SME
Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Na Hungaroringu, vyhral Vettel pred Raikkonenom a Bottasom (online)

Po štarte vyšetrovali viaceré incidenty.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA/AP)

Formula 1

30. July 2017 o 14:00
Velká cena Maďarska
Prenos
Sebastian Vettel má za sebou mimoriadne náročné preteky. Nemecký pilot mal možno polovicu pretekov problémy s volantom a nejazdil, tak ako sa od neho čakalo. Kimi Räikkönen sa ale zachoval ako dobrý tímový kolega a doslova ho strážil po celé preteky. Možno aj týmto si podpísal zmluvu do nasledujúcej sezóny. Na stupňoch víťazov opäť znie nemecká a talianska hymna. Z tretieho miesta sa na to prizerá Valtteri Bottas, ktorému Lewis Hamilton prepustil pozíciu, ktorú mu Fín v 46. kole okato prepustil. Super výsledok ale dosiahol Fernando Alonso, ktorý skončil na šiestej pozícii. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok nedele. Veľkou cenou Maďarska vás sprevádzal Miroslav Kováčik.

Koniec závodu.
CIEĽMáme za sebou posledné metre dnešných pretekov. Víťazom Veľkej ceny Maďarska sa stáva štvornásobný majster sveta SEBASTIAN VETTEL, no hneď za ním končí Kimi Räikkönen. Zaujímavé veci sa ale udiali za monopostami Ferrari. Lewis Hamilton prepustil Valtterimu Bottasovi späť svoju tretiu pozíciu, a tak na stupňoch víťazov budú dvaja fínski piloti.
69Máme za sebou už aj väčšinu predposledného kola. Sebastian Vettel má náskok 1,4 sekundy a okrem toho v pretekoch končí aj Nico Hülkenberg. Aby toho nebolo málo, Kevin Magnussen dostane 5-sekundovú penalizáciu.
68Lewis Hamilton zašiel posledné kolo o osem desatín pomalšie ako Kimi Räikkönen. Náskok sa tak poriadne zvýšil a Ferrari je opäť bližšie k tomu, aby získalo na Hungaroringu cenné double.
67Kimi Räikkönen znížil svoje manko na Sebastiana Vettela na 1,2 sekundy. Okrem toho sa o tri desatiny vzdialil Lewisovi Hamiltonovi. Medzitým sa Max Verstappen doťahuje na fínskeho pretekára Valtteriho Bottasa.
66Lewis Hamilton zmazal polku svojej straty na Kimiho Räikkönena. Tieto preteky sú poriadne nepredvídateľné a vôbec nevieme, ako vlastne dopadnú. Brit stráca už len jednu sekundu.
65Na čele sa momentálne situácia nemení. Môžeme si tak povedať aj to, že Max Verstappen sa z piateho miesta približuje Valtterimu Bottasovi a stráca už 1,3 sekundy. Tak zrejme uvidíme súboj aj o štvrté miesto.
64Lewis Hamilton v posledných kolách nestačí na Kimiho Räikkönena. Fínsky pretekár zvýšil svoj náskok na 2,5 sekundy a naopak sa približuje k svojmu tímovému kolegovi Sebastianovi Vettelovi.
63Sebastian Vettel mal teraz problémy s monopostom Force India, ktorý mu poriadne zavadzal. Zrazu je tak náskok nemeckého pretekára pred Kimim Räikkönenom už len 1,3 sekundy.

