SME
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Husté sneženie komplikovalo dopravu, na Orave padali lavíny (minúta po minúte)

Husté sneženie spôsobilo množstvo nehôd.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA)
 • Na Orave napadlo tridsať centimetrov snehu, lavíny zasypali cestu aj železničnú trať medzi Kraľovanmi a Párnicou. Na cestu sa poobede zosunul nový sneh.
 • Na cestách oblastiach Martina, Žiliny, Bytče, Turčianskych Teplíc a Rajca bol vyhlásený 1. kalamitný stupeň z dôvodu pretrvávania veľkých snehových zrážok a silného vetra.
 • Donovaly a Čertovica boli uzavreté pre nákladnú dopravu nad 10 metrov, priechod Makov bol uzavretý úplne. Na viacerých horských priechodoch sa šmýkali kamióny.
 • Zasnežené cesty boli na celom západe Slovenska, okres Trnava hlásila 5 až 10 centimetrov, Trenčín až do 15 cm.
 • Na mnohých úsekoch diaľnice D1 aj rýchlostnej cesty R1 bola doobeda neupravená vozovka a namŕzajúci kašovitý sneh. Na D1 znížili maximálnu rýchlosť na 80 km/h.

Spravodajstvo minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

16:50 Donovaly sú stále uzatvorené pre nákladné autá. Väčšina z nich preto volí cestu cez Šturec, kde však bola doprava kvôli množstvu kamiónov popoludní veľmi náročná.

Prečítajte si tiež: Prešli sme cez Šturec aj Donovaly. Ak nemusíte, necestujte(+FOTO) Čítajte 

15:40 Cesta I/9 z Bánoviec nad Bebravou do Prievidze je v úseku Jerichov - Hradište úplne neprejazdná. Na mieste havaroval kamión, polícia odkláňa dopravu.

15:28 Horský priechod Čertovica opäť uzavreli pre nákladné autá, priechod Makov je uzavretý úplne.

14:56 Prvý sneh v tejto sezóne mnohých vodičov prekvapil. Na čerstvom snehu sa jazdilo lepšie, ako na nasolenej kaši, hodnotí vo videu Michal Švančara z auto.sme.sk

13:20 Horský priechod Čertovica je plne prejazdný pre všetku dopravu. Priechod bol uzatvorený od rána pre nákladné autá z dôvodu hustého sneženia. Informovalo o tom Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Skryť Vypnúť reklamu

Počasie sa od skorého rána podpísalo pod viacero dopravných nehôd v Banskobystrickom kraji. Nehody, kde došlo aj k zraneniu osôb, boli napríklad v Selciach v okrese Veľký Krtíš a v Devičí v okrese Krupina. Ďalšie nehody polícia hlásila z Bacúcha v okrese Brezno, z Dolných Plachtiniec v okrese Veľký Krtíš, z Očovej v okrese Zvolen, a tiež z Banskej Bystrice.

12:58 Cesta I/70 medzi Kraľovanmi a Párnicou je opäť neprejazdná, znovu sa na ňu zosunul sneh. Polícia odkláňa všetku dopravu smerom na Ružomberok. Informovalo o tom Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Úsek medzi Kraľovanmi a Párnicou bol dnes úplne ochromený. Dve lavíny padli na železničnú trať aj na vozovku. Polícia odkláňala všetku dopravu smerom na Ružomberok. Po niekoľkých hodinách sa úsek podarilo sprejazdniť, v čase obeda však vozovku opäť zasypal sneh.

Skryť Vypnúť reklamu

12:51 Situácia na cestách v Nitre a okolí je stabilizovaná a aj napriek hustému rannému sneženiu sú všetky dôležité komunikácie zjazdné. Podľa slov Ľubora Andrášika z Regionálnej správy a údržby ciest v Nitre majú cestári situáciu pod kontrolou a momentálne sa už na hlavných ťahoch čistia stredové pásy vozoviek.

V Nitre začalo snežiť o tretej hodine ráno a v priebehu niekoľkých hodín v meste a okolí napadlo približne desať až 15 centimetrov snehu. "Momentálne sa snažíme čo najviac dočistiť cesty, pretože majú prísť mrazy a nechceme, aby nám zvyšky snehu zamrzli na vozovkách. V teréne momentálne pracuje 15 našich mechanizmov a desať strojov od dodávateľských firiem," uviedol Andrášik.

Prečítajte si tiež: Cesty v meste a okolí sú zjazdné, situáciu by mohol skomplikovať mráz Čítajte 

12:35 Železničnú dopravu na Orave na úseku Kraľovany – Párnica už obnovili. „Úsek sa podarilo sprejazdniť dnes o 11:30,“ potvrdila hovorkyňa Železníc SR Martina Pavliková.

