SME
Pondelok, 24. január, 2022 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Silný vietor a sneh komplikovali dopravu. Meškali aj vlaky

Pre sneženie platí v oblasti Popradu prvý kalamitný stupeň.

BRATISLAVA. Sneh a silný vietor komplikovali dopravu na viacerých miestach Slovenska, najmä na Orave a Liptove. Pre sneh a popadané stromy meškali vlaky, šmýkajúce sa kamióny blokovali horské priechody.

"Horské priechody Donovaly aj Čertovica sú v súčasnosti plne prejazdné pre osobnú i nákladnú dopravu," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová. Podľa nej tak už pominul stav spred poludnia, kedy sa dopravná situácia predovšetkým na Donovaloch menila každú chvíľu.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Na spomínanom horskom priechode podľa slov Erika Piatera, vedúceho operatívno-technického oddelenia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Banská Bystrica, v noci zasahovali i hasiči, keďže tam uviazli desiatky nákladných a osobných áut a niekoľko autobusov. Situáciu sa im podarilo vyriešiť po polnoci.

Horský priechod Čertovica bol dnes ráno úplne neprejazdný, keďže na strane z Liptova sa podľa Faltániovej vyskytol problém s nákladným vozidlom, ktoré cestu zablokovalo. Predpoludním bol priechodný len pre osobnú dopravu.

Výstraha pred silným vetrom a snehovými jazykmi pre východ a sever Slovenska naďalej platí. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu aj na sobotu a nedeľu.

Dopravnú situáciu sme sledovali minútu po minúte. Ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

14:37 Mrazivé počasie a intenzívne sneženie zatiaľ výrazne neskomplikovalo prejazdnosť cestných komunikácií v Liptove a na Orave. Menšie problémy mohli spôsobiť v niektorých častiach regiónu len popadané stromy.

"Počas uplynulej noci a dnešného dňa sa vyskytli len menšie problémy s množstvom snehu, no všetky cesty sú zjazdné a dajú sa udržať. Dopravu skomplikovalo niekoľko popadaných stromov najmä v okolí Vyšnej Boce, no tie sme priebežne odstraňovali. Horšia situácia je skôr z opačnej strany Čertovice, teda smerom od Brezna," povedal riaditeľ liptovského závodu Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja Martin Kögel.

Podobná situácia panuje aj na susednej Orave. "Cesty, o ktoré sa staráme sú v poriadku. Rýchlostná cesta a cesty prvej triedy sú mokré, na cestách druhej a tretej triedy sa môže vyskytnúť vrstva kašovitého snehu do troch centimetrov. Popadané stromy sme odstraňovali v okolí Oravského Podzámku, Pribiša či Zázrivej, no všetky úseky boli aj sú zjazdné," skonštatoval Jozef Oršuliak, riaditeľ závodu Orava Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Pri Závadke spadli stromy k trati, hasiči sa s problémom vyrovnali rýchlo Čítajte 

13:18 Silný vietor zatiaľ vážnejšie problémy na Horehroní nespôsobil. Hasiči sa však museli vysporiadať so spadnutými stromami v tesnej blízkosti železničnej trate neďaleko Závadky na Hronom.

13:15 Počasie na Liptove robí vrásky na čele vodičom, cestujúcim, ale aj organizátorom podujatí.

Prečítajte si tiež: Na Liptove sa čerti ženia Čítajte 

13:05 Kým ráno ma Kysuciach ešte pršalo, momentálne sa opäť spustila chumelica. Na hlavnom cestnom ťahu I/11 sa tvoria dlhé kolóny.

Tie sú v súčasnosti aj v Čadci, kde sa musia vodiči pripraviť na dlhšie zdržanie. V týchto chvíľach odstraňujú v Čiernom – Vyšnom konci nehodu, zrazilo sa tam osobné auto s dodávkou. Ďalšia nehoda je aj v Skalitom.

Prečítajte si tiež: Chumelica sa na Kysuce vrátila, kolónam niet konca Čítajte 

12:36 Pre silný vietor a výstrahu pred veternou smršťou uzavreli adventné trhy na Bratislavskom hrade. Návštevníkom budú sprístupnené opäť v sobotu od 13:00 do 21:00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

12:30 Smršť vyvrátila niekoľko stromov na martinskom Národnom cintoríne a tie poškodili od 30 do 60 hrobov. Informoval o tom primátor Martina Andrej Hrnčiar.

"Vyčísľujeme škody a zisťujeme ich rozsah. Sú poškodené aj národné kultúrne pamiatky, ako napríklad hrob Svetozára Hurbana Vajanského. Momentálne je Národný cintorín z dôvodu bezpečnosti uzatvorený pre verejnosť," povedal Hrnčiar.

