Rallye Matador Tatry patrila českým posádkam

Posledným tohtoročným podujatím majstrovstiev Slovenska v automobilových súťažiach, zároveň európskeho šampionátu FIA, európskeho pohára jazdcov, pohára východnej Európy i pohár SR bol 32. ročník medzinárodnej automobilovej súťaže Rallye Matador Tatry

. Jej ťažisko sa z podtatranského Popradu prenieslo do mesta pneumatík Púchova. Na 48 súťažných posádok zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Ukrajiny, keď účasť na poslednú chvíľu odriekli posádky Nemecka, Rakúska a Talianska, čakalo 710 km s 15 rýchlostnými skúškami v dĺžke 195 km.

Príťažlivým sa črtal súboj Kuliga a Horniačka s posádkou Cserhalmi – Bánoci o titul majstra Slovenska. Bližšie k nemu mal Poliak Kulig, na ktorého strácal Cserhalmi 55 bodov. Na prvých 390 km a deväť rýchlostných skúšok dlhých 120 km vyštartovalo v sobotu ráno 48 súťažných posádok. Po štyroch rýchlostných skúškach viedla posádka Kulig – Horniaček na Toyote Corola WRC s náskokom 9 sekúnd pred českou posádkou Pech jun. – Uhel a Cserhalmim s Bánocim na Škode Octavia WRC. Vypadlo už osem posádok, okrem iných aj Čech Tomáš Hrdinka pre poruchu prevodovky.

Po prvom dni bola na vedúcej pozícii Rallye Matador Tatry posádka Kulig – Horniaček s náskokom 15 sekúnd a poľský majster mal blízko aj k titulu majstra Slovenska. Cserhalmi bol v priebežnom hodnotení štvrtý, keď na Poliaka strácal takmer tri minúty. Do 9. rýchlostnej skúšky Kulig s Horniačkom odmietli odštartovať s výhradou, že vraj na trati sú kamene a absolvovali ju s voľným prejazdom. Za to ich jury potrestala desaťminútovou penalizáciou, na čo posádka zo súťaže odstúpila a otvorila tak cestu k celkovému víťazstvu českej posádke Václav Pech s Petrom Uhelom na Toyote Corolla WRC.

Druhé miesto si na 710 km dlhej trati s 15 rýchlostnými skúškami vybojovala ďalšia česká posádka Š. Vojtěch – M. Ernst na Toyote Celica GT4 a tretí skončili ďalší Česi T. Vojtěch - Š. Palivec na Toyote Celica GT 4. Slovenská posádka Tibor Cserhalmi s Vladimírom Bánocim skončila štvrtá a tak majstrami Slovenska sa tak napriek odstúpeniu stali Kulig s Horniačekom.

Konečné výsledky: 1. V. Pech jr. – P. Uhel (ČR) Toyota Corolla WRC 1:26:16,3, 2. Š. Vojtěch – M. Ernst (ČR) Toyota Celica GT4 +1:09,1, 3. T. Vojtech – Š. Palivec (ČR) Toyota Celica GT 4 +3:26,3, 4. T. Cserhalmi – V. Bánoci (SR) Škoda Octávia WRC +4:04,3, 5. M. Jandik – R. Chrastecký (ČR) Mitsubishi Lancer EVO VI +5:29,0, 6. P. Poulík – J. Malčík (ČR) Mitsubishi Carisma G N4 +7:34,7.