Skryť Vypnúť reklamu

Spadnutú lavínu na koľajisku prerážal rušeň s pluhom. Sneh zasypal aj cestu. Z komunikácie ho odstraňuje mechanizmus oravského závodu Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja, spresnil Rudolf Maga zo závodu.

Podľa jeho slov všetky cesty v správe Žilinského samosprávneho kraja na Orave sú zjazdné.

Železničnú trať a cestu zasypala lavína dnes ráno po šiestej hodine. Preto nemohli železnice zabezpečiť ani náhradnú autobusovú dopravu. „Na viacerých úsekoch Slovenska Železnice SR vyhlásili prvý stupeň zimných opatrení, na úseku Liptovská Teplá – Turany platí druhý stupeň,“ dodala Pavlíková s tým, že všetky úseky sú prejazdné.

12:30 POPRAD. Cesta v smere z obce Štrba do Šuňavy v okrese Poprad je z dôvodu silného vetra, sneženia a tvorby snehových závejov uzatvorená. Pre okresy Poprad a Kežmarok je od 11:00 vyhlásený prvý situačný stupeň, informoval riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marián Barilla.

Skryť Vypnúť reklamu

"Aktuálne pretrvávajú snehové zrážky, fúka silný vietor od 50 do 100 km/h, na cestách sa nachádza od dvoch do desiatich centimetrov čerstvého snehu," uviedol Barilla. Na mnohých úsekoch ciest sa nachádza do päť centimetrov utlačeného a kašovitého snehu, v dôsledku silného vetra sa tvoria snehové jazyky a záveje.

"V teréne sa nachádza 20 sypačov, šesť nakladačov a štyri traktory."

Podľa jeho slov sú najviac postihnuté cesty pri Tatranskej Štrbe, v Poprade smerom na Kvetnicu a Starý Smokovec, od Podbanského v smere do Starého Smokovca, v okolí Mengusoviec, Lučivnej, Mlynice, Spišskej Teplice a v okrese Kežmarok pri Slovenskej Vsi, Lendaku a Veľkej Lomnici.

"Vyzývam všetkých účastníkov cestnej premávky, aby svoju jazdu v sťažených podmienkach prispôsobili stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam," doplnil Barilla.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa Slovenskej správy ciest silné sneženie s dohľadnosťou do 50 m je v obci Pusté Pole v okrese Stará Ľubovňa. Dohľadnosť do 100 m je v obciach Haligovce v okrese Stará Ľubovňa, v meste Spišská Stará Ves, v Popradskom okrese najmä pri obciach Batizovce a Štrba.

Prečítajte si tiež: Na cestách pod Tatrami vyhlásili mimoriadnu situáciu Čítajte 

12:25 Sneh spôsobuje dopravné nehody aj v malých karpatoch, stali sa v Smoleniciach a v Trstíne. Z tohto úseku hlásia vodiči snehové jazyky.

12:00 Cestári na hornej Orave sprejazdňujú cesty. Video z obce Mútne:

11:59 Kamióny neprejdú od desiatej hodiny cez cestu pri Vyšehradnom, časti obce Nitrianske Pravno smerom na Martin. Pri salaši je ich odstavených viacero, pričom policajná hliadka ďalšie zastavuje priamo v Nitrianskom Pravne.

Prečítajte si tiež: Sneženie komplikuje dopravu na hornej Nitre, kamióny odstavujú Čítajte 

11:51 Cesta medzi Kraľovanmi a Párnicou je už prejazdná.

Skryť Vypnúť reklamu

11:15 Žilinskí policajti uzavreli dnes cestu I/10 medzi Bytčou a Makovom. Dôvodom je odstraňovanie nebezpečne naklonených stromov. Informovalo o tom Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Cesta by mala byť podľa operačného strediska uzavretá približne hodinu. Na mieste sa nachádzajú policajné hliadky, ktoré odkláňajú dopravu mimo tohto úseku. Polícia žiada vodičov o rešpektovanie pokynov.

10:58 Dopravné spravodajstvo Stella centra hlási neprejazdné úseky medzi Trenčínom a Bánovcami nad Bebravou, za Veľkými Uhercami, v smere do Skýcova a za Novákmi, v smere do Horných Vesteníc. Vo všetkých prípadoch sú príčinou skrížené kamióny.

10:48 Cestári postupne sprejazdňujú úsek cesty Kraľovany - Párnica, ktorý ráno zasypala lavína. Následne sa obnoví premávka na železnici v tomto úseku.

