Splash má zadné krídlo a jazdné vlastnosti ako formula.
Automobilka Rinspeed patrí medzi najmenšie na svete, pretože jej malosériová výroba sa špecializuje na nevídané prototypy prípadne na extrémne úpravy vozidiel iných značiek. Nikoho teda neprekvapilo, že švajčiarsky kreatívny výrobca predstavil v Ženeve auto na cestu, vodu i vzduch. Na rozdiel od väčšiny podobných malých značiek, však Rinspeed myslí aj na životné prostredie. Obojživelník Splash má preto špeciálny motor na zemný plyn.
Auto, ktoré nemá problémy jazdiť po ceste a vzápätí sa vydať na plavbu po vodnej hladine, už Rinspeed vo svojom programe mal. Teraz doviedol nápad do dokonalosti a k schopnosti plávať pribudlo lietanie. Pod karosériou z ultraľahkých karbónových zložiek sa ukrýva agilné športové auto. Dvojmiestny Splash vyvinie na ceste maximálnu rýchlosť 200 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchľuje za 5,9 s. Dosiahnuté parametre sú výsledkom nízkej hmotnosti Splashu (850 kg) a silného dvojvalcového motora výkonu až 140 koní. Motor Weber má turbodúchadlo a objem iba 750 cm3. Na pohon si možno vybrať benzín alebo zemný plyn. Ak ide Splash na plyn, ekologické parametre motora sú vynikajúce. Agregát poháňa zadné kolesá cez 6-stupňovú prevodovku.
Podľa šéfa automobilky Franka M. Rinderknechta má plynový pohon budúcnosť. Motor šetrný k životnému prostrediu bol navrhnutý preto, lebo Splash patrí do prírody, na vodnú hladinu jazier a pokojne tečúcich riek. Keď vojde Splash do vody, začína sa robotizovaná prestavba na plavidlo. Zozadu sa vysunie lodná skrutka s kormidlom a ostatné hydrodynamické prvky.
Minimálna hĺbka vody umožňujúca plávanie je 1,3 m. Kapitánovi plavidla ostáva aj na vode v rukách volant, pretože vychýlenie kolies sa prenáša na tzv. Z kormidlo. Pokojné plávanie sa končí pri rýchlosti 30 km/h. Pri vyššej rýchlosti sa začne auto dvíhať nad vodu až do výšky 60 cm nad hladinou. Ponorená ostáva lodná skrutka, kormidlo a hydro-krídla. Splash môže na pokojnej hladine lietať rýchlosťou až 80 km/h (45 uzlov) a na vlnách 50 km/h (28 uzlov).
Rinspeed Splash môže na prvý pohľad vyzerať ako hračka pre bohatých. V praxi ho možno čaká šľachetnejšie využitie napríklad pri záchrane ľudí. V každom prípade 48-ročný Frank M. Rinderknecht ukázal, že Švajčiari vedia okrem syra a hodiniek vyrábať aj lietajúce autá.