
Ako čitateľka Martina správne uvádza, v križovatkách, ktoré nie sú radené dopravnými predpismi, sa prednosť v jazde určuje všeobecnými pravidlami. Jedno je takzvané pravidlo pravej ruky, ďalšie je pravidlo prednosti oprotiidúcich áut pri odbočovaní doľava.
Podľa pravidla pravej ruky je vodič povinný "dať prednosť v jazde vozidlu prichádzajúcemu sprava," ak prednosť v jazde nevyplýva z dopravnej značky.
Vodič odbočujúci vľavo je povinný "dať prednosť v jazde protiidúcim motorovým vozidlám i nemotorovým vozidlám, električkám idúcim v oboch smeroch, vozidlám idúcim vo vyhradenom jazdnom pruhu po jeho ľavej strane a chodcom prechádzajúcim cez vozovku."
Predpisy neuvádzajú, ktoré z týchto pravidiel má prioritu, majú sa použiť "naraz". V znázornenej križovatke by to znamenalo zaseknutie, keďže každé auto musí dať prednosť ďalšiemu autu proti smeru hodinových ručičiek. Žiadne dve autá navyše nemôžu prejsť cez križovatku naraz.
Našťastie majú vodiči v reálnom svete viacero možností, ako sa dohodnúť na poradí.
Vodiči môžu mávnuť rukou či bliknúť diaľkovými svetlami, čím dajú ostatným najavo, že ich púšťajú. Alebo využiť na Slovensku (žiaľ) častý faktor väčšieho či drahšieho auta, ktoré ako prvé do križovatky vyrazí.
V praxi by zrejme ako prvé prešlo zelené auto, ktoré ide rovno a nemusí ani spomaľovať. Ako druhé prejde červené auto, ktoré má prednosť podľa pravidla pravej ruky a nakoniec modré auto.