Skryť Vypnúť reklamu

10:44 Na diaľnici D1 v Trenčianskom kraji znížili maximálnu rýchlosť na 80 kilometrov za hodinu, zasnežené cesty a viaceré skrížené kamióny obmedzujú premávku na okresných cestách.

Prečítajte si tiež: V Trenčianskom kraji komplikuje dopravu sneženie Čítajte 

10:42 Cesty v Liptovskom Mikuláš sú pokryté kašovitou vrstvou snehu. Sneh komplikuje dopravu na takmer celom území mesta.

Načítavam video...
Prečítajte si tiež: Sneh, vietor a lavína komplikujú dopravu + VIDEO Čítajte 

10:36 Horské priechody Čertovica a Homôlka sú pre všetku dorpavu uzavreté. Na horskom priechode Šturec vodičov zdržia viaceré šmýkajúce sa kamióny. Podľa aplikácie Waze tadiaľ prejdete priemernou rýchlosťou 24 kilometrov za hodinu.

10:30 V Žilinskom kraji sa porblémy pre sneženie vyskytli zatiaľ len na Orave. Uviedol to generálny riaditeľ Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja Dezider Szabó.

"Jediný výraznejší problém je v súčasnosti na ceste I/70 v obci Kraľovany, kde spadla na cestu lavína. Máme tam stroje a momentálne sneh odpratávame. Okrem toho sú všetky cesty aj horské priechody zjazdné bez obmedzení, treba však jazdiť veľmi opatrne," skonštatoval.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako ďalej uviedol, na Orave, Liptove, Turci a v okolí Žiliny vyhlásili v dôsledku pretrvávania veľkých snehových zrážok prvý kalamitný stupeň. "Vzniknuté problémy operatívne riešime, v teréne máme všetku dostupnú techniku," dodal Szabó.

10:09 Na Orave komplikuje dopravu uzavretá cesta medzi Kraľovanmi a Párnicou, okolo siedmej hodiny na nej spadla lavína. Obchádzka vedie cez Ružomberok a Dolný Kubín, aj tam však vodiči videli viaceré skrížené kamióny.

Na Oravu sa dá prísť ešte cez Terchovú alebo cez Oravskú Lesnú, prípadne cez Poľsko.

10:06 V dôsledku silného vetra sa v okresoch Poprad, Kežmarok, Levoča, Stará Ľubovňa a Humenné tvoria snehové jazyky a záveje, uviedol Jaroslav Štofko zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja.

Skryť Vypnúť reklamu

V okrese Stará Ľubovňa a Kežmarok fúka nárazový vietor, miestami sa vyskytuje silné sneženie a najmä v okrese Stará Ľubovňa je aj znížená viditeľnosť. Na cestách tretej triedy sa vo vyšších polohách nachádza miestami vrstva utlačeného snehu do štyroch centimetrov. Všetky horské priechody na území kraja sú zjazdné bez obmedzení.

Počas utorka 3. januára sa inertným materiálom na území kraja posypalo 1529 km a soľou 2181 km ciest. Podľa Štofka tu bolo nasadených 75 mechanizmov, ktoré pluhmi odhrnuli sneh na 4344 km ciest. Z toho najviac, 1821 km, bolo v okrese Poprad a v okrese Humenné to bolo 962 km.

9:56 Hasiči dnes museli zasahovať pri viacerých dopravných nehodách v Nitrianskom kraji, najviac v okolí Levíc.

„V týchto chvíľach hasiči zasahujú medzi Jatovom a Trnovcom, kde vodička autom vletela do potoka. Rýchla záchranná pomoc ju odviezla do nemocnice. Vo vozidle mala štyri psy, ktoré odchytávajú členovia Slobody zvierat,“ uviedol Michal Varga, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Situácia v Nitre je zatiaľ pokojná, hasiči zasahujú najviac v okrese Levice Čítajte 

9:53 Cestári odhŕňajú sneh na niektorých úsekoch rýchlostnej cesty R1, inde však treba počítať s celkom neupravenými cestami.

9:48 Povrch vozoviek je na západnom a strednom Slovensku pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do 3 cm, na východnom Slovensku suchý až mokrý, informuje Slovenská správa ciest.

V severnej časti stredného a východného Slovenska sú cesty pokryté vrstvou čerstvého kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky 1 - 3 cm, miestami do 5 cm a v Trnavskom okrese na cestách nižších kategórií 5 - 10 cm.

