Súčasne s limuzínou prichádza na trh aj inovované kombi označené C5 Break. Z predchádzajúceho modelu C5 sa predalo 460 000 kusov a výrobca očakáva ešte väčší úspech. K efektnému vzhľadu pribudol prepracovanejší interiér, kvalitné, miestami až honosne vyzerajúce materiály a krajší prístrojový panel. Súčasťou modernizácie však boli technické novinky a nové motory. Na začiatok je v ponuke šesť motorov z toho tri benzínové a tri naftové. Zámerne sme si vyskúšali najslabší nafťák HDi 110 s objemom 1,6 l ale slušným ťahom od nízkych otáčok. Skutočné potešenie z jazdy však poskytuje trojlitrový V6 motor pripojený k šesťstupňovej prevodovke. Vonkajšie rozmery karosérie i rázvor (275 cm) patria k horným hodnotám tejto triedy a z toho vyplýva objem batožinového priestoru 471 l (1315 l) a slušný priestor pre cestujúcich. Bezpečnostný balík zahŕňa ESP, ABS, ASR, sedem airbagov (vrátane kolenného) a vylepšenú tuhosť karosérie. K bezpečnosti prispieva aj systém AFIL upozorňujúci vodiča na neželané opustenie jazdného pruhu, nový tempomat a bi-xenónové natáčacie svetlomety.
Nová predná maska s firemným emblémom zapracovaným do dizajnu kapoty naznačuje novú, krajšiu tvár Citroenu. Okrem inej prednej masky chladiča a predných reflektorov sa dizajnové zmeny dotkli aj zadnej časti. Odvážne zadné svetlá pripomínajú svojim tvarom bumerang. Citroen sa zrejme vrátil do éry slávneho a netradičného dizajnu. Vzhľad C5 korešponduje s líniami menšieho modelu C4 ale bočný profil karosérie ostal nezmenený. Počas dvoch dní na západnom pobreží Francúzka sme pútali pozornosť všade, kde sme sa s Citroen C5 objavili. Zmena dizajnu zrejme postrehli aj samotní francúzi.
Nové bi-xenónové svetlomety majú okrem zmenenej vizáže novú – duálnu techniku natáčania sa do zákruty. Citroen zaviedol ako prvý na svete nezávislé natáčanie reflektorov. Keď vodič vchádza do zákruty senzor rozlišuje uhol natočenia kolies a smer, do ktorého sa kolesá vychyľujú. Svetlo osvetľujúce vnútornú časť môže svoj smer vychýliť až o 15 stupňov, ale druhé svetlo na vonkajšej strane zákruty sa vychýli iba o 8 stupňov. Škoda , že prvé jazdy s Citroen C5 netrvali do večerných hodín aby sme mohli nové prvky vyskúšať v praxi. Napokon na zatmenie oblohy by sme na západnom pobreží čakali asi o hodinu dlhšie ako u nás.
Vzdialenosť od pedálov vodiča po operadlo zadného sedadla je 180 cm, šírka v oblasti ramien vzadu dosahuje až 142 cm a výška stropu nad zadným sedadlom 93 cm – pohodlie a priestor sú na vysokej úrovni. Tvarovanie sedadiel, by mohlo byť výraznejšie ale priestor nechýbal ani takmer dvojmetrovému členovi organizačného štábu. Citroen C5 poteší stvárnením interiéru milovníkov comfortu a pohodlnej jazdy.
Hydraulické pruženie tiež prešlo zdokonaľovacou kúrou. So zdvihnutým podvozkom možno pomaly absolvovať aj veľké nerovnosti. Vybrané verzie ponúkajú nastavenie chrakteristiky pruženia v závislosti na štýle jazdy. Mimoriadny komfort aj na rozbitých cestách je hlavnou devízou hydraulického pruženia. V chvíľkovej nerozvážnosti sme s autom zašli až na pláž a takmer zapadli v piesku. Ťažká predná časť s motorom V6 sa začla veľmi rýchlo zabárať v piesku. Našťastie sme mohli zvýšiť svetlosť podvozka a tak veľmi opatrne vycúvať späť. Pekonávanie väčších nerovností síce nepatrí medzi každodennú prax vodiča limuzíny C5 ale v núdzi sa zdvíhateľný podvozok správa neoceniteľne.