Prečítajte si tiež: Na Národnom cintoríne prudký vietor váľal hroby Čítajte 

Doplnil, že na pondelok je zvolaná mimoriadna komisia. "Už budeme vedieť predbežný rozsah škôd a začneme s ich odstraňovaním. Na Národný cintorín nemajú možnosť prístupu mechanizmy, čiže všetko sa bude musieť odstrániť ručne. Takže asi to chvíľu potrvá. Ale urobíme všetko pre to, aby bol Národný cintorín sprístupnený verejnosti v čo najkratšom čase," zdôraznil martinský primátor.

Skryť Vypnúť reklamu

12:09 Horská záchranná služba neodporúča túry do vysokohorských dolín. „Vo vysokých polohách fúka extrémne silný vietor, ktorý dosahuje v nárazoch rýchlosť až 110 kilometrov za hodinu. Počas sneženia v uplynulých dňoch a hodinách pripadlo 30 až 60 centimetrov nového snehu, lokálne je v polohách nad 1 800 metrov nad morom zvýšené lavínové nebezpečenstvo,“ upozorňujú. Tretí stupeň lavínového nebezpečenstva pretrváva naďalej vo Vysokých a Západných Tatrách.

12:00 Doprava na úseku Jablonica - Smolenice bola obnovená od 09:10 h. (Prerušenie trvalo od skorých ranných hodín. Vlaky boli nahradené autobusmi.)

11:36 Aj ďalšiemu súkromnému dopravcovi Leo Express výrazne skomplikovala dopravu kalamitná situácia v úseku Kráľová Lehota - Východná. "Vďaka modernej technike našich súprav a ústretovosti manažéra infraštruktúry ŽSR dokázali naše spoje prejsť problematickým úsekom trate bez čakania na pomocnú lokomotívu," opísala spoločnosť. V súčasnosti je teda oneskorený len spoj LE 1358 na trase medzi Košicami a Prahou, a to o tri hodiny.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Doprava kvôli zlému počasiu kolabuje aj v Česku Čítajte 

11:11 S dlhým meškaním musia počítať aj cestujúci súkromného dopravcu RegioJet. "Mrzí nás to, robíme maximum, ale podmienky sú skutočne veľmi nepriaznivé," zhodnotil hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj. Nočný spoj dopravcu z Prahy a rovnako aj ranný spoj z Košíc do Bratislavy majú podľa jeho slov meškanie v rozsahu troch až štyroch hodín.

"Pri obidvoch týchto spojoch bola v úseku Liptovský Hrádok - Štrba - Poprad-Tatry zavedená náhradná autobusová doprava," opísal hovorca. Súpravy oboch spojov sa podľa jeho slov premenili, aktuálne by teda mali pokračovať v jazde, avšak budú mať uvedené meškanie pri príjazde do cieľových staníc.

To podľa Ondrůja ovplyvní tiež jazdu ďalších spojov, na ktoré súpravy prechádzajú. "Tým, ktorí nemusia cestovať, umožňujeme bezplatné storno ich lístka alebo prerezervovanie na iný dátum," vysvetlil.

Skryť Vypnúť reklamu

10:48 V dôsledku tvorby snehových jazykov a závejov je uzatvorená cesta III/3063 Lučivná - Kúpele a III/2343 Štrba - hranica okresu Liptovského Mikuláša, upozorňuje správa ciest.

Na území Žilinského kraja sú všetky cesty zjazdné. Podľa cestárov sú diaľnice a rýchlostné cesty mokré, miestami s kašovitou vrstvou snehu do dvoch centimetrov a cesty I. triedy mokré, miestami s kašovitou vrstvou snehu od jedného do päť centimetrov.

10:31 Bratislavskí hasiči boli počas noci vyslaní k 22 prípadom, hasiči z Pezinka absolvovali deväť výjazdov a príslušníci Hasičského a záchranného útvaru 13."Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a osobných motorových vozidiel, spadnutých stĺpov elektrického vedenia, telefónnych stĺpov, strhnutých striech. Niektoré štátne cesty v okrese Malacky boli úplne neprejazdné. Celkom zasahovalo 86 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 23 kusmi hasičskej techniky," informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Skryť Vypnúť reklamu

V Trnavskom kraji mali hasiči podľa nej 14 výjazdov. Odstraňovali spadnuté stromy z cestných komunikácií a uvoľnenú strechu na prístrešku.

