Pohľad na "papuču" nasadenú na kolese vlastného vozidla nepoteší žiadneho vodiča. Nečudo, veď sa s tým spája viacero nepríjemných záležitostí, vyčkávaním na policajtov počnúc a zaplatením pokuty končiac.
Americká firma Ideas That Stick považuje celý systém využívajúci blokovacie zariadenia na kolesá za archaický, neefektívny a zbytočne zdĺhavý. Prišla preto s nápadom nahradiť ťažkopádne papuče systémom pripevneným na čelné sklo automobilu.
Svoj vynález nazvala Barnacle a vybavila ho vzduchovým čerpadlom a dvoma prísavkami schopnými odolať ťažnej sile 45 kg. Ak by sa našiel niekto, kto by sa ho snažil ilegálne odstrániť alebo s autom z miesta priestupku odísť, upozorní na to vstavaný zvukový alarm.

Ten sa deaktivuje, a spolu s ním povolia aj prísavky, až potom, ako vodič zadá číselný kód, ktorý získa po uhradení pokuty. Zaplatiť ju je možné prostredníctvom telefónu a platobnej karty, pričom celý proces by mal trvať len niekoľko minút. A to vrátane odstránenia blokovacieho zariadenia, ktoré sa po uvoľnení dá jednoducho zložiť a vďaka nízkej hmotnosti sa s ním vraj ľahko manipuluje.
Následne má "hriešnik" 24 hodín na to, aby ho na príslušnom úrade vrátil. V kufri by mu pritom nejako výraznejšie zavadzať nemalo. Barnacle totiž v porovnaní s papučami vyžaduje o niečo menší úložný priestor.

Newyorská spoločnosť však nemyslela len na zvýšenie pohodlia previnilcov. Barnacle by mohol byť prínosom aj z hľadiska vyššej bezpečnosti osôb zodpovedných za nasadenie a odmontovanie blokovacích papúč. Pri svojej práci si totiž nezriedka musia kľaknúť nebezpečne blízko rušnej premávky.
To by sa stalo minulosťou, rovnako ako nutnosť jazdiť k zablokovanému vozidlu s cieľom odstrániť papuču v prípade, že má byť odtiahnuté.
Nech už je Barnacle akokoľvek dômyselnejší v porovnaní so súčasným systémom, obávame sa, že v očiach vodičov na príťažlivosti nezíska. Istý potenciál zbytočne nevyhrocovať už beztak nepríjemné a stresujúce situácie sa mu však uprieť nedá.