Na ceste II/526 hr. okr. DT/PT - Kokava nad Rimavicou sa na vozovke miestami nachádza zľadovatený sneh do 1 cm. Vplyvom počasia a poveternostných podmienok sneh naviaty na vozovky namŕza.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do 3 cm, na HP Herlianske sedlo a Huty do 5 cm. Horský priechod Donovaly uzatvorili pre nákladnú dopravu nad 10 m dĺžky. Pre všetku nákladnú dopravu je uzatvorený aj horský priechod Čertovica. Pre vozidlá uzatvorili aj horský priechod Svrčinovec z dôvodu skríženého kamióna na českej strane hraníc.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre silný nárazový vietor sa na cestách v okresoch Pezinok, Poprad, Kežmarok, Dolný Kubín, Námestovo, Trstená, Stará Ľubovňa, Brezno a v obvodoch Spišská Stará Ves, Pusté Pole a Malý Lipník tvoria snehové jazyky a záveje.

Silné sneženie s dohľadnosťou do 100 m je na území západného a stredného Slovenska. Pre vozidlá nad 10 m je uzatvorený HP Šútovce a úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom. Na ceste II/584 v úseku Srdiečko - Bystrá je potrebné použiť snehové reťaze pre všetku dopravu.

9:40 Cestári upravujú vozovku na rýchlostnej ceste R1.

9:38 Polícia už púšťa odstavené kamióny pri Zamarovciach. Žiada tiež vodičov o zvýšenú opatrnosť a zníženie rýchlosti.

9:35 Železničná trať v úseku Párnica - Kraľovany je od 6:22 úplne zastavená, dôvodom je spadnutá lavína. Keďže lavína spadla aj na cestu, nie je možné zabezpečiť ani náhradnú autobusovú dopravu, informovala Ivana Popluhárová z odboru komunikácie Železníc Slovenskej republiky.

Skryť Vypnúť reklamu

"Železnice Slovenskej republiky nasadili na odstránenie masy snehu v asi 100-metrovom úseku rušeň s pluhom, ktorý sneh odstráni. ŽSR predpokladajú, že by doprava mohla byť obnovená ešte dopoludnia, závisí to však od počasia," uviedla Popluhárová s tým, že počasie na severe krajiny je nepriaznivé, sneží tam a fúka silný vietor.

9:30 POPRAD, PREŠOV. V okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča intenzívne sneží a fúka silný vietor s rýchlosťou od 50 do 100 kilometrov za hodinu. Ako informoval riaditeľ správy ciest pre oblasť Popradu Marián Barilla, v dôsledku silného vetra sa na cestách tvoria snehové jazyky a záveje.

„Problém so zafúkavaním ciest máme na viacerých úsekoch, ide najmä o cestu I/18 Poprad – Jánovce, I/66 Poprad-Hranovnica, II/534 Poprad-Starý Smokovec, II/537 Starý Smokovec-Štrbské Pleso, ale aj na cestách tretej triedy, a to Poprad-Spišské Bystré či v okolí Spišského Štiavnika. Takéto úseky máme aj v okrese Kežmarok a Levoča,“ konkretizoval Barilla.

Skryť Vypnúť reklamu

Cestári podľa Barillu pracovali celú noc a v úprave ciest pokračujú nepretržite aj počas dnešného dňa. „Keďže podľa predpovede má najbližšie štyri dni tento charakter počasia pretrvávať, budeme sa pasovať so snežením a silným nárazovým vetrom so všetkou technikou, ktorú máme k dispozícii. Snažíme sa cesty udržať zjazdné,“ dodal.

Podľa dispečera Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja Jaroslava Štofka sú cesty teraz zjazdné v celom Prešovskom kraji. „Sú prevažne mokré, vo vyšších polohách je posypaná kašovitá vrstva snehu do dvoch až troch centimetrov. Vo vyšších polohách sa v dôsledku nárazového vetra tvoria záveje,“ uviedol.

Prečítajte si tiež: Pod Tatrami sú na cestách záveje a fúka silný vietor Čítajte 

9:23 Na horách je dnes oblačné počasie so snežením, vo vyšších polohách veterno. Nie je vylúčená odstávka niektorých prepravných zariadení. Počas dňa má pripadnúť na slovenské zjazdovky 5 - 10 cm prachového snehu, v niektorých lokalitách na severe Slovenska 10 až 20 cm.

Skryť Vypnúť reklamu

9:18 Dopravný servis Stella centra hlási odstavené kamióny na diaľnici D1 pri Zamarovciach v oboch smeroch.

9:15 Slovenský hydrometeorologický ústav na dnes vydal výstrahu pred tvorbou snehových jazykov a závejov takmer na celom Slovensku. Výstraha platí pre všetky okresy s výnimkou bratislavského a trebišovského regiónu.

