Model 2000GT je jedným z prvých športových áut Toyoty a v súčasnosti skutočná zberateľská rarita. Medzi rokmi 1967 až 1970 sa ho vyrobilo len 351 kusov, z čoho iba 62 malo ľavostranné riadenie. Jeden z nich je momentálne na predaj.
Toyota sa začala výraznejšie o športové autá zaujímať v prvej polovici 60-tych rokov potom, ako v Japonsku vzrástol záujem o motošport. Prvým sériovým športovým autom japonskej automobilky sa stal neveľký model Sports 800 uvedený na trh v roku 1965 a dostupný vo verziách kupé a roadster.
V tom istom roku sa verejného debutu na autosalóne v Tokiu dočkal aj model 2000GT. Pri vývoji dvojmiestneho kupé s hliníkovou karosériou spolupracovala Toyota so spoločnosťou Yamaha.
Predaj modelu odštartoval v máji 1967. Poháňal ho 2-litrový radový šesťvalec DOHC s výkonom 150 koní. Vozidlu v kombinácii s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou zabezpečil zrýchlenie na 100 km/h za 8,6 sekundy a maximálnu rýchlosť 220 km/h. Poháňané boli zadné kolesá.
Kupé dlhé 4175 mm, široké 1600 mm a vysoké 1160 mm vážilo 1120 kg. V USA sa vo svojom čase predávalo za približne 6800 dolárov. Bolo teda drahšie ako vtedajšie modely značiek Porsche či Jaguar.

Zaujímavosťou je, že hoci sa Toyota 2000GT sériovo vyrábala výlučne ako kupé, v počte dvoch kusov existuje aj vo verzii s otvorenou karosériou. Oba vznikli pre potreby nakrúcania bondovky Žiješ len dvakrát z roku 1967 so Seanom Connerym v hlavnej úlohe.
Predávaný exemplár pochádza z roku 1968 a má najazdených len 11 651 km. Dubajská nákupná galéria Tomini Classics zaň pýta rovný milión dolárov. Ak sa vám cena zdá prehnaná vedzte, že v roku 2013 sa iný kus modelu vydražil za 1,16 milióna dolárov.