62Lewis Hamilton na to teraz nemal. Britský pilot síce otvoril svoje zadné krídlo, ale Kimi Räikkönen bol od neho príliš ďaleko. Okrem toho zamieril do boxov Paul di Resta a odstupuje z dnešných pretekov.
61Nepríjemná situácia pre Kimiho Räikkönena. Tomu sa priplietol do cesty v šikane zákrut šesť a sedem Stoffel Vandoorne, a tak Lewis Hamilton znížil svoje manko o ďalšie desatinky.
60Tak ešte desať kôl zostáva do konca Veľkej ceny Maďarska. Lewis Hamilton je opäť mimo DRS zóny, keďže v tretej zákrute spravil drobnú jazdeckú chybu. Každopádne, britsko-fínsky boj vyhovuje najmä Sebastianovi Vettelovi, ktorý má náskok 1,7 sekundy.
59Lewis Hamilton sa teraz dotiahol na Kimiho Räikkönena. Na štartovacej rovinke využil svoje zadné krídlo a znížil svoje manko. Okrem toho zajazdil najlepší prvý sektor dnešných pretekov.
57Teraz sa do čela pretekov priplietli aj pomalší piloti o jedno kolo. Prejavilo sa to tak, že Lewis Hamilton stráca už len šesť desatín na Kimiho Räikkönena. Brit bude každú chvíľu útočiť na druhú priečku.
56Televízna grafika nám ukázala, že Kimi Räikkönen naposledy vyhral pred 86 veľkými cenami na okruhu Melbourne Park. Teraz k tomu má blízko, no musí predstihnúť svojho tímového kolegu a štvornásobného majstra sveta.
55Ešte pätnásť kôl zostáva do konca dnešných pretekov. Pre Ferrari je to snáď celá večnosť. Sebastian Vettel má už poriadne veľké problémy a s námahou drží za sebou Kimiho Räikkönena.
54Kimi Räikkönen i Lewis Hamilton budú môcť otvoriť zadné krídlo. Pomaly sa ale približuje aj Valtteri Bottas, ktorý stráca menej ako tri sekundy. Každopádne, určite nebude ohrozovať Lewisa Hamiltona, všetci vieme prečo...
53Sebastian Vettel zašiel konečne kolo pod 1:22 minúty. Každopádne stále nie je dostatočne rýchly na to, aby mohol konkurovať svojmu tímovému kolegovi. Kimi Räikkönen znížil svoje manko o ďalšiu desatinu.
52Prvá trojica jazdcov je nahustená v dvoch sekundách. Kimi Räikkönen sa dostal do DRS zóny a stráca na Sebastiana Vettela už len osem desatín sekundy. Okrem toho sme videli aj pekné predbehnutie Kevina Magnuseena, ktorý sa tak dostal na jedenáste miesto.
51Kimi Räikkönen drží sa sebou Lewisa Hamiltona. Teraz predviedol o dve desatiny rýchlejšie kolo ako britský súper, a tak ho ešte nepustil do spomínanej DRS zóny.
50Lewis Hamilton sa pomaly dostáva do DRS zóny. Kimi Räikkönen bude mať zrejme veľké problémy s tým, aby udržal za sebou vicemajstra sveta. Fínski fanúšikovia to nevidia radi, no ich piloti sú jasne poškodzovaní kvôli tímovej réžiám.
49Situácia je poriadne nepredvídateľná. Lewis Hamilton stráca na Kimiho Räikkönena už len 1,3 sekundy. Britský pilot a päťnásobný víťaz z tejto trate sa tlačí na vedúce duo z Maranella.
48Teraz sme videli problémy mechanikov tímu Haas. Nico Hülkenberg stratil veľmi veľa sekúnd v boxoch, keďže jeden z mechanikov nemohol vymeniť pravú prednú pneumatiku. Strata bola minimálne päť sekúnd.
47Fanúšikovia fínskeho pilota Valtteriho Bottasa určite zúria a ani sa im nečudujem. Každopádne priebehu dnešných pretekov to rozhodne prospeje, keďže Brit je namlsaný a snaží sa dotiahnuť na monoposty Ferrari.