10:06 Rušnú noc mali aj mestskí policajti v Bratislave. "Mestským policajtom boli nahlásené viaceré mimoriadne udalosti, keď popadané stromy a reklamné pútače spôsobovali problémy najmä v doprave," uviedol hovorca polícia Peter Pleva.

V Karlovej Vsi na ulici Nad Dunajom spadol strom, ktorý museli odstrániť hasiči. V Petržalke ráno zasa na Osuského ulici vietor po okolí rozfúkal zatepľovací materiál a na Einsteinovej ulici museli z cesty odstrániť spadnutý reklamný pútač.

9:56 Sneh komplikuje situáciu aj na Tatranskej elektrickej a ozubnicovej železnici. Na viacerých úsekoch bola potrebná jazda snehovej frézy.

Skryť Vypnúť reklamu

Od 5.27 hod je kvôli spadnutým stromom úplne prerušená aj železničná doprava v úseku Smolenice – Jablonica, od 8.25 hod v úseku Čadca – Kysucké Nové Mesto aj medzi Štrbou a Štrbským Plesom.

Aktuálnu situáciu a dĺžku meškania môžete sledovať aj na mape železníc.

9:50 Pre silný vietor zasahujú hasiči v Žilinskom kraji najmä na Liptove a Orave. Podľa informácií z krajského operačného strediska hasiči aktuálne odstraňujú popadané stromy na ceste medzi Komjatnou a Studničnou, medzi Ružomberkom a Valaskou Dubovou, na ceste zo Zázrivej do Párnice, v obci Stráža v Terchovskej doline a medzi Pribišom a Oravským Podzámkom.

V Liptovskom Mikuláši pomáhajú hasiči upevniť plech visiaci zo strechy nemocnice a v Nižnej Boci na ceste cez horský priechod Čertovica zabezpečujú skrížený kamión s cisternou.

Skryť Vypnúť reklamu

9:44 Prvý kalamitný stupeň platí od 9:00 v oblasti Popradu pre intenzívne sneženie, tvorbu závejov a silný vietor s rýchlosťou do 90 kilometrov za hodinu. Informovala o tom Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja.

Pre záveje je naďalej uzatvorená cesta tretej triedy medzi obcami Šuňava a Štrba, úsek by mohol byť sprejazdnený poobede. Dopravné obmedzenia hlásia aj na ceste tretej triedy do Lučivnej, rovnako aj na ceste tretej triedy na trase Štrba - Važec.

Prešovskí cestári mali počas posledných 24 hodín vo výkone 104 kusov techniky, posypali vyše 10-tisíc kilometrov ciest.

9:37 V okolí Telgártu je viacero odstavených kamiónov, úsek je prejazdný iba pre osobnú dopravu, informuje Zelená vlna.

Prečítajte si tiež: Na obchádzke skončilo v priekope ďalšie auto Čítajte 

9:20 Donovaly sú momentálne pre nákladnú dopravu uzavreté. Potvrdila hovorkyňa krajskej polície Faltániová s tým, že kamióny na tento horský priechod policajti nepúšťajú. "Naši zamestnanci tam momentálne pracujú," dodal Ján Majer z dispečingu Banskobystrickej regionálnej správy ciest.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa vedúceho operatívno-technického oddelenia Hasičského a záchranného zboru Banská Bystrica Erika Piatera na Donovaloch do skorých ranných hodín zasahovali i hasiči. "Polícia nás požiadala o súčinnosť pri riešení snehovej situácie a problémov na tomto horskom priechode, kde uviazli desiatky nákladných i osobných áut a niekoľko autobusov," konkretizoval.

Ako doplnil, hasiči a polícia sa snažili uvoľniť najmä autobusovú a osobnú dopravu, čo sa im po polnoci podarilo vyriešiť.

9:17 Horský priechod Čertovica je neprejazdný pre nákladnú i osobnú dopravu, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

"Čertovica je úplne neprejazdná, na strane z Liptova sa vyskytol problém s nákladným vozidlom, ktoré blokuje cestu," konkretizovala hovorkyňa.

Skryť Vypnúť reklamu

9:15 V okresoch Tvrdošín a Námestovo sa na cestách vplyvom silného vetra vytvárajú snehové jazyky a záveje, upozorňuje sprava ciest. Rovnaká situácia je aj na horských priechodoch Rovná Hora, Príslop a Brestová.

9:06 Poľadovicu hlásia v okresoch Poprad, Revúca, Kežmarok, Brezno a Rožňava.

8:59 Priechod Šturec je už prejazdný, cez Donovaly a Makov majú stále zakázaný prejazd nákladné autá nad 10 metrov, informuje rádio Expres.

8:34 "Pozor na poľadovicu v okrese Rožňava, najmä na ceste II/587 Plešivec - Dlhá Ves.", upozorňuje Slovenská správa ciest.

