Oxid uhličitý, ktorý vydychujeme, sa dokáže v malom uzavretom priestore veľmi rýchlo nahromadiť a spôsobiť ospalosť či bolesti hlavy. V lepšom prípade to skončí nepohodlím, v horšom aj nehodou.
V moderných autách sa vydýchaný vzduch stáva bezpečnostný rizikom, upozorňuje asociácia SAE. V minulosti koncentrácia CO2 v kabíne vozidla nepredstavovala tak veľký problém a to vďaka horšie tesniacim karosériam.
Na klapke, ktorá oddeľuje vetrací systém vozidla od vonkajšieho vzduchu sa nachádzali štrbiny. Vďaka nim sa dnu dostával čerstvý vzduch aj pri uzavretom okruhu, teda vnútornej cirkulácii vzduchu.

Okrem toho sa pre prečistenie vydýchaného ovzdušia často nedala úplne vypnúť ventilácia. Vetranie ani pri najnižšom nastavení nebolo úplne vypnuté, náporom sa do kabíny dostávalo aspoň trocha čerstvého vzduchu.
V novom aute vzduch vydýchate ľahšie
V moderných autách s klimatizáciou sa však často dá kabína od vonkajšieho vzduchu odrezať úplne, buď zapnutím uzavretého okruhu, alebo spustením klimatizácie na maximálny výkon.
Vďaka tomu sa úprava teploty vo vozidle urýchli. Americká agentúra pre ochranu životného prostredia dokonca podporuje toto riešenie, nakoľko sa tým znižuje spotreba paliva pri zapnutej klimatizácii.