46Dámy a páni, máme tú spomínanú tímovú réžiu v podaní Mercedesu. Trojnásobný šampión Niki Lauda sa pozerá na to, ako Valtteri Bottas dobrovoľne alebo skôr z donútenia prepustil tretiu pozíciu Lewisovi Hamiltonovi.
45Konečne sme videli aj nejaké predbehnutie. Jolyon Palmer ešte nebol v boxoch, a tak sa nemohol brániť útoku Sergia Péreza. Mexičan sa tak posunul na deviate miesto za Carlosa Sainza.
44Sledujeme situáciu, ktorá pripomína akési ticho pred búrkou. Osobne stále očakávam niečo od Lewisa Hamiltona, ktorý na Sebastiana Vettela stráca 4,7 sekundy a momentálne je mimo stupňov víťazov.
43Stoffel Vandoorne bol u svojich mechanikov, no tí neodviedli práve najlepšiu prácu. V boxoch stratil až príliš veľa sekúnd, a tak sa zaraďuje na dvanáste miesto pred Kevina Magnussena z tímu Haas.
42Max Verstappen bol v boxoch, a tak sa zaradil na spomínané piate miesto. Kimi Räikkönen stráca 1,8 sekundy, ale stále sa nevie alebo možno nemôže dostať cez Sebastiana Vettela.
41Dnešná veľká cena je veľmi nepredvídateľná. Nevidíme síce veľa predbiehacích manévrov, no najväčší favoriti sú vtesnaní do necelých piatich sekúnd.
40Max Verstappen stále nebol v boxoch, a tak jazdí na čele pretekov. Nemôžeme však zabúdať na jeho penalizáciu, a tak sa nutnom výjazde z boxov zaradí až na piate miesto pred Stoffela Vandoormea.
39Sebastian Vettel momentálne zvýšil svoj náskok pred Kimim Räikkönenom. Odstup je stále na hranici 1,6 sekundy, no podľa vysielačkovej komunikácie má nemecký pilot nejaké problémy.
38Fernando Alonso sa teraz krásne dostal cez Carlosa Sainza. V prvej zákrute mu to síce ešte nevyšlo, no v druhej to spravil parádne a vonkajškom sa dostal cez španielskeho pilota.
37Lewis Hamilton je už nalepený za Valtterim Bottasom. V nájazde do tretej zákruty bol trošku pomalší, a tak stratil dve desatinky sekundy. Každopádne, stále môže otvoriť zadné krídlo.
36Teraz sme sledovali zaujímavý súboj v boxoch. V rovnakom čase totiž zašli k mechanikom Carlos Sainz a Fernando Alonso. Španiel to následne skúšal vo štvrtej zákrute, no vo veľkej rýchlosti nešiel cez svojho súpera.
35Máme za sebou polovicu dnešných pretekov. Po zastávkach v boxoch sa nám poriadne skresali rozdieli medzi pilotmi. Sebastian Vettel je druhý, no pred piatym Lewisom Hamiltonom má náskok len necelých šiestich sekúnd. Na čele je stále Max Verstappen, ktorý ešte nebol v boxoch.
34Zastávku v boxoch má za sebou už aj Kimi Räikkönen. Bolo to síce veľmi tesné, ale fínsky pilot sa zaraďuje až za svojho kolegu Sebastian Vettela. Momentálne Iceman stráca menej ako sekundu, no musí sa mať na pozore, keďže najrýchlejšie kolo zajazdil Valtteri Bottas.
33Ferrari reaguje. Ako prvý do boxov zašiel Sebastian Vettel. Jeho mechanici to zvládli veľmi dobre, ale nemecký pilot má už len päťsekundový náskok pred Valtterim Bottasom. Veľká pochvala pre inžinierov Mercedesu.
32Mercedes je momentálne najrýchlejší na trati. V boxoch bol už aj Lewis Hamilton a na rozdiel od Valtteriho Bottasa nemal problémy. Brit sa zaradil práve za svojho tímového kolegu, na ktorého stráca len 2,5 sekundy.

