Výstava CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas nie je primárne zameraná na predstavovanie reálnych nových modelov áut, ale hlavne na s nimi súvisiace technológie budúcnosti.
Spoločnosti sa predbiehajú v predvádzaní noviniek s cieľom ohúriť novými funkciami, ktoré nám majú spríjemniť a uľahčiť život v aute. Mnohokrát ide len o vízie a najbližších niekoľko rokov sa s nimi v autách reálne nestretneme.
S pripojením áut na internet, ich komunikáciou s okolím a príchodom autonómneho riadenia sa výrazne zvýšilo bezpečnostné riziko. Hackerské útoky sa stávajú nebezpečnou hrozbou. Oficiálne vyhlásenie k tomu už dala aj FBI.

Ochrana vozidiel voči útokom hackerov je biedna. Svedčí o tom viacero prípadov z minulého roka, keď hackeri predviedli, ako vedia ovládať auto na diaľku. Odpoveďou na bezpečnostné problémy v tejto oblasti má byť softvér spoločnosti Harman.
Jeho schopnosti predvádza práve na výstave CES. Výhodou systému je, že môže byť použitý aj v súčasných autách bez nutnosti montovania nového hardvéru.

Kyberútoky na autá čoraz viac trápia aj zákazníkov, svedčí o tom aj vyjadrenie obchodného riaditeľa spoločnosti Harman, Asafa Atzmona. „Pred niekoľkými rokmi bola kyber bezpečnosť áut predmetom pre expertov. Dnes je témou, na ktorú sa pýtajú spotrebitelia. Podľa prieskumu sa v niektorých krajinách až 59 percent kupujúcich znepokojuje kvôli možnosti hacknutia auta“, vyhlásil Asaf Atzmon.
Či niektorá automobilka plánuje použiť tento softvér vo svojich autách, sme sa zatiaľ nedozvedeli. Zabezpečenie áut v tomto smere je však už dnes nutnosťou.