Automobilka Alvis bola založená v roku 1920. Britský výrobca bol známy tým, že nevyrábal na svoje autá karosérie, ale spoliehal sa na externé karosárne.
V tom čase išlo o pomerne bežný jav. Alvis získal reputáciu vďaka vysokej kvalite svojich vozidiel. Po počiatočných úspechoch prišla vojna.

Továreň, sídliaca v meste Coventry, bola ťažko poškodená a rovnaký osud postihol aj ďalšiu továreň automobilky, sídliacu v Hollyhead Road. Vojna však britského výrobcu drahších, ale kvalitných áut nezastavila.
V roku 1965 sa ocitla značka Alvis v rukách nového vlastníka, automobilky Rover. O dva roky neskôr bol Rover kúpený koncernom Leyland a výroba vozidiel Alvis ukončená.
Návrat v znamení áut minulosti
Po pol storočí sa značka Alvis vracia na trh. Novodobý príbeh Alvisu sa však vymyká bežnej praxi, keď sa slávny znak minulosti (v tomto prípade červený trojuholník) dostane na kapotu moderného super auta.
Spoločnosť Alvis Car Company sa rozhodla ísť vlastnou cestou a na trh ponúkne svoje staré, dokonca aj predvojnové modely.
Svoje autá predvedie Alvis vo februári počas automobilovej výstavy London Classic. Pôjde o TF21 s karosériou Graber (podvozky áut Alvis používal na stavbu vlastných vozidiel Švajčiar, Hermann Graber) z roku 1966. Druhým vystaveným modelom je Alvis 4,3 s karosériou Lancefield z roku 1937.
Tretím je Alvis 4,3 Sports Coupé s karosériou Berteli z roku 1935 a štvrtým modelom je Powys-Lybbe Special, pomenovaný po svojom tvorcovi a amatérskom pretekárovi – Antony Powys-Lybbe. Tento špeciál vychádza z modelu Alvis 12/60 z roku 1931.
Staré auta plnia dnešné emisné limity
Všetky štyri vozidlá spája fakt, že dostanú malú sériu nástupcov s názvom Continuation Series. Autá budú vyrobené ručne s iba minimálnymi zmenami a majú spĺňať aj dnešné emisné limity. Zároveň však majú poskytnúť identické vlastnosti ako originál.
„Museli sme urobiť určité modifikácie, aby sme vyhoveli dnešným pravidlám, ale podstatou je myšlienka dať majiteľom ten istý jazdný zážitok super auta, ktorý mali majitelia, keď boli tieto autá nové,“ nechal sa počuť Richard Joyce, generálny riaditeľ spoločnosti Alvis.
Výstava London Classic sa uskutoční 23. až 26. februára. Okrem Alvisu na nej vystaví 20 svojich najvýznamnejších modelov aj Ferrari. Ich odhadovaná cena sa pohybuje na úrovni 120 miliónov libier (140 miliónov eur).
Zdroj: newspress.co.uk a wikipedia