8:21 Na rýchlostnej ceste R1 v smere do Serede sú popadané konáre a v pravom pruhu je odstavených viacero kamiónov. Šturec a Donovaly sú stále neprejazdné pre nákladnú dopravu, vodiči tu tiež hlásia viacero skrížených kamiónov, informuje rádio Expres.

Skryť Vypnúť reklamu

8:07 Aj východ potrápilo v noci sneženie a silný vietor. Pre záveje je uzatvorená cesta medzi obcami Šuňava a Štrba v Popradskom okrese. „Je tam hmla, nič nie je možné vidieť, vodiči sa tam nevedia orientovať. Musí sa počkať, kým ustane vietor, potom bude úsek sprejazdnený, počíta sa, že by sa tak mohlo stať niekedy poobede,“ opísal súčasný stav na ceste dispečer Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja Jaroslav Štofko.

Ostatné cesty v kraji sú väčšinou mokré alebo je na nich kašovitá vrstva snehu do troch centimetrov, prejazdný je aj horský priechod Vernár.

Prácu mali v noci aj hasiči, v rámci Prešovského kraja zaznamenali od polnoci do rána jedenásť výjazdov v súvislosti s popadanými stromami. „Boli aj horšie dni, iné časti Slovenska sú na tom horšie,“ skonštatoval dispečer.

Skryť Vypnúť reklamu

Za špecifický označil zásah v obci Ľubica pri Kežmarku v detskom hospici. „Vypadla im tam elektrina, pričom deti sú tam napojené na prístroje. Aktuálne sa odtiaľ jedno vozidlo vrátilo, ďalšie tam ešte ostáva. Situácia sa rieši v súčinnosti s elektrikármi,“ dodal. Okolo 8.00 h elektrikári poruchu odstránili a elektrina už funguje v celom meste.

7:46 Horský priechod Čertovica je zasnežený, na vrchole sú odstavené kamióny v oboch smeroch. Na viacerých miestach Slovenska hlásia podľa Zelenej vlny popadané stromy.

7:31 Na starej Seneckej ceste medzi Bratislavou a Sencom sú na viacerých miestach spadnuté konáre. Pozor si treba dávať aj na diaľnici zo Senca do Bratislavy pri Triblavine, do pravého jazdného pruhu tam zasahujú dočasné značky, informuje Zelená vlna.

Skryť Vypnúť reklamu

7:30 Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok viacero výstrah: Druhý stupeň pred silným vetrom platí v Banskobystrickom, Nitrianskom, Trnavskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Výskyt silného vetra môže krátkodobo dosiahnuť v nárazoch 80 až 100 km/h.Na horách bude vietor ešte intenzívnejší. Výstrahu prvého stupňa vydali v Trenčianskom a Košickom kraji.

Snehové záveje by sa v piatok mali tvoriť v niektorých častiach Žilinského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického a Prešovského kraja. Asi 25 až 45 centimetrov nového snehu môže napadnúť v niektorých oblastiach Banskobystrického a Prešovského kraja.

Meteorológovia varujú taktiež pred snežením a to predovšetkým v Banskobystrickom a Prešovskom kraji, kde vydali výstrahu prvého stupňa.

7:25 Popadané stromy pri Kráľovej Lehote, okres Liptovský Mikuláš, úplne zastavili dopravu na hlavnom ťahu v oboch smeroch.

Stromy poškodili trolejové vedenie. Do prekážky narazil v noci aj medzinárodný rýchlik. Zranenia utrpel rušňovodič. Na mieste zasahovali záchranári, ktorí pomáhali evakuovať cestujúcich. Padajúce stromy poškodili aj vozidlá, ktoré autovlak prevážal.

Podľa hovorkyne železníc Martiny Pavlíkovej od siedmej hodiny ráno je prejazdná jedna koľaj. Rýchliky na úseku Východná – Kráľová Lehota sú prepravované s náhradnými dieselovými lokomotívami. Aktuálne meškanie rýchlikov je viac ako sto minút. Na prepravu cestujúcich v osobných vlakoch nasadili náhradnú autobusovú dopravu.

6:58 Skrížené kamióny sú na Šturci aj Donovaloch, práve preto polícia zakázala prejazd týchto horských priechodov pre nákladnú dopravu. Dva kamióny sú odstavené na krajnici aj na horskom priechode Pusté Pole v smere z Telgártu. Ďalšie nákladné autá týmto úsekom neprejdú. Navyše na mieste stále husto sneží, informuje vo svojom dopravnom servise Zelená vlna.