31Valtteri Bottas bol u svojich mechanikov, no pravá predná pneumatika nejako nechcela ísť na svoje miesto. Fín stratil nejaké desatinky a po výjazde z boxovej uličky sa zaradil za Lewisa Hamiltona na piate miesto.
30Kimi Räikkönen stiahol v predošlom kole ďalšie tri desatinky a pomaly sa dostáva na hranicu použitia DRS systému. Okrem toho sa zastavil u svojich mechanikov Lance Stroll, ktorý sa tak zaradil až za tímového kolegu.
29Fernando Alonso sa pomaly tlačí na Carlosa Sainza a momentálne stráca už len 1,4 sekundy. Rovnaký odstup je približne aj medzi štvrtým Maxom Verstappenom a Lewisom Hamiltonom.
28Nemôžem si pomôcť, no Kimi Räikkönen sa mi zdá byť lepším v dnešných pretekoch ako jeho tímový kolega. Fínsky pilot stráca už len 1,5 sekundy, čo môže byť spôsobené aj spomínanými problémami Sebastiana Vettela.
26Lewis Hamilton stiahol svoju stratu na Maxa Verstappena o pár desatín sekundy. Stále však stráca 1,7 sekundy, a tak si na nejaké predbehnutie britského pilota budeme musieť ešte počkať.
25Sebastian Vettel sa teraz sťažoval na nejaké problémy s volantom. Zatiaľ to na jeho časoch nie je vidno a Nemec si drží svoj náskok. Uvidíme, či mechanici pri zástavke v boxoch budú tento problém nejako riešiť.
24Sebastian Vettel kontroluje dnešné preteky. Jeho náskok pred Kimim Räikkönenom je na úrovni dvoch sekúnd a nie som si istý, či hrozí nejaký predbiehací manéver. Predsa len tímová réžia stále existuje.
23Nico Hülkenberg začína sťahovať svoje manko na desiateho Estebana Ocona. Francúz sa čo chvíľu bude musieť brániť, keďže odstup medzi oboma pilotmi je na hranici jednej sekundy.

