Karl Friedrich Benz je autorom prvého automobilu na svete, motorovej trojkolky v roku 1886. O masové rozšírenie sa však postaral Henry Ford so svojim automobilom Ford T. V roku 1916 mal dokonca model Ford T 55 percentný podiel na trhu so všetkými vozidlami. To sa až dodnes nepodarilo prekonať žiadnej automobilke.

Na svete dnes žije približne sedem a pol miliardy ľudí. A už v roku 2010 vznikla štatistika, že každý siedmy človek na planéte vlastní jeden automobil. Takže môžeme oslavovať šesťročné výročie jednej miliardy automobilov na svete. Z toho celá štvrtina bola registrovaná v Spojených štátoch amerických a najväčšiu časť podielu si osvojila Čína. Počet automobilov v Číne sa dokonca zdvojnásobuje každých päť rokov.

Vedeli ste, že za vynálezcu stieračov sa považuje žena? Konkrétne ide o Mary Andersonovú z Alabamy, ktorá si systém ramienka s gumičkou ovládaný zvnútra automobilu nechala v roku 1903 patentovať. Svoj vynález sa snažila speňažiť ale firmy ju odmietali s tým, že taký nezmysel nemá potenciál na obchodný úspech. Po 17 rokoch jej patent vypršal.

Prinášame aj jednu nelichotivú štatistiku. Vodiči áut zabijú na celom svete každý rok viac jeleňov, ako poľovníci. Napríklad v susednom Česku ročne autá zabijú 566-tisíc zajacov, 346-tisíc ježkov, 68-tisíc bažantov či 52-tisíc srncov.

Najmenší automobil pochádza z Veľkej Británie. Britská spoločnosť Peel Engineering Company vyrába trojkolesové mikroautomobily a práve jej model Peel P50 je dodnes držiteľom titulu "najmenší sériový automobil". Toto mini vozidlo meria 1,4 metra a jeho hmotnosť je 60 kilogramov.