O plánoch mladoboleslavskej automobilky vyrábať SUV kupé sa špekuluje už dlhšie. Až teraz je to isté, vychádzať bude z najväčšieho SUV automobilky a nesie pracovný názov Kodiaq GT.
Dôkazom je uniknutá fotografia z prezentácie v Číne, kde automobilka ukázala aké produkty sa chystá uviesť na tamojší trh. Na fotografii je viditeľná kategória SUV Coupe, a v nej označenie Kodiaq GT.
Práve pre čínsky trh je novinka určená, svetu by sa mala ukázať na jarnom autosalóne v Pekingu. Predaj by mal začať v tom istom roku, teda 2018.
Vzhľadom k veľkému záujmu je dosť možné, že SUV kupé od českej automobilky bude v budúcnosti brázdiť aj naše cesty. Či a kedy sa dostane na náš trh teraz závisí hlavne od výrobnej kapacity, Škoda by totiž v Európe nedokázala vyrobiť dostatok áut aby uspokojila dopyt.

Konečnú podobu tohto automobilu nám môže načrtnúť štúdia Vision E, ktorú Škoda predstavila tento rok. Ide o elektromobil s rozmermi podobnými Škode Kodiaq a karosériou v štýle SUV kupé.
Zatiaľ je známe iba minimum informácii, no vzhľadom k názvu modelu sa dá očakávať zdieľaná technika s modelom Kodiaq, teda platforma MQB a benzínové aj naftové motory s manuálnou alebo dvojspojkovou automatickou prevodovkou.
Najbližším konkurentom bude SUV kupé od Seatu, ktoré by malo prísť v roku 2020 ako jeden z prvých modelov samostatnej športovej značky Cupra. Spolu budú medzi prvými autami s touto karosériou, ktoré nebudú vyrábané prémiovou značkou.
Ošiaľ okolo SUV kupé začalo BMW v roku 2008 s modelom X6, neskôr sa ponuka rozšírila o menšie modely. Pribudla aj konkurencia od Mercedesu, v blízkej budúcnosti sa chystá časť predajov ukrojiť aj Audi.
Nový karosársky variant najväčšieho SUV značky sa bude pravdepodobne predávať za ešte vyššiu cenu ako bežný Kodiaq, čím sa stane vôbec najdrahším modelom v ich ponuke. Napriek tomu bude určite dostupnejší ako prémiové modely ako napríklad BMW X4.
Okrem novej karosárskej verzie Kodiaqu sa spomína aj "Mainstream SUV", ktoré by sa svojou veľkosťou malo zaradiť pod Karoq.