22Tak toto je obrovská chyba mechanikov Haasu. Romain Grosjean bol v boxoch, no jedna z pneumatík nebola správne pripevnená. Francúz je tak druhým pretekárom, ktorý nedokončí dnešné preteky na maďarskom Hungaroringu.
21Sebastian Vettel zrejme spravil drobnú chybičku, keďže zajazdil o tri desatiny pomalšie kolo ako jeho tímový kolega. Preto je rozdiel medzi pilotmi Ferrari už len 2,3 sekundy.
20Kimi Räikkönen drží svoju stratu na Sebastiana Vettela na úrovni troch sekúnd. Okrem toho vidíme prvého pretekára v boxoch. Je ním Francúz Romain Grosjean, ktorému dnešná veľká cena príliš nevychádza.
19Môžeme spomenúť, že v dnešných pretekoch jazdí aj Paul di Resta. Ten nesedel v monoposte Formuly 1 viac ako tri roky, no podobne ako včera nahradil Felipeho Massu. Zatiaľ odvádza dobrú prácu a má za sebou oboch pilotov Sauberu.
18Valtteri Bottas teraz zajazdil najlepší prvý sektor, ale celkovo bol v porovnaní s Kimim Räikkönenom rýchlejší len o necelú desatinku. Okrem toho sme videli, že Jolyon Palmer pustil pred seba Nica Hülkenberga na desiate miesto.
17Valtteri Bottas stráca na prvú priečku už viac ako deväť sekúnd. V Maďarsku zatiaľ dominujú monoposty Ferrari, medzi ktorými je momentálne odstup troch sekúnd.
16Lewis Hamilton je v dnešných pretekoch prakticky neviditeľný. Jazdí si na piatom mieste, ale za Maxom Verstappenom stráca cenné sekundy. Síce teraz zajazdil najlepší prvý sektor, ale na Sebastiana Vettela stráca už takmer 13 sekúnd.
15Beriem späť moje slová o najväčšom posune v porovnaní so štartom. Skokanom dnešných pretekov je zatiaľ Mexičan Sergio Peréz, ktorý štartoval trinásty a polepšil si až o päť pozícii.
14Max Verstappen si zatiaľ neodpykal svoj trest, keďže jeho vinou skončil v pretekoch Daniel Ricciardo. Holanďan si jazdí na štvrtom mieste so stratou 1,6 sekundy na tretieho Valtteriho Bottasa.
13Poradie sa nám teraz ustálilo a medzi pilotmi vidíme viac ako sekundové rozdiely. Jazdci tak nemôžu využívať systém DRS, ktorý je k dispozícii na cieľovej rovinke a hneď za prvou pravotočivou zákrutou.
12Ďalší skvelý prvý sektor zajazdil Sebastian Vettel. Štvornásobný majster sveta si jazdí svoje vlastné preteky, podobne ako v časoch jeho dominancie v tíme Red Bull. Mimo bodov je zatiaľ Renault, keďže jedenásty je Jolyon Palmer a hneď za ním jazdí Nico Hülkenberg.
11Sebastian Vettel zajazdil ďalšie najrýchlejšie kolo a jeho náskok naďalej stúpa. Dôležité je ale dodať, že Ferrari jasne ašpiruje na double, keďže Kimi Räikkönen má na Valtteriho Bottasa takmer päťsekundový náskok.
10Štart dnešných pretekov bol skutočne veľmi hektický a podľa televíznej grafiky sa bude vyšetrovať aj incident medzi Fernandom Alonsom a Carlosom Sainzom. No, uvidíme ako toto dopadne.
9Sebastian Vettel zajazdil najrýchlejšie kolo pretekov. Jeho čas má hodnotu 1:22,512 min. Nemecký pilot stajne Ferrari tak zvýšil svoj náskok na čele pretekov na 2,5 sekundy. Okrem si môžeme povedať, že od siedmeho do desiateho miesta máme zoradené na striedačku monoposty McLarenu Honda a Force India.
8Chyba Maxa Verstappena nezostala bez potrestania. Holanďan dostáva 10-sekundový trest, ktorý si bude môcť odpykať počas zastávky v boxoch. Určite spravodlivý trest, hoci v Red Bulle rozhodne z toho radosť nemajú.
7Sebastian Vettel si vypracoval drobný náskok, ktorý je momentálne na úrovni 1,3 sekundy. Druhý je jeho tímový kolega Kimi Räikkönen, ktorý si takisto vypracoval viac ako sekundový náskok pred krajanom Valtterim Bottasom.
6Preteky boli reštartované a Lewis Hamilton okamžite útočil na Maxa Verstappena. Vyzeralo to všelijako, chvíľu som si myslel, že budeme vidieť ďalší kontakt monopostov, no Brit stiahol nohu z plynu a neriskoval vyradenie.
5Safety car stále krúži na trati, pretože je na nej viacero nečistôt, ktoré je potrebné odstrániť. Najväčší posun oproti štartu zaznamenal Carlos Sainz, ktorý poskočil z desiateho na šieste miesto.
4Po štarte sa ocitol mimo trate aj Romain Grosjean z tímu Haas. Ten sa sťažoval do vysielačky a opakované zábery ukázali kontakt s Nicom Hülkenbergom. Aj tento incident budú prešetrovať traťoví komisári.
3Opakované zábery ukazujú, že nehodu pilotov Red Bullu jednoznačne spôsobil Max Verstappen. Celý incident sa bude prešetrovať a osobne si myslím, že mladého Holanďana neminie trest. Mechanici rakúskeho tímu len krútia hlavou.
2Na trati máme bezpečnostné vozidlo, keďže treba odpratať monopost Daniela Ricciarda. Lewis Hamilton klesol o jednu priečku, no zaujímavé veci sa diali aj za ním. Napríklad, v prvej desiatke máme oba monoposty Force India.

ŠTARTVeľká cena Maďarska bola v tejto chvíli odštartovaná. Sebastian Vettel zvládol štart na výbornú a prvou zákrutou prešiel ako prvý. Videli sme ale aj nehody. Max Verstappen sa ťukol s Danielom Ricciardom a Austrálčan končí v dnešných pretekoch! Obrovská smola pre víťaza tohto podujatia z roku 2014.
Závod práve odštartoval.
Pretekári sú už v zahrievacom kole, a tak sa začiatok Veľkej ceny Maďarska nezadržateľne blíži. Z prvého radu vyštartujú oba monoposty Ferrari, no vylepšiť svoje kvalifikačné priečky budú chcieť obaja piloti Mercedesu, ktorí dominujú v pohári konštruktérov.
Vážení fanúšikovia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z pretekov Formuly 1. Pre pilotov desiatich tímov sa čoskoro začne vytúžená, ale pre priaznivcov motošportu určite nepopulárna štvortýždňová prestávka. Ešte predtým nás ale čaká Veľká cena Maďarska, ktorá sa od roku 1986 nepretržite jazdí na legendárnom okruhu Hungaroring.

