Volkswagen doviezol vlani do ČR najviac áut zo všetkých
PRAHA 9. januára (SITA, ČIA) - V roku 2001 sa v Českej republike predalo celkom 11 688 osobných a ľahkých úžitkových automobilov značky Volkswagen, teda o 1743 kusov viac ako v predchádzajúcom roku. Nemecká automobilka je preto tretí rok za sebou jednotko
SITA
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
u v oblasti importovaných automobilov do ČR. Výsledok je zároveň najlepším výkonom za celú desaťročnú éru pôsobenia značky Volkswagen v ČR. Prvú priečku si vybojoval Volkswagen aj v rámci predaja dovezených osobných automobilov, ktorých zákazníci kúpili vlani 9517 kusov. V roku 2000 to bolo 7836 automobilov.
"Medziročné zvýšenie predaja takmer o 18 % je vzhľadom na zložitú situáciu na českom trhu výborným výkonom," povedal vedúci divízie Volkswagen Frank Jürgens. Na výbornom výsledku značky Volkswagen v minulom roku sa najvýraznejšie podieľali modely Passat/Passat Variant, ktorých sa predalo celkom 3586. Úspešný bol aj model Golf, z ktorého sa predalo 2627 kusov. Tradičnou jednotkou značky Volkswagen v rámci segmentu úžitkových automobilov sú automobily modelovej rady Volkswagen Transporter, ktorých sa v roku 2001 predalo 1617 kusov, teda o 21 viac ako v roku 2000. "Spolu s modelmi Caddy a LT sme vlani predali celkom 2171 ľahkých úžitkových automobilov, teda o 62 áut viac ako v predchádzajúcom roku, čo pri zhodnotení vývoja českého trhu považujeme za úspech," povedal Dušan Blaško, vedúci divízie úžitkových áut spoločnosti Import Volkswagen Group.