Max Verstappen tento rok vletel do seriálu F1 ako víchor. Najskôr začínal v stajni Toro Rosso, ktorá je akýmsi „b“ tímom Red Bullu. Svojimi výkonmi zaujal vedenie tímu natoľko, že sa ho po štyroch pretekoch rozhodli preradiť do “prvej ligy“. V tíme Red Bull zaujal miesto po Rusovi Kvyatovi. Max tak mohol predviesť svoj talent v špičkovom tíme. Hneď prvý štart v Španielsku premenil na víťazstvo.
Tento úspech sa mu odvtedy nepodarilo zopakovať, ale viackrát sa dostal na pódium. Často sa po pretekoch stal hlavnou témou v médiách, zaoberajúcich sa motoristickým športom.
Potom, ako sa na neho do vysielačky po jednom zo súbojov sťažoval fínsky matador, Kimi Raikkonen, sa na jeho hlavu spustila vlna kritiky pre nebezpečnú jazdu. Najviac zarezonovalo vyhlásenie trojnásobného majstra sveta, Nikiho Laudu. Ten posielal mladého Verstappena na psychiatriu práve po jeho súboji s Raikkonennom.

Časť fanúšikov ho ale velebila pre jeho agresívny štýl jazdy. V častokrát nudnej Formule 1 predvádzal odvážne súboje, ktoré dnes nie sú bežné. Okrem pozitívnych ohlasov si však vyslúžil aj množstvo kritických.
V priebehu sezóny ukázal Verstappen veľký potenciál a začali sa ozývať hlasy, porovnávajúce ho s velikánmi tohto športu, Sennom a Schumacherom. Zosilneli najmä po pretekoch v Brazílii.
Na dažďom zmáčanej trati sa v jednu chvíľu ocitol na 14. pozícii. Výbornou stíhacou jazdou dokázal predbehnúť 11 súperov, aby nakoniec skončil na treťom mieste. Práve rýchlosťou na vode a agresivitou v súbojoch pripomína mnohým legendárneho Sennu.

Maxov výkon ocenili aj v tíme Red Bull. „Často sa nestávame svedkami takých pretekov ako dnes. To, čoho sme boli svedkami, je niečo výnimočné“, nechal sa počuť Christian Horner, šéf stajne Red Bull. K pochvalným hlasom sa pridali aj ďalší.
„Verstappenova show. Bola to neskutočná jazda, veľkolepá zábava. Fyzika bola redefinovaná“, komentoval Maxovu jazdu šéf McLarenu, Toto Wolf.
Všetky predbiehacie manévre mladého Verstappena si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.
Aj keď Max predviedol v Brazílii naozaj krásne divadlo, stále ho nechceme prirovnávať k veľkému Sennovi. Na to musí ukázať viac ako pár vydarených pretekov. Potenciál v sebe rozhodne má a jeho kariéru budeme sledovať aj ďalej.
Paralela so Sennom však nie je náhodná. Ayrton Senna debutoval v F1 v roku 1984 v tíme Toleman. Podpriemerný monopost na problémových pneumatíkách Pirelli nedával mladému Brazilčanovi veľa šancí na úspech.

Počas sezóny predsa len raz zasvietil. V podmienkach na hranici regulárnosti predviedol na mokrej trati v Monaku strhujúcu jazdu. Po štarte z 13. miesta sa rýchlo prepracoval na druhú pozíciu. Okrem iných predbehol aj Niki Laudu.
S takmer pol minútovou stratou začal stíhať budúceho veľkého rivala, Francúza Prosta. Na podpriemernom Tolemane sťahoval náskok o tri, niekedy aj štyri sekundy na kolo.
Vo formule to možno považovať za svetelné roky. Navyše Prost jazdil na vtedy špičkovom McLarene (niektoré zdroje uvádzajú, že Prost mal problém s brzdami). Bolo len otázkou času, kedy ho Senna predbehne.
Zabránilo mu v tom až zastavenie pretekov pre neregulárne podmienky. Senna v Monaku 1984 poodhalil svoj geniálny talent. Záver Veľkej ceny sa však nevyhol menšej kontroverzii.
Alain Prost odstavil svoj monopost tesne pred cieľovou čiarou, reagujúc na červenú a aj šachovnicovú zástavku, znamenajúcu definitívne ukončenie pretekov. O pár sekúnd cieľom prehrmel Senna a začal oslavovať svoje víťazstvo.
Vedenie pretekov nakoniec rozhodlo o víťazstve Prosta. Do úvahy sa brali výsledky pri prejdení cieľa o kolo predtým. Posledné kolá týchto pretekov si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.