SHMÚ okrem toho varuje pre vetrom na západe, severe a juhovýchode krajiny. Najsilnejší vietor sa očakáva na hrebeňoch Tatier, kde môže v nárazoch dosahovať rýchlosť 32 až 36 metrov za sekundu (115 - 130 km/h).

Podľa meteorológov predstavuje takáto rýchlosť zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká, informuje SHMÚ na svojej internetovej stránke. Silný vietor by mal v okrese pretrvávať až do Troch kráľov.

Pre okres Čadca platí aj naďalej hydrologická výstraha pre hrozbu ľadových povodní.

9:11 Operačné stredisko polície v Prievidzi hlási kamión v strede cesty za obcou Veľké Uherce v smere na Skýcov. Cesta je neprejazdná v oboch smeroch.

9:10 Na rýchlostnej ceste R1 medzi Zvolenom a Banskou Bystricou je vrstva kašovitého snehu. Vodičom odporúčame držať sa v pravom pruhu, kde sú vyjazdené koľaje.

9:05 Horský priechod Čertovica pre husté sneženie a vrstvu snehu na vozovke uzavreli pre nákladné vozidlá, hlási operačné stredisko polície v banskobystrickom kraji.

9:00 Cesta ku hraničnému priechodu Svrčinovec je z dôvodu sneženia pre nákladnú dopravu neprejazdná, vodiči majú použiť obchádzku cez obec Klokočov.

8:40 V dôsledku silného nárazového vetra sa na cestách v okresoch Pezinok, Poprad, Kežmarok, Dolný Kubín, Námestovo, Trstená a Brezno tvoria snehové jazyky a záveje, uvádza na svojom webe Slovenská správa ciest.

8:38 Pre pád dvoch lavín je neprejazdná cesta medzi Kraľovanmi a Párnicou.

TRENČÍN, BANSKÁ BYSTRICA - Husté sneženie v Trenčianskom samosprávnom kraji spôsobuje komplikácie v doprave. Na diaľnici D1 je rýchlosť znížená na 80 kilometrov za hodinu.

Podľa informácií Operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne sú na ceste I/9 medzi Trenčínom a Bánovcami nad Bebravou pri motoreste Radar skrížené kamióny z oboch strán, cesta je neprejazdná.

Neprejazdná je aj cesta medzi Bánovcami a Trenčianskymi Teplicami,

Skrížený kamión obmedzuje dopravu na rovnakej ceste aj nad obcou Hradište. Cesta je v jednom smere prejazdná, pre vozidlá nad 12 ton je obchádzka vedená cez Partizánske. Pre kamióny je neprejazdný aj horský priechod Homôlka, pri obci Horná Poruba tam je skrížený autobus.

Podľa Slovenskej správy ciest sú všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území Slovenska zjazdné. Povrch vozoviek je na západnom a strednom Slovensku prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do 3 cm, na východnom Slovensku prevažne suchý až mokrý.

Uzavretý je hraničný priechod Svrčinovec do Českej republiky, dôvodom je skrížený kamión na českej strane.

Cesta z Banskej Bystrice do Brezna a ďalej na Poprad je pokrytá vrstvou utlačeného snehu. Uzavretý je horský priechod Donovaly pre nákladnú dopravu nad 10 metrov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Auto

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí
 2. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 4. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 6. Predplaťte si SME.sk s garanciou vrátenia peňazí
 7. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 8. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér
 9. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých?
 10. Tam, kde sa ľahko verí na zázraky
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 3. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 4. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 5. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Mototechna tento rok predala už vyše 8 tisíc zánovných áut
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 7 094
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 6 075
 3. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 273
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 4 169
 5. Maldivy, Maurícius či Mexiko sú na dosah jediným letom 4 122
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 2 577
 7. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 462
 8. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 099
 9. Uznávané štúdio oživilo zanedbané štvrte. Prišlo do Bratislavy 1 816
 10. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 1 794
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nissan Qashqai

Hybrid e-Power príde neskôr.


17. sep
Registračný poplatok sa po novom platí pri každej zmene majiteľa. Pri jazdených vozidlách stúpnu aj o niekoľko stoviek eur.

Na predaj auta je dobré myslieť už vopred.


16. sep
Papamobil Mercedes-Benz G 500.

Špeciálne upravený Mercedes G bol na Slovensku už v roku 1990.


14. sep
Škoda Enyaq iV 80 pre pápeža Františka.

Poskytnuté autá majú len drobné úpravy.


13. sep
Skryť Zatvoriť reklamu