HAMILTON SA DOTIAHOL NA ROZDIEL BODU

Pred dvoma týždňami sme sledovali suverénne víťazstvo Lewisa Hamiltona, ktorý piatykrát triumfoval na okruhu Silverstone. Zvíťazil systémom štart – cieľ a na domácej trati nemal súpera. Neboli to nejaké okúzľujúce preteky, dažďa sme sa nedočkali, no v záverečných troch kolách sa diali veci. Najskôr zradili pneumatiky Kimiho Räikkönena a následne dostal defekt na ľavej prednej pneumatike aj Sebastian Vettel. Obrovská smola pre tím z Maranella. Iceman to napokon ustál, skončil na treťom mieste, no jeho tímový kolega prišiel o cenné body v poradí majstrovstiev sveta. Pred druhým Lewisom Hamiltonom má Sebastian Vettel po polovici odjazdených pretekov náskok už len jediného bodu. Zlepšujúcu formu potvrdil Valtteri Bottas, ktorý sa z ôsmeho miesta prepracoval na druhú priečku. Štvrtýkrát za sebou skončil na bedni a svoje manko na čelo šampionátu stiahol na 23 bodov. Aj preto má Mercedes v pohári konštruktérov pred Ferrari jasný náskok 55 bodov.

LEGENDÁRNY OKRUH HUNGARORING

Veľká cena Maďarska je v kalendári Formuly 1 od roku 1986. Prvým víťazom sa stal Brazílčan Nelson Piquet na monoposte Williams-Honda. S piatimi víťazstvami je najúspešnejším jazdcom Lewis Hamilton a prípadným šiestym triumfom sa dostane do vedenia v celkovom poradí tejto sezóny. Hungaroring nesie so sebou aj jedno „prekliatie“. Od roku 2004 platí, že víťaz Veľkej ceny Maďarska majstrovský titul nezískal. Okruh meria 4,381 kilometra a celkovo sa môžeme tešiť na 70 kôl. Vzdialenosť od miesta pole position po prvú zákrutu je pomerná dlhá – 576 metrov. Hungaroring je zostavený zo 14 zákrut, z toho je osem pravotočivých a šesť ľavotočivých. Ide sa pomerne plynulo a prudké brzdenie je prakticky len do zákruty číslo 12. Vlani sa menil asfalt a ešte teraz je trať na niektorých miestach pomerne klzká. Pretekári budú môcť dvakrát otvoriť svoje zadné krídlo. DRS zónami sú cieľová rovinka a úsek hneď za prvou zákrutou. Zaujímavá je šikana medzi zákrutami šesť a sedem, ktorá pripomína tvar písmena „S“ a jazdí sa len na tretí prevodový stupeň.

FERRARI S KVALIFIKAČNÝM DOUBLE

Obe piatkové tréningy vyhral Austrálčan Daniel Ricciardo, no v sobotu bol najrýchlejší Sebastian Vettel. Monoposty Ferrari zatiaľ dominujú v mikrosúboji s Mercedesmi a potvrdilo sa to aj vo včerajšej kvalifikácii. Nemecký pilot z Maranella triumfoval v čase 1:17,244, čím utvoril nový rekord okruhu. V prvom rade ho doplní Kimi Räikkönen, ktorý bol len o 168 tisícin sekundy pomalší. Mercedesy sklamali, najmä Lewis Hamilton. Brit mal síce dobre rozbehnuté kolo, no zbabraný tretí sektor mu priniesol len štvrté miesto za Valtterim Bottasom. Tretí rad na štarte bude patriť Red Bullom a štvrtý zase obom monopostom McLarenu Honda. V kvalifikácii síce skončil siedmy Nico Hülkenberg, ale kvôli výmene prevodovky klesne o päť miest. Zaujímavá situácia sa udiala vo Williamse. Felipe Massa kvôli zdravotným problémom nemohol nastúpiť, a tak ho o päť minút dvanásť nahradil Paul di Resta. Ten chýbal v pretekoch F1 tri roky, no napriek tomu zdolal Marcusa Ericssona a v porovnaní s Lancom Stroolom bol pomalší len o necelých osem desatín.
Vítame Vás pri on-line prenose. Závod sa začne o 14:00.