6:55 Na horskom priechode Makov sú spadnuté stromy, úsek je neprejazdný. Spadnutý strom, do ktorého vrazilo auto, obmedzuje dopravu do jedného pruhu aj na Čertovici pred obcou Malužiná.

6:30 Pozor na prudký vietor o sile víchrice v okolí Nového Mesta nad Váhom. Nárazový vietor hlásia z oblastí Pezinka, Senca, Bratislavy, Trnavy, Piešťan, Lučatína, Bytče a na D1 Liptovský Hrádok - Važec, informuje Slovenská správa ciest

6:25 Vrstva kašovitého snehu do 1-2 cm sa podľa Slovenskej správy ciest nachádza v úseku diaľnice medzi Liptovským Mikulášom a Popradom. S kašovitým snehom do dvoch centimetrov treba počítať aj na rýchlostnej ceste R3 Trstená – Tvrdošín, rovnaká situácia je aj na obchvate Svidníka (R4).

Cesty I., II., a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je v južných častiach Slovenska suchý až mokrý, inde sú vozovky mokré alebo pokryté vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do 3 cm, na Orave miestami do 4-5 cm, na cestách nižších kategórií najmä na Orave, Kysuciach a hornom Považí do 4 - 5 cm, miestami až do 10 cm.

Slovenská správa ciest prostredníctvom svojho portálu zjazdnosť.sk ďalej upozorňuje vodičov na situáciu na horských priechodoch. Šturec a Donovaly sú pre husté sneženie uzavreté pre nákladnú dopravu nad 10 m. Nákladné vozidlá majú zakázaný prejazd aj cez hraničný priechod Makov.

Pre vozidlá nad 10 m je uzatvorený horský priechod Šútovce, horský priechod Veľké Pole a úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom.

Nákladná doprava nad 3,5 t môže prejsť horský priechod Zbojská a cestu II/531 medzi Revúcou a Breznom iba so snehovými reťazami. Pre záveje je úplne uzavretá cesta tretej triedy medzi Štrbou a Šuňavou.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Auto

Inzercia - Tlačové správy

 1. Viac ihrísk aj bylinkových záhrad vo vašom okolí.
 2. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 3. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 4. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 5. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 6. Mecom ide na zelenú
 7. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 8. Marrákeš je červená perla Maroka
 9. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 10. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 1. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 2. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 3. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 6. Viac ihrísk aj bylinkových záhrad vo vašom okolí.
 7. Plánujete kúpu nehnuteľnosti ? Správajte sa ako investor
 8. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 9. Union prichádza s novinkami pre diabetológov
 10. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 7 841
 2. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 4 307
 3. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 003
 4. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 3 754
 5. Predplatné SME.sk len za 29 eur 3 612
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 593
 7. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 2 661
 8. Marrákeš je červená perla Maroka 2 334
 9. Mecom ide na zelenú 2 281
 10. Poisťovne pod značkou Union prichádzajú na prvú pobočku pošty 1 132
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vojenský stan pred nemocnicou v Kežmarku, ktorý slúži na triáž pacientov a zdravotníckeho personálu.

Poľné nemocnice sa zatiaľ nezriaďujú.


3 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Prečo sa debata o obrannej dohode tak zvrhla?


a 2 ďalší 14m

Neprehliadnite tiež

Škoda 110 R

Na ich siluetu nadviaže nová verzia elektrického Enyaqu.


16 h
Citroën C3 Aircross a Hyundai Bayon

Zaujímavému štvorvalcu Hyundaiu mimo mesta dochádza dych.


22. jan
Kia Sephia

Sephia na Slovensku úspech nemala.


21. jan
Skica konceptu Fiat Centoventi ako nástupcu Pandy.

Talianska značka sa prebudí z agónie.


19. jan

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Z dekoratívnej tvorby...
 2. Matúš Lazúr: Pandémia sa nám zrejme chýli ku koncu. Jej dôsledky však len začnú.
 3. Zuza Kumanova: Štatistický úrad SR zverejnil výsledky postojových otázok zo Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021
 4. Miriam Studeničová: Ako ďalej? Pokrok nebude umožnený nehodným!
 5. Robert Škerko: Zimná dovolenka v Terchovej.
 6. Kristína Jakubičková: Zápisky z psychiatrie alebo ako prežiť a nezblázniť sa
 7. Tomáš Harustiak: Ježišova identita sa stratila vo vzduchoprázdne
 8. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 13 086
 2. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 981
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 530
 4. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 570
 5. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 4 496
 6. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 4 487
 7. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 192
 8. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 3 915
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 5. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 6. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
Skryť Zatvoriť reklamu