes je známe, kde novinka absolvuje výstavnú premiéru. Ruské médiá sa zhodujú, že škodovku odhalia koncom augusta na autosalóne v Moskve (27. - 30.8.).
Päťdverový Rapid bude po dizajnovej stránke vychádzať zo štúdie Škoda Mission L. V portfóliu značky sa zaradí medzi Fabiu a Octaviu, a to veľkosťou i cenou. Platforma novinky využíva prednú nápravu z koncernových malých áut Audi A1/Seat Ibiza/VW Polo, zadná pochádza zo Škody Roomster.
V septembri príde nová Octavia
Pod kapotou budú pracovať najmä prepĺňané zážihové i vznetové agregáty - 1,2 TSI, 1,4 TSI či 1,6 TDI. Nie je však vylúčené, že v role základnej motorizácie sa objaví niektorý zo starších atmosférických motorov. Táto verzia by plnila najmä úlohu cenového lákadla.
Nový Rapid zrejme už na jeseň dostane technicky zhodného súrodenca v podobe Seatu Toledo. Oba modely budú vyrábať v Mladej Boleslavi.
Českú automobilku čaká nabitá druhá polovica tohto roka. V krátkom časovom intervale predvedie dve významné novinky. Na prelome septembra a októbra v Paríži sa totiž predstaví úplne nová Octavia.
Autor: fg