BUDAPEŠŤ. Nemecký jazdec Sebastian Vettel dosiahol najrýchlejší čas v sobotňajšej kvalifikácii na Veľkú cenu Maďarska seriálu MS F1 v Budapešti a vybojoval si 48. pole position v kariére.

Jazdec tímu Ferrari, ktorý vedie v celkovom poradí seriálu, dosiahol na okruhu Hungaroring čas 1:16,276 min. Úspech talianskeho tímu podčiarkol druhým miestom Fín Kimi Räikkönen. Jazdci konkurenčného Mercedesu budú štartovať z tretej, resp. štvrtej pozície.

Tretí skončil Valtteri Bottas, zo štvrtého miesta bude v nedeľňajších pretekoch štartovať druhý muž celkovej klasifikácie Brit Lewis Hamilton.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky kvalifikácie na VC Maďarska: 1. Sebastian Vettel (Nem./Ferrari) 1:16,276 min, 2. Kimi Räikkönen (Fín./Ferrari) +0,168 s, 3. Valtteri Bottas (Fín./Mercedes) +0,254, 4. Lewis Hamilton (V.Brit./Mercedes) +0,431, 5. Max Verstappen (Hol./Red Bull) +0,521, 6. Daniel Ricciardo (Aus./Red Bull) +0,542, 7. Nico Hülkenberg (Nem./Renault) +1,192, 8. Fernando Alonso (Šp./McLaren) +1,273, 9. Stoffel Vandoorne (Bel./McLaren) +1,618, 10. Carlos Sainz (Šp./Toro Rosso) +2,636

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Auto

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 3. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 4. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 5. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 6. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 7. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 8. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 10. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 1. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 2. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 3. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 6. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 9. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 10. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 18 854
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 322
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 5 930
 4. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 5 699
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 265
 6. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 4 023
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 705
 8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 375
 9. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 810
 10. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 707
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír.

Heger i Čaputová by na jeho mieste odišli sami.


20. okt
Ilustračné foto.

Zdôvodnenie opisuje detaily podozrení voči inšpekcii.


a 1 ďalší 6 h

Neprehliadnite tiež

Hyundai Kona

Najväčšou novinkou je kombinácia trojvalca s automatom.


21. okt
Google mapy odhadli časový rozdiel na oboch trás v rannej špičke na 19 minút.

Nie každý si využitím novej diaľnice urýchli cestu.


19. okt
BMW i4 M50

Zrýchlenie vyrazí dych, zážitok z jazdy je však slabší.


18. okt
Rezervné koleso dnes už nie je samozrejmosť a treba si zaň priplatiť.

Vyššia cena sa neskôr zúročí pri predaji auta.


20. máj

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Kytice kvetov 2... 2021
 2. Tomáš Vodvářka: Soucit jako universální emoce?
 3. Mária Szegfüová: 20 vyhratých súdov, 20 kg papierov, 11 rokov boja za spravodlivosť
 4. Július Kovács: Prešlo 20 mesiacov od volieb a my voliči Oľano prehrávame
 5. Adriana Boysová: Mladá láska
 6. INEKO: Finančné zdravie žúp sa kvôli koronakríze začalo zhoršovať, významne im narástol dlh
 7. Štefan Vidlár: V schránkách
 8. Rudolf Pado: Podtatranské metastázy. TANAP i Budaj mlčia
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 31 896
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 11 753
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 8 455
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 6 963
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 729
 6. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 4 646
 7. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 4 447
 8. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 4 340
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Zatvoriť reklamu